Standardpistol, 15m - Fri | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 04. december 2020 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 88608 Svend Peter Larsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 7 287.86
R1294 R2291 R3290 R4286
Sum1161 Snit290.25
2. 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 9 287.33
R1292 R2291 R3289 R4287
Sum1159 Snit289.75
3. 133857 Sonja Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 10 267.70
R1285 R2274 R3273 R4270
Sum1102 Snit275.50
4. 131850 Carina Marie Lassen Års Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 6 269.00
R1274 R2272 R3272 R4272
Sum1090 Snit272.50
5. 101815 Aage Nommensen Brørup Skyttekreds
DGI Sydvest
FRI 4 266.25
R1275 R2265 R3265 R4260
Sum1065 Snit266.25
6. 59392 Aksel Hemmingsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 4 263.25
R1270 R2270 R3265 R4248
Sum1053 Snit263.25
7. 141390 Lars H Fischer Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 6 260.83
R1263 R2263 R3261 R4261
Sum1048 Snit262.00
8. 140410 Pia Grøndal Jakobsen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 6 254.00
R1266 R2261 R3256 R4253
Sum1036 Snit259.00
9. 66406 Dan Otto Eriksen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 5 257.40
R1259 R2259 R3258 R4258
Sum1034 Snit258.50
10. 119014 Jorge Abos Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 6 252.50
R1264 R2261 R3252 R4247
Sum1024 Snit256.00
11. 125242 Lotte Buhl Boserup Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 6 250.67
R1271 R2252 R3252 R4245
Sum1020 Snit255.00
12. 124625 Allan Elgaard Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 4 254.50
R1266 R2255 R3249 R4248
Sum1018 Snit254.50
13. 86095 Lars Ewald Jensen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 4 249.00
R1260 R2260 R3252 R4224
Sum996 Snit249.00
14. 116012 Kaj Haulrich Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 6 243.83
R1257 R2248 R3245 R4243
Sum993 Snit248.25
15. 70232 Bent Hansen Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 6 225.00
R1241 R2241 R3225 R4221
Sum928 Snit232.00
16. 14158 Svenning Aanundsen Hougaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 5 217.00
R1230 R2220 R3218 R4214
Sum882 Snit220.50
17. 32851 Bjarne Madsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 263.33
R1268 R2262 R3260 R4-
Sum790 Snit263.33
18. 94293 Kaj Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 260.00
R1265 R2265 R3250 R4-
Sum780 Snit260.00
19. 32710 Egon Stephansen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 258.33
R1261 R2259 R3255 R4-
Sum775 Snit258.33
20. 86172 Søren Lindow Rådhusets Idrætsforening
DGI Storkøbenhavn
FRI 4 184.50
R1190 R2190 R3179 R4179
Sum738 Snit184.50
21. 137429 Jørn Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 3 237.67
R1242 R2239 R3232 R4-
Sum713 Snit237.67
22. 122302 Villy Mattesen Gesten Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 3 233.00
R1252 R2229 R3218 R4-
Sum699 Snit233.00
23. 31797 Vilhelm Birn Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 3 215.67
R1224 R2215 R3208 R4-
Sum647 Snit215.67
24. 10601 Bo Karup Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
FRI 2 286.00
R1288 R2284 R3- R4-
Sum572 Snit286.00
25. 14386 Hardy Grønhøj Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
FRI 2 274.00
R1276 R2272 R3- R4-
Sum548 Snit274.00
26. 134253 Charli Petersen Køge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 2 268.50
R1275 R2262 R3- R4-
Sum537 Snit268.50
27. 143288 Henriette Jensen Thun Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 268.50
R1275 R2262 R3- R4-
Sum537 Snit268.50
28. 142155 Susanne Lykke Petersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
FRI 2 260.50
R1282 R2239 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
29. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 260.00
R1273 R2247 R3- R4-
Sum520 Snit260.00
30. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 2 255.00
R1259 R2251 R3- R4-
Sum510 Snit255.00
31. 125860 Karin Bøgelund Dars Riis Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
FRI 2 252.50
R1254 R2251 R3- R4-
Sum505 Snit252.50
32. 140736 Jesper Kipper Store Heddinge Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 2 252.00
R1266 R2238 R3- R4-
Sum504 Snit252.00
33. 92672 Lonnie Hirtz Nielsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
FRI 2 245.00
R1246 R2244 R3- R4-
Sum490 Snit245.00
34. 112749 Per Kongerslev Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 2 244.50
R1251 R2238 R3- R4-
Sum489 Snit244.50
35. 114805 Svend Brixen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 2 244.00
R1248 R2240 R3- R4-
Sum488 Snit244.00
36. 138877 Jesper Skaarup Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
FRI 2 171.50
R1198 R2145 R3- R4-
Sum343 Snit171.50
37. 59327 Just Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
FRI 1 291.00
R1291 R2- R3- R4-
Sum291 Snit291.00
38. 127675 Mark Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
FRI 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
39. 57099 Carl-Erik Larsen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
FRI 1 263.00
R1263 R2- R3- R4-
Sum263 Snit263.00
40. 144202 Niels Jørgen Sørensen Aulum Skytteforening
DGI Midtjylland
FRI 1 248.00
R1248 R2- R3- R4-
Sum248 Snit248.00
41. 142737 Ove Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
FRI 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00

Til toppen