Standardpistol, 25m - Voksen 2-hånd | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 19. oktober 2021 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H1 10 554.30
R1566 R2564 R3562 R4561
Sum2253 Snit563.25
2. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H1 7 550.57
R1565 R2560 R3558 R4557
Sum2240 Snit560.00
3. 42046 Arnold Christensen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H1 4 553.75
R1568 R2566 R3543 R4538
Sum2215 Snit553.75
4. 135261 Michael Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H1 5 550.80
R1556 R2556 R3554 R4545
Sum2211 Snit552.75
5. 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H1 10 539.80
R1549 R2546 R3545 R4543
Sum2183 Snit545.75
6. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 6 534.17
R1554 R2549 R3546 R4534
Sum2183 Snit545.75
7. 135637 Kristian Pedersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H1 6 540.00
R1548 R2548 R3545 R4540
Sum2181 Snit545.25
8. 136078 Lars Brændegaard Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H1 6 539.67
R1556 R2553 R3542 R4530
Sum2181 Snit545.25
9. 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H1 10 531.60
R1550 R2545 R3542 R4539
Sum2176 Snit544.00
10. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H1 4 543.00
R1550 R2548 R3546 R4528
Sum2172 Snit543.00
11. 141958 Klaus Nørgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H2 5 528.80
R1560 R2538 R3530 R4522
Sum2150 Snit537.50
12. 35317 Søren Madsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H1 4 536.25
R1544 R2538 R3532 R4531
Sum2145 Snit536.25
13. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H2 4 536.25
R1542 R2539 R3538 R4526
Sum2145 Snit536.25
14. 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H1 4 536.25
R1546 R2540 R3531 R4528
Sum2145 Snit536.25
15. 116825 Søren Kaster Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H1 4 535.25
R1548 R2533 R3531 R4529
Sum2141 Snit535.25
16. 80150 Dieter Meier Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H1 6 517.83
R1564 R2536 R3520 R4515
Sum2135 Snit533.75
17. 13543 Villy Hvarregaard Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H2 6 527.00
R1542 R2537 R3525 R4525
Sum2129 Snit532.25
18. 34696 Hans Jørgen Nielsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H2 5 529.60
R1537 R2533 R3531 R4527
Sum2128 Snit532.00
19. 99992 Arne Svendsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 4 530.00
R1537 R2535 R3527 R4521
Sum2120 Snit530.00
20. 134284 David Pommer Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 6 520.00
R1535 R2530 R3527 R4526
Sum2118 Snit529.50
21. 14019 Lene Saugbjerg Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H2 4 528.00
R1544 R2526 R3521 R4521
Sum2112 Snit528.00
22. 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H2 11 516.64
R1544 R2524 R3523 R4519
Sum2110 Snit527.50
23. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 6 517.83
R1532 R2528 R3525 R4521
Sum2106 Snit526.50
24. 10158 Jan Hejgaard Andersen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H1 5 523.60
R1534 R2528 R3521 R4519
Sum2102 Snit525.50
25. 134780 Aksel Jørgensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 8 516.25
R1529 R2528 R3520 R4519
Sum2096 Snit524.00
26. 127348 Lars Hedegaard Larsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H2 4 519.50
R1529 R2527 R3526 R4496
Sum2078 Snit519.50
27. 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 7 508.57
R1531 R2516 R3516 R4514
Sum2077 Snit519.25
28. 139207 Rikke Thodberg Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H2 5 512.00
R1529 R2519 R3518 R4508
Sum2074 Snit518.50
29. 40015 Steve Lindhardt Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
2H2 4 518.25
R1526 R2521 R3514 R4512
Sum2073 Snit518.25
30. 138796 Peter Wolff Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H2 4 517.50
R1538 R2523 R3515 R4494
Sum2070 Snit517.50
31. 34728 Kim Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H2 5 502.00
R1531 R2516 R3515 R4505
Sum2067 Snit516.75
32. 68367 Flemming Haagensen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 4 515.50
R1522 R2522 R3517 R4501
Sum2062 Snit515.50
33. 120582 Magnus Kastrup Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H2 5 506.40
