Luftpistol, 15m - 2-Hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 28. januar 2022 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 7 284.71
R1289 R2288 R3286 R4284
Sum1147 Snit286.75
2. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 7 280.29
R1290 R2283 R3282 R4278
Sum1133 Snit283.25
3. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 10 278.60
R1288 R2283 R3283 R4278
Sum1132 Snit283.00
4. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 5 281.40
R1286 R2285 R3280 R4278
Sum1129 Snit282.25
5. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 6 280.00
R1284 R2283 R3280 R4279
Sum1126 Snit281.50
6. 64322 Dennis Sten Bagge Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 279.75
R1286 R2285 R3282 R4266
Sum1119 Snit279.75
7. 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 8 276.25
R1280 R2280 R3279 R4279
Sum1118 Snit279.50
8. 51823 Benny Jensen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 5 278.20
R1282 R2282 R3278 R4275
Sum1117 Snit279.25
9. 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 8 272.50
R1285 R2282 R3277 R4273
Sum1117 Snit279.25
10. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 6 277.83
R1279 R2279 R3279 R4279
Sum1116 Snit279.00
11. 140162 Mikkel Ellegaard Schulz Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 278.50
R1287 R2277 R3275 R4275
Sum1114 Snit278.50
12. 63419 Steen Pico Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 4 278.50
R1282 R2281 R3276 R4275
Sum1114 Snit278.50
13. 103038 Malthe Fogh Sillesen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
2H 1 7 275.71
R1281 R2279 R3278 R4276
Sum1114 Snit278.50
14. 99992 Arne Svendsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 6 276.17
R1281 R2279 R3275 R4275
Sum1110 Snit277.50
15. 134780 Aksel Jørgensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 9 272.33
R1281 R2278 R3276 R4273
Sum1108 Snit277.00
16. 111024 Søren Danekilde Christiansen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 1 6 273.17
R1281 R2279 R3274 R4272
Sum1106 Snit276.50
17. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 1 6 274.00
R1280 R2277 R3275 R4273
Sum1105 Snit276.25
18. 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 7 273.86
R1277 R2276 R3276 R4274
Sum1103 Snit275.75
19. 138781 Alex Søgaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 12 269.92
R1280 R2275 R3274 R4273
Sum1102 Snit275.50
20. 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 11 264.36
R1279 R2277 R3273 R4270
Sum1099 Snit274.75
21. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 4 274.50
R1284 R2283 R3266 R4265
Sum1098 Snit274.50
22. 130849 Jesper Pedersen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
2H 1 6 272.00
R1276 R2276 R3274 R4272
Sum1098 Snit274.50
23. 95235 Frank Bertelsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 6 273.00
R1277 R2276 R3272 R4272
Sum1097 Snit274.25
24. 49177 Therkel Madsen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 4 274.00
R1279 R2273 R3272 R4272
Sum1096 Snit274.00
25. 46099 Anders Thagaard Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 4 273.75
R1280 R2277 R3275 R4263
Sum1095 Snit273.75
26. 56737 René Kelberg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 1 5 271.60
R1279 R2277 R3270 R4268
Sum1094 Snit273.50
27. 104087 Kim Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 4 272.25
R1280 R2270 R3270 R4269
Sum1089 Snit272.25
28. 68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 5 270.00
R1275 R2274 R3272 R4268
Sum1089 Snit272.25
29. 53264 Torben Eskildsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 1 10 267.70
R1274 R2274 R3271 R4268
Sum1087 Snit271.75
30. 93056 Jytte Sørensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 7 267.29
R1273 R2268 R3268 R4268
Sum1077 Snit269.25
31. 10158 Jan Hejgaard Andersen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 4 269.00
R1271 R2270 R3270 R4265
Sum1076 Snit269.00
32. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 6 266.83
R1270 R2269 R3269 R4268
Sum1076 Snit269.00
33. 41443 Jan Frandsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 5 267.40
R1272 R2271 R3269 R4263
Sum1075 Snit268.75
34. 38263 Knud Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 6 263.17
R1273 R2271 R3263 R4262
Sum1069 Snit267.25
35. 19371 Bjarne Visgård Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 4 266.75
R1271 R2267 R3266 R4263
Sum1067 Snit266.75
