Luftpistol, 15m - BK | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 19. august 2019 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 110525 Astrid Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 14 296.43
R1299 R2299 R3299 R4299
Sum1196 Snit299.00
2. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 19 294.05
R1298 R2298 R3298 R4298
Sum1192 Snit298.00
3. 112920 Sif Gorm Hansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
BK 22 294.14
R1298 R2298 R3297 R4297
Sum1190 Snit297.50
4. 111814 Freja Sillesen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
BK 26 289.88
R1297 R2297 R3296 R4296
Sum1186 Snit296.50
5. 118523 Lotte Herløv Nielsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 17 288.76
R1296 R2294 R3294 R4294
Sum1178 Snit294.50
6. 121017 Ella Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 14 287.29
R1297 R2294 R3294 R4293
Sum1178 Snit294.50
7. 119625 Ida Nielsen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 9 292.33
R1295 R2295 R3294 R4292
Sum1176 Snit294.00
8. 120010 Melanie Bengtson Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 11 282.91
R1288 R2288 R3288 R4287
Sum1151 Snit287.75
9. 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
BK 10 266.40
R1288 R2285 R3283 R4280
Sum1136 Snit284.00
10. 127731 Oliver Geertsen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 10 278.00
R1286 R2282 R3282 R4281
Sum1131 Snit282.75
11. 108110 Tobias Bøgh jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 8 273.63
R1290 R2283 R3281 R4277
Sum1131 Snit282.75
12. 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
BK 10 272.80
R1287 R2282 R3276 R4274
Sum1119 Snit279.75
13. 120849 Christine Nedergaard Nielsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
BK 7 276.29
R1282 R2281 R3280 R4275
Sum1118 Snit279.50
14. 107495 Elisabeth E. Jakobsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
BK 5 273.20
R1284 R2278 R3275 R4272
Sum1109 Snit277.25
15. 133858 Nicklas Glerup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
BK 8 272.00
R1284 R2279 R3274 R4272
Sum1109 Snit277.25
16. 134936 Maja Christensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 8 264.88
R1272 R2272 R3271 R4266
Sum1081 Snit270.25
17. 131455 Rasmus Munkholm Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 5 260.40
R1278 R2272 R3259 R4254
Sum1063 Snit265.75
18. 126894 Rosa Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 9 254.67
R1268 R2266 R3266 R4259
Sum1059 Snit264.75
19. 137243 Sofus Elmelund Nielsen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
BK 5 247.00
R1257 R2254 R3252 R4242
Sum1005 Snit251.25
20. 136384 Frederik Søndergaard Christiansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 7 243.29
R1269 R2246 R3242 R4240
Sum997 Snit249.25
21. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 6 237.83
R1267 R2254 R3238 R4231
Sum990 Snit247.50
22. 131602 Kevin Possekel Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 4 234.50
R1247 R2239 R3238 R4214
Sum938 Snit234.50
23. 134790 Marius Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
BK 3 287.67
R1289 R2288 R3286 R4-
Sum863 Snit287.67
24. 129094 Paw Berthelsen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
BK 3 276.67
R1279 R2276 R3275 R4-
Sum830 Snit276.67
25. 125878 Mads Petersen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 3 240.67
R1236 R2241 R3245 R4-
Sum722 Snit240.67
26. 130930 Anders Bjerre Ehmsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
BK 4 143.25
R1133 R2139 R3143 R4158
Sum573 Snit143.25
27. 123576 Julius Trap Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
BK 2 283.50
R1282 R2285 R3- R4-
Sum567 Snit283.50
28. 119170 Nanna Degn Herrested Skytteforening
DGI Fyn
BK 2 277.00
R1271 R2283 R3- R4-
Sum554 Snit277.00
29. 112500 Emilia Katrine Lund Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
BK 2 273.00
R1262 R2284 R3- R4-
Sum546 Snit273.00
30. 127675 Mark Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 2 270.00
R1263 R2277 R3- R4-
Sum540 Snit270.00
31. 131454 Laura Geertsen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 2 257.50
R1239 R2276 R3- R4-
Sum515 Snit257.50
32. 121947 Oliver D. Boesen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 2 225.00
R1222 R2228 R3- R4-
Sum450 Snit225.00
33. 136310 Christoffer Rene Mosholt Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 2 216.50
R1185 R2248 R3- R4-
Sum433 Snit216.50
34. 138032 William poul Grange Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 2 189.50
R1150 R2229 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
35. 127461 Victor Falck Lauridsen Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
BK 2 164.00
R1137 R2191 R3- R4-
Sum328 Snit164.00
36. 136719 Steffen Wulff Sørensen Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 2 148.00
R1164 R2132 R3- R4-
Sum296 Snit148.00
37. 136473 Cilje Flint Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
38. 134935 Nicolas H Dixen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
39. 117367 Maria Bygum Larsen Vadum Skytteforening af 1970
DGI Nordjylland
BK 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
40. 134643 Magnus Salomonsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
41. 135730 Janik Puggaard Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 1 207.00
R1207 R2- R3- R4-
Sum207 Snit207.00

Til toppen