R1528 R2522 R3507 R4505
Sum2062 Snit515.50
34. 68155 Erling von Fuglsang Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 4 513.75
R1547 R2530 R3489 R4489
Sum2055 Snit513.75
35. 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H2 6 508.17
R1525 R2512 R3512 R4505
Sum2054 Snit513.50
36. 129902 Sussi Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 6 499.83
R1538 R2515 R3502 R4492
Sum2047 Snit511.75
37. 142437 Benjamin Buter Petersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H2 7 503.29
R1520 R2515 R3506 R4499
Sum2040 Snit510.00
38. 140005 Simon Bjerregård Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 6 499.17
R1516 R2514 R3504 R4490
Sum2024 Snit506.00
39. 19081 Bent Ørskov Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 6 496.67
R1512 R2508 R3496 R4492
Sum2008 Snit502.00
40. 38263 Knud Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H2 8 479.00
R1511 R2506 R3498 R4488
Sum2003 Snit500.75
41. 66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
2H2 4 499.00
R1509 R2508 R3495 R4484
Sum1996 Snit499.00
42. 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
2H3 4 498.50
R1556 R2495 R3491 R4452
Sum1994 Snit498.50
43. 105852 Rolf Holtegaard Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H2 4 497.50
R1512 R2511 R3508 R4459
Sum1990 Snit497.50
44. 49953 Poul Basse Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H2 4 493.50
R1523 R2486 R3484 R4481
Sum1974 Snit493.50
45. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 5 489.20
R1510 R2500 R3487 R4475
Sum1972 Snit493.00
46. 37601 Tonny Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 4 490.75
R1503 R2499 R3484 R4477
Sum1963 Snit490.75
47. 136079 Jonas Grau Thomsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H3 4 489.50
R1517 R2505 R3485 R4451
Sum1958 Snit489.50
48. 134474 Torben Kjærulff Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 4 487.75
R1526 R2511 R3505 R4409
Sum1951 Snit487.75
49. 119993 Birgitte Kjems Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
2H3 4 487.25
R1498 R2497 R3479 R4475
Sum1949 Snit487.25
50. 138930 Lars Ardahl Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H3 4 485.00
R1505 R2500 R3482 R4453
Sum1940 Snit485.00
51. 127780 Carl Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H3 4 484.50
R1501 R2501 R3496 R4440
Sum1938 Snit484.50
52. 59263 Povl Nissen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 4 481.00
R1493 R2493 R3471 R4467
Sum1924 Snit481.00
53. 77605 Helle Meier Watz Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 5 467.00
R1475 R2475 R3472 R4467
Sum1889 Snit472.25
54. 144500 Dzintars Kardelis. Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 4 468.25
R1493 R2488 R3473 R4419
Sum1873 Snit468.25
55. 139613 Lars Mosberg Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 6 454.83
R1477 R2465 R3458 R4455
Sum1855 Snit463.75
56. 97189 Karl Hans Larsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H3 6 456.67
R1474 R2464 R3461 R4455
Sum1854 Snit463.50
57. 142430 Peter Kristiansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 4 448.00
R1461 R2450 R3446 R4435
Sum1792 Snit448.00
58. 141454 Frank Hejselbæk Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 7 431.86
R1463 R2449 R3444 R4436
Sum1792 Snit448.00
59. 84511 Dennis Bøgeskov Dalsgaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 5 431.00
R1469 R2455 R3447 R4419
Sum1790 Snit447.50
60. 38013 Bente Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 7 421.86
R1450 R2447 R3439 R4431
Sum1767 Snit441.75
61. 139611 Susanne Mosberg Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 6 418.00
R1443 R2431 R3431 R4419
Sum1724 Snit431.00
62. 142569 Linda Malene List Nissen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H3 4 425.75
R1475 R2421 R3404 R4403
Sum1703 Snit425.75
63. 139075 Jens Christian Lindgaard Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 4 418.75
R1473 R2418 R3414 R4370
Sum1675 Snit418.75
64. 131288 Sanja Lund Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 6 402.50
R1425 R2421 R3419 R4402
Sum1667 Snit416.75
65. 31549 Per Jacobsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H1 3 550.67
R1554 R2549 R3549 R4-
Sum1652 Snit550.67
