Luftpistol, 15m - BK | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 27. juni 2022 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 134890 Theeranan Nakkaew Sæby og omegns skytteforening
DGI Nordjylland
BK 9 280.56
R1291 R2290 R3287 R4285
Sum1153 Snit288.25
2. 139952 Liva Bang Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 8 285.13
R1290 R2288 R3288 R4286
Sum1152 Snit288.00
3. 126894 Rosa Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 7 281.14
R1290 R2287 R3285 R4284
Sum1146 Snit286.50
4. 136624 Kasper Rasmussen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
BK 11 277.55
R1288 R2286 R3284 R4283
Sum1141 Snit285.25
5. 145297 Karla B. Petersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 9 266.11
R1281 R2279 R3277 R4276
Sum1113 Snit278.25
6. 128819 Maja Hoppe Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 7 267.00
R1281 R2273 R3272 R4272
Sum1098 Snit274.50
7. 119462 Mathilde Nørby Jensen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
BK 10 256.20
R1281 R2277 R3270 R4269
Sum1097 Snit274.25
8. 138422 Karla Schultz Jensen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 5 270.00
R1279 R2276 R3266 R4265
Sum1086 Snit271.50
9. 146989 Anton Boye Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 4 271.00
R1278 R2272 R3267 R4267
Sum1084 Snit271.00
10. 145040 Storm Franzen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 4 269.00
R1280 R2269 R3265 R4262
Sum1076 Snit269.00
11. 144594 Benjamin Enghoff Nielsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 7 258.57
R1273 R2270 R3269 R4264
Sum1076 Snit269.00
12. 145939 Alfred Wismann Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
BK 7 250.57
R1269 R2266 R3258 R4251
Sum1044 Snit261.00
13. 134478 Sebastian Peter Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 6 256.83
R1267 R2257 R3256 R4256
Sum1036 Snit259.00
14. 137668 Jonas Nielsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
BK 6 247.83
R1267 R2262 R3248 R4244
Sum1021 Snit255.25
15. 145105 Hugo Toräng Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 4 254.25
R1271 R2261 R3246 R4239
Sum1017 Snit254.25
16. 144826 Frederik Stender Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
BK 4 249.50
R1269 R2253 R3242 R4234
Sum998 Snit249.50
17. 147106 Gunner Frydenlund Jaedeke Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 4 240.00
R1253 R2248 R3242 R4217
Sum960 Snit240.00
18. 147395 Christian Guldbæk Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 5 231.20
R1255 R2248 R3234 R4214
Sum951 Snit237.75
19. 145081 Viktor Popp Hansen Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
BK 5 205.20
R1223 R2212 R3203 R4197
Sum835 Snit208.75
20. 130945 Nicklas Binder Ganløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
BK 2 278.00
R1285 R2271 R3- R4-
Sum556 Snit278.00
21. 136163 Markus Sandberg Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
BK 2 256.00
R1256 R2256 R3- R4-
Sum512 Snit256.00
22. 134643 Magnus Salomonsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 2 246.50
R1257 R2236 R3- R4-
Sum493 Snit246.50
23. 146322 Maja Husman Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 2 245.00
R1245 R2245 R3- R4-
Sum490 Snit245.00
24. 145464 Alex Hartmann Dehlsen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 2 211.50
R1221 R2202 R3- R4-
Sum423 Snit211.50
25. 147105 Ane Lise Frydenlund Jaedeke Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 2 206.50
R1213 R2200 R3- R4-
Sum413 Snit206.50
26. 140383 Benjamin Skriver Sdr. Omme Skytteforening
DGI Sydvest
BK 1 202.00
R1202 R2- R3- R4-
Sum202 Snit202.00
27. 145513 Oscar Raul Nielsen Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
BK 1 143.00
R1143 R2- R3- R4-
Sum143 Snit143.00
28. 145155 Philip Harboe Olsen Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 1 128.00
R1128 R2- R3- R4-
Sum128 Snit128.00

Til toppen