36. 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 4 266.75
R1271 R2271 R3263 R4262
Sum1067 Snit266.75
37. 134284 David Pommer Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 5 264.80
R1274 R2268 R3265 R4259
Sum1066 Snit266.50
38. 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 1 4 265.75
R1271 R2267 R3266 R4259
Sum1063 Snit265.75
39. 107502 Jana Clausen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 265.25
R1268 R2268 R3263 R4262
Sum1061 Snit265.25
40. 140028 Mikkel Jørgensen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 4 264.75
R1279 R2267 R3257 R4256
Sum1059 Snit264.75
41. 107322 Jørgen Hansen Paarup Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 6 259.17
R1270 R2268 R3262 R4258
Sum1058 Snit264.50
42. 121905 Brian Marcussen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 264.00
R1273 R2271 R3262 R4250
Sum1056 Snit264.00
43. 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 5 259.00
R1278 R2262 R3262 R4247
Sum1049 Snit262.25
44. 66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 262.00
R1269 R2266 R3263 R4250
Sum1048 Snit262.00
45. 63546 Kaare O. Nielsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 261.00
R1265 R2262 R3260 R4257
Sum1044 Snit261.00
46. 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 4 260.25
R1276 R2272 R3249 R4244
Sum1041 Snit260.25
47. 55529 H. C. Danielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 1 4 260.00
R1272 R2260 R3258 R4250
Sum1040 Snit260.00
48. 134228 Kim Flindt-Madsen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 4 259.75
R1266 R2265 R3258 R4250
Sum1039 Snit259.75
49. 144664 Søren Lundhild Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 5 258.40
R1264 R2260 R3259 R4256
Sum1039 Snit259.75
50. 144685 Richard Lund Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 8 253.63
R1266 R2259 R3257 R4256
Sum1038 Snit259.50
51. 145762 Mads Kristiansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 8 252.00
R1267 R2264 R3257 R4249
Sum1037 Snit259.25
52. 129196 Karl-Erik Dam Sørensen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 4 258.00
R1274 R2260 R3256 R4242
Sum1032 Snit258.00
53. 38320 Inger Marie Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 6 255.33
R1261 R2258 R3258 R4253
Sum1030 Snit257.50
54. 97189 Karl Hans Larsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 6 249.50
R1260 R2259 R3253 R4253
Sum1025 Snit256.25
55. 75149 Maja Groot Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 4 256.00
R1267 R2258 R3250 R4249
Sum1024 Snit256.00
56. 60395 Jette Karlsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 4 255.75
R1272 R2257 R3253 R4241
Sum1023 Snit255.75
57. 144796 Kaspar Liebst Bundgaard Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 8 253.25
R1261 R2254 R3254 R4253
Sum1022 Snit255.50
58. 144790 Ricky Hartmann Eiken Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 5 246.40
R1260 R2260 R3254 R4232
Sum1006 Snit251.50
59. 130848 Doris Pedersen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 6 241.50
R1257 R2253 R3247 R4242
Sum999 Snit249.75
60. 147002 Philip Hornung Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 6 240.50
R1253 R2249 R3249 R4248
Sum999 Snit249.75
61. 118744 Tina Røbel Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 4 249.00
R1261 R2259 R3246 R4230
Sum996 Snit249.00
62. 140769 Kim Ørtoft Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 4 247.00
R1259 R2246 R3243 R4240
Sum988 Snit247.00
63. 56284 Benny Christiansen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 5 243.60
R1257 R2249 R3240 R4239
Sum985 Snit246.25
64. 146391 Henrik Darre Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 8 238.00
R1248 R2247 R3243 R4239
Sum977 Snit244.25
65. 144792 Adam Vedel Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 4 240.50
R1256 R2245 R3240 R4221
Sum962 Snit240.50
66. 144886 Abdul Ghani Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 4 237.75
R1248 R2248 R3228 R4227
Sum951 Snit237.75
67. 144517 Annika Jensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 8 223.75
R1246 R2232 R3225 R4225
Sum928 Snit232.00
68. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 8 215.63
R1235 R2228 R3220 R4217
Sum900 Snit225.00
69. 144784 Mathin Holm Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 4 223.50
R1233 R2232 R3217 R4212
Sum894 Snit223.50
70. 147003 Mette Hyldebrandt Larsen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 6 215.33