66. 119737 Steen Weihe Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 3 544.67
R1555 R2544 R3535 R4-
Sum1634 Snit544.67
67. 36252 Richard Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H1 3 536.33
R1545 R2538 R3526 R4-
Sum1609 Snit536.33
68. 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H1 3 535.33
R1540 R2535 R3531 R4-
Sum1606 Snit535.33
69. 134795 Nils Johannes Klitmøller Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H1 3 530.67
R1535 R2533 R3524 R4-
Sum1592 Snit530.67
70. 141313 Tore Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 3 517.67
R1532 R2518 R3503 R4-
Sum1553 Snit517.67
71. 69703 Bent Kruse Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 3 515.33
R1518 R2518 R3510 R4-
Sum1546 Snit515.33
72. 142798 Anders Hovgaard Møller Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 3 510.33
R1515 R2511 R3505 R4-
Sum1531 Snit510.33
73. 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 3 503.67
R1519 R2511 R3481 R4-
Sum1511 Snit503.67
74. 140045 Anders Carstensen Dolberg Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 3 502.67
R1521 R2503 R3484 R4-
Sum1508 Snit502.67
75. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 3 501.00
R1522 R2517 R3464 R4-
Sum1503 Snit501.00
76. 126026 Susanne Lund Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 3 499.33
R1503 R2500 R3495 R4-
Sum1498 Snit499.33
77. 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 3 497.67
R1513 R2504 R3476 R4-
Sum1493 Snit497.67
78. 118744 Tina Røbel Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 3 497.67
R1520 R2495 R3478 R4-
Sum1493 Snit497.67
79. 35103 Uffe Borch Hansen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H2 3 496.33
R1517 R2506 R3466 R4-
Sum1489 Snit496.33
80. 143685 Birthe Pedersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 3 488.67
R1539 R2473 R3454 R4-
Sum1466 Snit488.67
81. 68245 Jim Poulsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 3 487.00
R1502 R2485 R3474 R4-
Sum1461 Snit487.00
82. 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 3 475.33
R1488 R2483 R3455 R4-
Sum1426 Snit475.33
83. 126441 Knud Jørgensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 3 474.67
R1489 R2468 R3467 R4-
Sum1424 Snit474.67
84. 115590 Michael Hansen Lunde Sg&I
DGI Fyn
2H3 3 450.00
R1463 R2462 R3425 R4-
Sum1350 Snit450.00
85. 143409 Michael Brandenhoff Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 3 449.33
R1491 R2456 R3401 R4-
Sum1348 Snit449.33
86. 144598 Kirstine Ruby Rosing Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 3 447.67
R1462 R2462 R3419 R4-
Sum1343 Snit447.67
87. 100177 Kevin Jensen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 3 443.67
R1499 R2497 R3335 R4-
Sum1331 Snit443.67
88. 59008 Lasse Bantz Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 3 443.33
R1474 R2433 R3423 R4-
Sum1330 Snit443.33
89. 113824 Mathias Mortensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 3 432.67
R1459 R2425 R3414 R4-
Sum1298 Snit432.67
90. 144417 Marianne Hansen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 3 387.67
R1409 R2397 R3357 R4-
Sum1163 Snit387.67
91. 144570 Thomas Bjerrum Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 3 387.33
R1422 R2372 R3368 R4-
Sum1162 Snit387.33
92. 126136 Martin Christensen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H1 2 558.50
R1562 R2555 R3- R4-
Sum1117 Snit558.50
93. 111448 Peter Lange Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 2 550.50
R1555 R2546 R3- R4-
Sum1101 Snit550.50
94. 13708 Benjamin Hvarregaard Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H2 2 538.50
R1546 R2531 R3- R4-
Sum1077 Snit538.50
95. 144271 Joanah Dolberg Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 3 353.00
R1374 R2352 R3333 R4-
Sum1059 Snit353.00
96. 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H2 2 525.50
R1537 R2514 R3- R4-
Sum1051 Snit525.50
97. 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 2 520.00
R1523 R2517 R3- R4-
Sum1040 Snit520.00
98. 139170 Frank Kronhof Pagaard Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 2 518.00
R1527 R2509 R3- R4-
Sum1036 Snit518.00
99. 95232 Michael Christiansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 2 515.50
