Standardpistol, 25m - Voksen 1-hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 20. oktober 2020 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 6 559.00
R1571 R2563 R3563 R4557
Sum2254 Snit563.50
2. 134742 Henrik Berker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H1 6 540.00
R1550 R2548 R3543 R4541
Sum2182 Snit545.50
3. 19707 Jan Dovolil Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 8 535.88
R1555 R2549 R3538 R4536
Sum2178 Snit544.50
4. 95683 Morten Andersen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 4 533.75
R1538 R2538 R3534 R4525
Sum2135 Snit533.75
5. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 6 531.67
R1538 R2534 R3533 R4530
Sum2135 Snit533.75
6. 27601 Niels Lund Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 5 530.60
R1544 R2535 R3532 R4521
Sum2132 Snit533.00
7. 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
1H1 6 522.83
R1546 R2537 R3528 R4521
Sum2132 Snit533.00
8. 124312 Henrik Jørgensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 4 531.00
R1534 R2532 R3529 R4529
Sum2124 Snit531.00
9. 121881 Peter Søgaard Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H1 7 521.00
R1534 R2527 R3524 R4522
Sum2107 Snit526.75
10. 14453 Birgitte Bæk Larsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 4 526.50
R1536 R2536 R3522 R4512
Sum2106 Snit526.50
11. 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 6 513.83
R1526 R2523 R3515 R4515
Sum2079 Snit519.75
12. 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H2 7 477.71
R1521 R2520 R3519 R4511
Sum2071 Snit517.75
13. 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 5 508.00
R1534 R2530 R3528 R4475
Sum2067 Snit516.75
14. 12377 Tomas Lauridsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 4 510.50
R1515 R2511 R3509 R4507
Sum2042 Snit510.50
15. 110912 Bjørn Madsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 6 500.50
R1511 R2510 R3503 R4497
Sum2021 Snit505.25
16. 132796 Per Jakobsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 6 498.00
R1514 R2511 R3502 R4490
Sum2017 Snit504.25
17. 46446 Morten Gottwald Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H1 4 465.00
R1537 R2534 R3529 R4260
Sum1860 Snit465.00
18. 34981 Jonas Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H1 3 559.67
R1569 R2561 R3549 R4-
Sum1679 Snit559.67
19. 33998 Allan Gejl Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H1 3 556.00
R1559 R2555 R3554 R4-
Sum1668 Snit556.00
20. 16941 Peter Holmegaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 3 554.33
R1560 R2559 R3544 R4-
Sum1663 Snit554.33
21. 126282 Michael Clausen Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 3 546.67
R1548 R2547 R3545 R4-
Sum1640 Snit546.67
22. 14860 Bo Lykholt Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 3 546.00
R1559 R2542 R3537 R4-
Sum1638 Snit546.00
23. 14027 Lars Kjeldgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 3 544.33
R1545 R2544 R3544 R4-
Sum1633 Snit544.33
24. 57636 Hans Meyerhoff Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 3 523.00
R1528 R2526 R3515 R4-
Sum1569 Snit523.00
25. 86774 Jesper Hoppe Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H2 3 511.67
R1516 R2513 R3506 R4-
Sum1535 Snit511.67
26. 27337 Mogens Berthelsen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 3 511.67
R1522 R2512 R3501 R4-
Sum1535 Snit511.67
27. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 3 510.33
R1525 R2508 R3498 R4-
Sum1531 Snit510.33
28. 129903 Allan Sørensen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 5 369.80
R1472 R2363 R3347 R4343
Sum1525 Snit381.25
29. 33974 Jens Peter Bindesbøll Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H1 3 507.67
R1514 R2506 R3503 R4-
Sum1523 Snit507.67
30. 46354 Jonas Foged Pedersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
1H1 3 492.00
R1504 R2486 R3486 R4-
Sum1476 Snit492.00
31. 57848 Svenn Gothart Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 3 488.67
R1504 R2492 R3470 R4-
Sum1466 Snit488.67
32. 100624 Henrik Diedrich Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H2 3 473.33
R1491 R2474 R3455 R4-
Sum1420 Snit473.33
33. 142535 Claus Rogert Hansen Hvidebæk Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 3 463.00
R1480 R2463 R3446 R4-
Sum1389 Snit463.00
34. 52090 Søren Olsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
1H1 3 458.67
R1485 R2449 R3442 R4-
Sum1376 Snit458.67
35. 115896 Emil Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 2 532.50
R1540 R2525 R3- R4-
Sum1065 Snit532.50
36. 91721 Carsten Weinreich Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H2 2 531.50
R1535 R2528 R3- R4-
Sum1063 Snit531.50
37. 58173 Peter Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 2 531.50
R1536 R2527 R3- R4-
Sum1063 Snit531.50
38. 34163 Børge Bladsgård Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H1 2 525.00
R1529 R2521 R3- R4-
Sum1050 Snit525.00
39. 38244 Leo Bergholt Madsen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
1H2 2 491.50
R1499 R2484 R3- R4-
Sum983 Snit491.50
40. 86247 Claus Olsen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 2 482.50