R1225 R2225 R3223 R4219
Sum892 Snit223.00
71. 95283 Laila B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 4 221.50
R1235 R2232 R3221 R4198
Sum886 Snit221.50
72. 97037 Poul Christiansen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 1 3 286.00
R1287 R2287 R3284 R4-
Sum858 Snit286.00
73. 135261 Michael Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H 1 3 284.33
R1289 R2285 R3279 R4-
Sum853 Snit284.33
74. 35317 Søren Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 3 283.67
R1286 R2284 R3281 R4-
Sum851 Snit283.67
75. 37561 Bjarne Nielsen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 1 3 283.00
R1285 R2283 R3281 R4-
Sum849 Snit283.00
76. 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 3 275.67
R1278 R2278 R3271 R4-
Sum827 Snit275.67
77. 140548 Kenneth Ditlev Christensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 3 274.67
R1279 R2277 R3268 R4-
Sum824 Snit274.67
78. 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 1 3 273.33
R1279 R2271 R3270 R4-
Sum820 Snit273.33
79. 144773 Buster Antonsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 3 273.00
R1278 R2273 R3268 R4-
Sum819 Snit273.00
80. 21400 Preben Rasmussen Ry-Emborg Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 3 272.00
R1275 R2271 R3270 R4-
Sum816 Snit272.00
81. 127006 Iben Hald Nørgaard Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 3 271.67
R1282 R2277 R3256 R4-
Sum815 Snit271.67
82. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 3 270.33
R1273 R2272 R3266 R4-
Sum811 Snit270.33
83. 91950 Mogens Bering Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
2H 1 3 270.33
R1275 R2273 R3263 R4-
Sum811 Snit270.33
84. 136078 Lars Brændegaard Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 3 267.67
R1268 R2268 R3267 R4-
Sum803 Snit267.67
85. 110393 Johan Mastrell Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 2 3 267.00
R1271 R2271 R3259 R4-
Sum801 Snit267.00
86. 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 3 266.00
R1270 R2266 R3262 R4-
Sum798 Snit266.00
87. 105603 Emil Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 3 265.00
R1271 R2269 R3255 R4-
Sum795 Snit265.00
88. 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 3 260.67
R1264 R2260 R3258 R4-
Sum782 Snit260.67
89. 144516 Milla Jensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 8 184.13
R1221 R2201 R3181 R4178
Sum781 Snit195.25
90. 140188 Ingrid Rosendal Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 2 3 259.00
R1264 R2259 R3254 R4-
Sum777 Snit259.00
91. 145260 Stefano Grieco Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 2 3 255.67
R1260 R2260 R3247 R4-
Sum767 Snit255.67
92. 140055 Kim Renè Rygaard Melgaard Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 3 254.33
R1262 R2252 R3249 R4-
Sum763 Snit254.33
93. 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 3 254.00
R1264 R2257 R3241 R4-
Sum762 Snit254.00
94. 22821 Henrik Boserup Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 3 253.00
R1255 R2254 R3250 R4-
Sum759 Snit253.00
95. 145266 Daniel Graugaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 3 252.67
R1256 R2255 R3247 R4-
Sum758 Snit252.67
96. 40622 Knud Erik Høgh Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 2 3 251.67
R1257 R2251 R3247 R4-
Sum755 Snit251.67
97. 105656 Henrik Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 3 251.67
R1254 R2253 R3248 R4-
Sum755 Snit251.67
98. 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 3 250.67
R1263 R2250 R3239 R4-
Sum752 Snit250.67
99. 146643 Christina Skov Lorenzen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 3 241.33
R1254 R2254 R3216 R4-
Sum724 Snit241.33
100. 140493 Jannick Nimholm Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 3 219.67
R1237 R2237 R3185 R4-
Sum659 Snit219.67
101. 144797 Maziar Dilami Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 3 197.33
R1216 R2197 R3179 R4-
Sum592 Snit197.33
102. 133147 Dennis Bøgh Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 293.00
R1294 R2292 R3- R4-
Sum586 Snit293.00
103. 127025 Jakob Boel Nielsen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 283.00
R1287 R2279 R3- R4-
Sum566 Snit283.00
104. 40479 Villy Nissen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 2 280.00
R1280 R2280 R3- R4-
Sum560 Snit280.00
105. 35103 Uffe Borch Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 2 279.00
R1282 R2276 R3- R4-
Sum558 Snit279.00