R1524 R2507 R3- R4-
Sum1031 Snit515.50
100. 17109 Joakim Hjort Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 2 513.00
R1537 R2489 R3- R4-
Sum1026 Snit513.00
101. 56644 Leif Andersen Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H1 2 510.00
R1515 R2505 R3- R4-
Sum1020 Snit510.00
102. 17598 Per Olesen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H2 2 506.50
R1524 R2489 R3- R4-
Sum1013 Snit506.50
103. 53264 Torben Eskildsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 2 505.50
R1510 R2501 R3- R4-
Sum1011 Snit505.50
104. 22561 Ingolf Lorentzen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 2 505.00
R1516 R2494 R3- R4-
Sum1010 Snit505.00
105. 35758 Bent Thorvald Knudsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
2H2 2 504.50
R1513 R2496 R3- R4-
Sum1009 Snit504.50
106. 140028 Mikkel Jørgensen Sakskøbing Og Omegns Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 2 504.50
R1507 R2502 R3- R4-
Sum1009 Snit504.50
107. 87026 Cecillia Sofie Stoltenberg Christiansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 2 502.00
R1509 R2495 R3- R4-
Sum1004 Snit502.00
108. 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 2 500.50
R1530 R2471 R3- R4-
Sum1001 Snit500.50
109. 144568 Hans Erik Bang-Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 3 330.00
R1362 R2325 R3303 R4-
Sum990 Snit330.00
110. 141957 Claus Raaby Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 2 493.50
R1512 R2475 R3- R4-
Sum987 Snit493.50
111. 119249 Jonas Holst Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 2 491.50
R1495 R2488 R3- R4-
Sum983 Snit491.50
112. 60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 2 491.00
R1497 R2485 R3- R4-
Sum982 Snit491.00
113. 130569 Martin Frost Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 2 486.00
R1488 R2484 R3- R4-
Sum972 Snit486.00
114. 134012 Mads Damsgaard Pedersen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 2 483.50
R1489 R2478 R3- R4-
Sum967 Snit483.50
115. 137428 Søren Andersen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H2 2 481.50
R1488 R2475 R3- R4-
Sum963 Snit481.50
116. 56737 Renè Kelberg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 2 480.00
R1500 R2460 R3- R4-
Sum960 Snit480.00
117. 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 2 468.50
R1481 R2456 R3- R4-
Sum937 Snit468.50
118. 55529 H. C. Danielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 2 467.00
R1490 R2444 R3- R4-
Sum934 Snit467.00
119. 68863 Jan Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 2 462.50
R1474 R2451 R3- R4-
Sum925 Snit462.50
120. 138781 Alex Søgaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 2 458.50
R1462 R2455 R3- R4-
Sum917 Snit458.50
121. 37684 Niels Åge Vastrup Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 2 458.00
R1481 R2435 R3- R4-
Sum916 Snit458.00
122. 144569 Morten Løvig Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 2 457.50
R1461 R2454 R3- R4-
Sum915 Snit457.50
123. 102953 Preben Vesterager Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 2 449.00
R1474 R2424 R3- R4-
Sum898 Snit449.00
124. 87571 Anders Diget Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 2 447.50
R1478 R2417 R3- R4-
Sum895 Snit447.50
125. 62731 Peter Larsen Værløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
2H3 2 447.00
R1470 R2424 R3- R4-
Sum894 Snit447.00
126. 32302 Laura Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 2 446.50
R1453 R2440 R3- R4-
Sum893 Snit446.50
127. 134797 Kurt Hyldgaard Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 2 437.50
R1439 R2436 R3- R4-
Sum875 Snit437.50
128. 143408 Kim Frahm Kristensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 2 437.50
R1449 R2426 R3- R4-
Sum875 Snit437.50
129. 138211 Tommy Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 2 434.00
R1437 R2431 R3- R4-
Sum868 Snit434.00
130. 134106 Lars Nielsen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 2 417.50
R1452 R2383 R3- R4-
Sum835 Snit417.50
131. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
2H3 2 415.00
R1426 R2404 R3- R4-
Sum830 Snit415.00
132. 95488 Henrik Braun Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 2 411.50
R1447 R2376 R3- R4-
Sum823 Snit411.50