R1494 R2471 R3- R4-
Sum965 Snit482.50
41. 131315 Kim Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 2 475.00
R1475 R2475 R3- R4-
Sum950 Snit475.00
42. 14780 Holger W. Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H1 1 553.00
R1553 R2- R3- R4-
Sum553 Snit553.00
43. 20999 Mick Pedersen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
1H1 1 547.00
R1547 R2- R3- R4-
Sum547 Snit547.00
44. 33401 Anders Christensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H1 1 533.00
R1533 R2- R3- R4-
Sum533 Snit533.00
45. 115517 Gerhard Wirenfeldt Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 1 533.00
R1533 R2- R3- R4-
Sum533 Snit533.00
46. 25773 Tim Bergfriedt Strange Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H1 1 533.00
R1533 R2- R3- R4-
Sum533 Snit533.00
47. 90854 Kim Laursen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
1H2 1 530.00
R1530 R2- R3- R4-
Sum530 Snit530.00
48. 30665 Carl Johnsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H1 1 528.00
R1528 R2- R3- R4-
Sum528 Snit528.00
49. 17871 Niklas Elmose Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H1 1 526.00
R1526 R2- R3- R4-
Sum526 Snit526.00
50. 69408 LEIF Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 524.00
R1524 R2- R3- R4-
Sum524 Snit524.00
51. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
1H1 1 522.00
R1522 R2- R3- R4-
Sum522 Snit522.00
52. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
1H2 1 521.00
R1521 R2- R3- R4-
Sum521 Snit521.00
53. 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 1 519.00
R1519 R2- R3- R4-
Sum519 Snit519.00
54. 30326 Bjarne M. Nielsen Holstebro Skytteforening
DGI Vestjylland
1H1 1 513.00
R1513 R2- R3- R4-
Sum513 Snit513.00
55. 48179 Jan Pedersen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
1H1 1 512.00
R1512 R2- R3- R4-
Sum512 Snit512.00
56. 56426 Simon Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H1 1 508.00
R1508 R2- R3- R4-
Sum508 Snit508.00
57. 10982 Erik Balk Mouritsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H1 1 507.00
R1507 R2- R3- R4-
Sum507 Snit507.00
58. 33961 Lars Bindesbøll Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
1H1 1 507.00
R1507 R2- R3- R4-
Sum507 Snit507.00
59. 119496 Ole Dejgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H1 1 506.00
R1506 R2- R3- R4-
Sum506 Snit506.00
60. 85067 Karin Christensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
1H2 1 501.00
R1501 R2- R3- R4-
Sum501 Snit501.00
61. 55005 Sune S. Rongsted Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 1 501.00
R1501 R2- R3- R4-
Sum501 Snit501.00
62. 132795 Henrik Thomsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 497.00
R1497 R2- R3- R4-
Sum497 Snit497.00
63. 123152 Jesper Ørbæk Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 1 497.00
R1497 R2- R3- R4-
Sum497 Snit497.00
64. 17166 Hanne Toft Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
1H2 1 482.00
R1482 R2- R3- R4-
Sum482 Snit482.00
65. 104486 Eduardo Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 476.00
R1476 R2- R3- R4-
Sum476 Snit476.00
66. 105938 Dan Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 471.00
R1471 R2- R3- R4-
Sum471 Snit471.00
67. 92545 Nicolai Dahl Svendsen Faaborg Skytteforening
DGI Fyn
1H2 1 470.00
R1470 R2- R3- R4-
Sum470 Snit470.00
68. 68863 Jan Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 469.00
R1469 R2- R3- R4-
Sum469 Snit469.00
69. 18542 Allan Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H2 1 465.00
R1465 R2- R3- R4-
Sum465 Snit465.00
70. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 465.00
R1465 R2- R3- R4-
Sum465 Snit465.00
71. 120373 Carsten Sølvberg Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 463.00
R1463 R2- R3- R4-
Sum463 Snit463.00
72. 116023 Tom Ottosen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
1H2 1 460.00
R1460 R2- R3- R4-
Sum460 Snit460.00
73. 134624 Jesper Skytte Lund Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 457.00
R1457 R2- R3- R4-
Sum457 Snit457.00
74. 24838 Frank Lahn Nielsen Bossow Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
1H2 1 456.00
R1456 R2- R3- R4-
Sum456 Snit456.00
75. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 444.00
R1444 R2- R3- R4-
Sum444 Snit444.00
76. 122680 Ulla Larsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
1H2 1 440.00
R1440 R2- R3- R4-
Sum440 Snit440.00
77. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
1H2 1 438.00
R1438 R2- R3- R4-
Sum438 Snit438.00
78. 116292 Bjarne Sidelmann Tilst Skytteforening
DGI Østjylland
1H2 1 438.00
R1438 R2- R3- R4-
Sum438 Snit438.00
79. 131264 Dan Langkilde Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
1H2 1 416.00
R1416 R2- R3- R4-
Sum416 Snit416.00
80. 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
1H2 1 391.00
R1391 R2- R3- R4-
Sum391 Snit391.00
81. 118790 Mads Strange Århus Pistolklub
DGI Østjylland
1H2 1 317.00
R1317 R2- R3- R4-
Sum317 Snit317.00
82. 70120 Stig Torbensen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
1H2 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00

Til toppen