106. 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 2 279.00
R1280 R2278 R3- R4-
Sum558 Snit279.00
107. 20850 John Mikkelsen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 2 278.00
R1280 R2276 R3- R4-
Sum556 Snit278.00
108. 32683 Erling Jørgensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 2 278.00
R1282 R2274 R3- R4-
Sum556 Snit278.00
109. 144814 Mads Wiberg Havstreym Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 3 185.33
R1192 R2190 R3174 R4-
Sum556 Snit185.33
110. 125822 Lasse Dars Riis Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 2 277.50
R1279 R2276 R3- R4-
Sum555 Snit277.50
111. 10439 Søren Kogsbøll Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 277.50
R1279 R2276 R3- R4-
Sum555 Snit277.50
112. 31129 Jørn Termansen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 2 275.00
R1275 R2275 R3- R4-
Sum550 Snit275.00
113. 131971 sune nielsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 2 274.00
R1276 R2272 R3- R4-
Sum548 Snit274.00
114. 131171 Bogdan Przybycien Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 1 2 273.50
R1281 R2266 R3- R4-
Sum547 Snit273.50
115. 42046 Arnold Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 1 2 273.00
R1275 R2271 R3- R4-
Sum546 Snit273.00
116. 16099 Fin Pedersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 2 273.00
R1279 R2267 R3- R4-
Sum546 Snit273.00
117. 15368 Anna-Maria Thierry Andersen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 1 2 271.50
R1273 R2270 R3- R4-
Sum543 Snit271.50
118. 24634 Peer Boldsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H 1 2 271.50
R1276 R2267 R3- R4-
Sum543 Snit271.50
119. 31549 Per Jacobsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 2 270.00
R1281 R2259 R3- R4-
Sum540 Snit270.00
120. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 2 269.00
R1273 R2265 R3- R4-
Sum538 Snit269.00
121. 116970 John Andersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 2 268.00
R1268 R2268 R3- R4-
Sum536 Snit268.00
122. 145432 Julie K. K. Jørgensen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 266.50
R1270 R2263 R3- R4-
Sum533 Snit266.50
123. 24741 Henryk Tenenbaum Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H 2 2 266.00
R1270 R2262 R3- R4-
Sum532 Snit266.00
124. 146759 Marianne Andreasen Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 2 2 266.00
R1273 R2259 R3- R4-
Sum532 Snit266.00
125. 89856 Ib Steen Jørgensen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 2 2 265.00
R1267 R2263 R3- R4-
Sum530 Snit265.00
126. 125490 Kim Wiencken Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 2 2 265.00
R1267 R2263 R3- R4-
Sum530 Snit265.00
127. 23878 Anders Damkjær Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 2 263.50
R1266 R2261 R3- R4-
Sum527 Snit263.50
128. 17598 Per Olesen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H 1 2 262.00
R1266 R2258 R3- R4-
Sum524 Snit262.00
129. 15402 Per Schultz Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 260.50
R1270 R2251 R3- R4-
Sum521 Snit260.50
130. 80753 Else Pedersen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
2H 2 2 260.00
R1268 R2252 R3- R4-
Sum520 Snit260.00
131. 129902 Sussi Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 2 260.00
R1264 R2256 R3- R4-
Sum520 Snit260.00
132. 111684 Tom Fangel Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 2 2 259.00
R1265 R2253 R3- R4-
Sum518 Snit259.00
133. 136079 Jonas Grau Thomsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 2 258.50
R1268 R2249 R3- R4-
Sum517 Snit258.50
134. 45957 Lasse Pedersen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
2H 2 2 258.00
R1259 R2257 R3- R4-
Sum516 Snit258.00
135. 128729 Jens Dall Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H 2 2 257.50
R1259 R2256 R3- R4-
Sum515 Snit257.50
136. 18994 Peter Iversen Steensig Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 2 2 257.50
R1264 R2251 R3- R4-
Sum515 Snit257.50
137. 35758 Bent Thorvald Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
2H 2 2 256.50
R1257 R2256 R3- R4-
Sum513 Snit256.50
138. 145307 Ann-Dorthe Larsen Postens Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 2 256.50
R1260 R2253 R3- R4-
Sum513 Snit256.50
139. 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 2 252.50
R1259 R2246 R3- R4-
Sum505 Snit252.50
140. 19650 Kristian Lund Hansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 2 251.00
R1254 R2248 R3- R4-
