Standardpistol, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 17. februar 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 88608 Svend Peter Larsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
FRI 7 287.86
R1293 R2291 R3291 R4288
Sum1163 Snit290.75
2. 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 7 284.00
R1287 R2287 R3287 R4286
Sum1147 Snit286.75
3. 59327 Just Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 4 277.50
R1285 R2280 R3275 R4270
Sum1110 Snit277.50
4. 101815 Aage Nommensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 6 267.33
R1279 R2278 R3277 R4275
Sum1109 Snit277.25
5. 133857 Sonja Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 8 257.50
R1285 R2277 R3270 R4265
Sum1097 Snit274.25
6. 131850 Carina Marie Lassen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 9 267.89
R1272 R2272 R3272 R4270
Sum1086 Snit271.50
7. 134253 Charli Petersen Køge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 5 265.40
R1275 R2265 R3265 R4262
Sum1067 Snit266.75
8. 59392 Aksel Hemmingsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 4 261.25
R1276 R2265 R3256 R4248
Sum1045 Snit261.25
9. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 5 259.20
R1265 R2261 R3260 R4259
Sum1045 Snit261.25
10. 125242 Lotte Buhl Boserup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 9 245.44
R1268 R2258 R3252 R4252
Sum1030 Snit257.50
11. 119014 Jorge Abos Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 9 243.56
R1258 R2258 R3252 R4247
Sum1015 Snit253.75
12. 86095 Lars Ewald Jensen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 5 251.40
R1260 R2252 R3252 R4247
Sum1011 Snit252.75
13. 141390 Lars H Fischer Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 4 252.50
R1263 R2261 R3251 R4235
Sum1010 Snit252.50
14. 114805 Svend Brixen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 4 250.00
R1258 R2254 R3248 R4240
Sum1000 Snit250.00
15. 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 5 249.00
R1257 R2249 R3248 R4246
Sum1000 Snit250.00
16. 122302 Villy Mattesen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 4 249.00
R1255 R2252 R3248 R4241
Sum996 Snit249.00
17. 135728 Villy Matthesen Gesten Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 4 231.25
R1244 R2229 R3229 R4223
Sum925 Snit231.25
18. 70232 Bent Hansen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 6 222.17
R1241 R2231 R3227 R4220
Sum919 Snit229.75
19. 10601 Bo Karup Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
FRI 3 286.67
R1289 R2287 R3284 R4-
Sum860 Snit286.67
20. 47384 Kim Madsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
FRI 3 272.67
R1275 R2274 R3269 R4-
Sum818 Snit272.67
21. 86172 Søren Lindow Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 4 196.75
R1209 R2209 R3190 R4179
Sum787 Snit196.75
22. 124625 Allan Elgaard Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 3 258.00
R1262 R2257 R3255 R4-
Sum774 Snit258.00
23. 125860 Karin Bøgelund Dars Riis Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 3 253.33
R1255 R2254 R3251 R4-
Sum760 Snit253.33
24. 112749 Per Kongerslev Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 3 243.33
R1251 R2241 R3238 R4-
Sum730 Snit243.33
25. 57099 Carl-Erik Larsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 3 239.67
R1263 R2249 R3207 R4-
Sum719 Snit239.67
26. 137429 Jørn Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 3 221.67
R1232 R2217 R3216 R4-
Sum665 Snit221.67
27. 14158 Svenning Aanundsen Hougaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 3 212.67
R1228 R2207 R3203 R4-
Sum638 Snit212.67
28. 108108 Tine Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 3 204.33
R1236 R2190 R3187 R4-
Sum613 Snit204.33
29. 14386 Hardy Grønhøj Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
FRI 2 280.50
R1289 R2272 R3- R4-
Sum561 Snit280.50
30. 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 265.00
R1265 R2265 R3- R4-
Sum530 Snit265.00
31. 32851 Bjarne Madsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 264.00
R1268 R2260 R3- R4-
Sum528 Snit264.00
32. 103843 Bjarne Hågerup Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 2 262.00
R1266 R2258 R3- R4-
Sum524 Snit262.00
33. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 260.00
R1273 R2247 R3- R4-
Sum520 Snit260.00
34. 32710 Egon Stephansen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 257.00
R1259 R2255 R3- R4-
Sum514 Snit257.00
35. 140410 Pia Grøndal Jakobsen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 251.50
R1253 R2250 R3- R4-
Sum503 Snit251.50
36. 122707 Flemming Vagtborg Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 2 246.50
R1252 R2241 R3- R4-
Sum493 Snit246.50
37. 31797 Vilhelm Birn Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 2 216.00
R1224 R2208 R3- R4-
Sum432 Snit216.00
38. 105438 Henning Thomsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
FRI 2 188.50
R1215 R2162 R3- R4-
Sum377 Snit188.50
39. 54443 Niels Chr. Dahl Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 1 266.00
R1266 R2- R3- R4-
Sum266 Snit266.00
40. 47393 John Larsen Haarby Skytteforening
DGI Fyn
FRI 1 264.00
R1264 R2- R3- R4-
Sum264 Snit264.00
41. 140736 Jesper Kipper Store Heddinge Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 1 263.00
R1263 R2- R3- R4-
Sum263 Snit263.00
42. 66406 Dan Otto Eriksen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
43. 134802 Malene Rosborg Gleerup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
44. 140038 Johannes Bang Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
45. 140856 Sylwia Cirillo Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 1 85.00
R185 R2- R3- R4-
Sum85 Snit85.00

Til toppen