Sum502 Snit251.00
141. 130569 Martin Frost Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 251.00
R1252 R2250 R3- R4-
Sum502 Snit251.00
142. 61310 Svend Erik Pihl Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 2 250.50
R1252 R2249 R3- R4-
Sum501 Snit250.50
143. 84511 Dennis Bøgeskov Dalsgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H 2 2 248.00
R1253 R2243 R3- R4-
Sum496 Snit248.00
144. 136329 Søren Søndergaard Thomsen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 248.00
R1256 R2240 R3- R4-
Sum496 Snit248.00
145. 99633 George Michagin Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 2 244.00
R1245 R2243 R3- R4-
Sum488 Snit244.00
146. 131815 Jens Nissen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 2 2 244.00
R1251 R2237 R3- R4-
Sum488 Snit244.00
147. 144626 Malene Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 2 242.50
R1243 R2242 R3- R4-
Sum485 Snit242.50
148. 21299 Carsten Grann Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H 2 2 242.00
R1245 R2239 R3- R4-
Sum484 Snit242.00
149. 144687 Casper Wiberg Havstreym Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 2 240.00
R1242 R2238 R3- R4-
Sum480 Snit240.00
150. 124269 Klavs Møller Andersen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 239.00
R1241 R2237 R3- R4-
Sum478 Snit239.00
151. 145594 Peter Andreasen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 236.00
R1240 R2232 R3- R4-
Sum472 Snit236.00
152. 110438 Mathias Freund Rasmussen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 233.50
R1241 R2226 R3- R4-
Sum467 Snit233.50
153. 120351 Kirsten Højsgård Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H 2 2 231.50
R1246 R2217 R3- R4-
Sum463 Snit231.50
154. 144176 Torben Brendstrup Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 2 2 226.00
R1227 R2225 R3- R4-
Sum452 Snit226.00
155. 138038 Karl Laursen Skyttekreds Bjerringbro
DGI Midtjylland
2H 2 2 224.00
R1231 R2217 R3- R4-
Sum448 Snit224.00
156. 144944 Niels Ditlev Møller Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 223.50
R1243 R2204 R3- R4-
Sum447 Snit223.50
157. 61312 Sven Holm Jensen Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
2H 2 2 221.00
R1223 R2219 R3- R4-
Sum442 Snit221.00
158. 139451 Leon Bach Nielsen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 2 221.00
R1229 R2213 R3- R4-
Sum442 Snit221.00
159. 24606 Aage Hansen Postens Skytteforening
DGI Østjylland
2H 2 2 212.00
R1224 R2200 R3- R4-
Sum424 Snit212.00
160. 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Gram Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 1 1 286.00
R1286 R2- R3- R4-
Sum286 Snit286.00
161. 129671 Henrik Skjønnemand Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 1 1 285.00
R1285 R2- R3- R4-
Sum285 Snit285.00
162. 101226 Jim W.N. Thestbjerg Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 1 283.00
R1283 R2- R3- R4-
Sum283 Snit283.00
163. 127248 Kjeld Junge Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 1 1 281.00
R1281 R2- R3- R4-
Sum281 Snit281.00
164. 129191 Jørgen Sørbye Friis Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 1 281.00
R1281 R2- R3- R4-
Sum281 Snit281.00
165. 48834 Morten Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
2H 1 1 281.00
R1281 R2- R3- R4-
Sum281 Snit281.00
166. 125443 Lars A. G. Lauridsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 1 1 280.00
R1280 R2- R3- R4-
Sum280 Snit280.00
167. 127348 Lars Hedegaard Larsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 1 1 274.00
R1274 R2- R3- R4-
Sum274 Snit274.00
168. 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 1 273.00
R1273 R2- R3- R4-
Sum273 Snit273.00
169. 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
170. 59102 Torben Emcken Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 1 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
171. 15458 Jesper Christiansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
172. 127563 Amalie Lindvig Nielsen Lumby Skytteforening
DGI Fyn
2H 1 1 268.00
R1268 R2- R3- R4-
Sum268 Snit268.00
173. 121421 Carl Nielsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H 2 1 268.00
R1268 R2- R3- R4-
Sum268 Snit268.00
174. 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
175. 125902 Nancy Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
2H 2 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
176. 141055 Trine Borchers Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
2H 2 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
177. 140078 Marek Heider Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 1 264.00
R1264 R2- R3- R4-
Sum264 Snit264.00
178. 78057 Erik Hansen Gram Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 2 1 264.00
R1264 R2- R3- R4-
Sum264 Snit264.00
179. 16155 Max Lauesgaard Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 264.00
R1264 R2- R3- R4-
Sum264 Snit264.00
180. 15298 Henning Mortensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 264.00
R1264 R2- R3- R4-
Sum264 Snit264.00
181. 111463 Sabine Hansen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 2 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
182. 89737 Gregers Kirdorf Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 1 261.00
R1261 R2- R3- R4-
Sum261 Snit261.00
183. 145711 Christian Sunesen Hillerød Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H 2 1 259.00
R1259 R2- R3- R4-
Sum259 Snit259.00
184. 118404 Allan Daugaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 1 258.00
R1258 R2- R3- R4-
Sum258 Snit258.00
185. 138291 Sabina Møller Johansen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
186. 143789 Lærke Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H 2 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
187. 102595 Jan Pedersen Gram Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
188. 56655 Anthony Facchin Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
189. 66135 Niels Kjær Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H 2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
190. 38336 Hans Johnsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
191. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
192. 146819 Dan Møller Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
2H 2 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
193. 89230 Leif Vesterlund Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
2H 2 1 254.00
R1254 R2- R3- R4-
Sum254 Snit254.00
194. 93784 Michael Rasmussen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H 2 1 252.00
R1252 R2- R3- R4-
Sum252 Snit252.00
195. 89619 Lene Friis Warming Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
2H 2 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
196. 51497 Bjarne Carlsen Lumby Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
197. 142970 Marlene Thim Vesterby Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
2H 2 1 251.00
R1251 R2- R3- R4-
Sum251 Snit251.00
198. 24106 Henrik K Pedersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H 2 1 245.00
R1245 R2- R3- R4-
Sum245 Snit245.00
199. 128962 David Skrostrup Nielsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 1 241.00
R1241 R2- R3- R4-
Sum241 Snit241.00
200. 51305 Poul C. Hansen Lumby Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
201. 125882 Mille Marie Frederiksen Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
202. 137210 Brian Hauge Rehmeier Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H 2 1 236.00
R1236 R2- R3- R4-
Sum236 Snit236.00
203. 71219 Claus B. Mortensen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
204. 144639 Line Mørk Erlandsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 229.00
R1229 R2- R3- R4-
Sum229 Snit229.00
205. 145467 Torben Aabo Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H 2 1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
206. 144546 Peter Martin Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 1 226.00
R1226 R2- R3- R4-
Sum226 Snit226.00
207. 137329 Tina Eckardt Horne Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 1 225.00
R1225 R2- R3- R4-
Sum225 Snit225.00
208. 144813 Carsten Havstreym Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
209. 146093 Susanne Hvam Sørensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
2H 2 1 219.00
R1219 R2- R3- R4-
Sum219 Snit219.00
210. 48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening
DGI Fyn
2H 2 1 211.00
R1211 R2- R3- R4-
Sum211 Snit211.00
211. 143290 John Kræmer Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
2H 2 1 199.00
R1199 R2- R3- R4-
Sum199 Snit199.00
212. 142580 Jimmy Nimholm Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
2H 2 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
213. 144640 Maj Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H 2 1 196.00
R1196 R2- R3- R4-
Sum196 Snit196.00

Til toppen