133. 106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 2 410.50
R1424 R2397 R3- R4-
Sum821 Snit410.50
134. 122288 Michael Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H3 2 403.00
R1412 R2394 R3- R4-
Sum806 Snit403.00
135. 137545 Martin Johansen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H3 2 401.00
R1422 R2380 R3- R4-
Sum802 Snit401.00
136. 122287 Carsten Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
2H3 2 395.00
R1405 R2385 R3- R4-
Sum790 Snit395.00
137. 109163 René Mosegaard Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
2H1 1 555.00
R1555 R2- R3- R4-
Sum555 Snit555.00
138. 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H1 1 551.00
R1551 R2- R3- R4-
Sum551 Snit551.00
139. 125822 Lasse Dars Riis Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H1 1 542.00
R1542 R2- R3- R4-
Sum542 Snit542.00
140. 32683 Erling Jørgensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H1 1 541.00
R1541 R2- R3- R4-
Sum541 Snit541.00
141. 87057 Jonas Ørtoft Larsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 538.00
R1538 R2- R3- R4-
Sum538 Snit538.00
142. 24634 Peer Boldsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H1 1 534.00
R1534 R2- R3- R4-
Sum534 Snit534.00
143. 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H1 1 533.00
R1533 R2- R3- R4-
Sum533 Snit533.00
144. 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Gram Skytteforening
DGI Sønderjylland
2H1 1 531.00
R1531 R2- R3- R4-
Sum531 Snit531.00
145. 17560 Janni Staack Thygesen Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H3 1 529.00
R1529 R2- R3- R4-
Sum529 Snit529.00
146. 32035 Peter Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 1 528.00
R1528 R2- R3- R4-
Sum528 Snit528.00
147. 54709 Peter Nielsen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H1 1 528.00
R1528 R2- R3- R4-
Sum528 Snit528.00
148. 61194 Ib Naumann Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 1 528.00
R1528 R2- R3- R4-
Sum528 Snit528.00
149. 70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H2 1 526.00
R1526 R2- R3- R4-
Sum526 Snit526.00
150. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H1 1 521.00
R1521 R2- R3- R4-
Sum521 Snit521.00
151. 140892 Kim Bo Poulsen Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
2H3 1 520.00
R1520 R2- R3- R4-
Sum520 Snit520.00
152. 23219 Bent Kjeldsen Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
2H2 1 519.00
R1519 R2- R3- R4-
Sum519 Snit519.00
153. 127338 Anja Greisen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
2H1 1 519.00
R1519 R2- R3- R4-
Sum519 Snit519.00
154. 90737 Johnny Hartmann Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 513.00
R1513 R2- R3- R4-
Sum513 Snit513.00
155. 135322 Per Spiegal Johansen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 511.00
R1511 R2- R3- R4-
Sum511 Snit511.00
156. 116146 Jan Nørgård Poulsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 510.00
R1510 R2- R3- R4-
Sum510 Snit510.00
157. 95235 Frank Bertelsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 509.00
R1509 R2- R3- R4-
Sum509 Snit509.00
158. 144924 Morten Vangsø Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 1 509.00
R1509 R2- R3- R4-
Sum509 Snit509.00
159. 21999 Henrik Søndergård Møller Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 1 507.00
R1507 R2- R3- R4-
Sum507 Snit507.00
160. 24741 Henryk Tenenbaum Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H2 1 506.00
R1506 R2- R3- R4-
Sum506 Snit506.00
161. 132167 Flemming Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 1 506.00
R1506 R2- R3- R4-
Sum506 Snit506.00
162. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
2H1 1 505.00
R1505 R2- R3- R4-
Sum505 Snit505.00
163. 106625 Alexander Petersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 505.00
R1505 R2- R3- R4-
Sum505 Snit505.00
164. 145001 Dennis Kjær Rickelt Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H3 1 503.00
R1503 R2- R3- R4-
Sum503 Snit503.00
165. 19371 Bjarne Visgård Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 1 496.00
R1496 R2- R3- R4-
Sum496 Snit496.00
166. 39817 Jesper B Hansen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H1 1 496.00
R1496 R2- R3- R4-
Sum496 Snit496.00
167. 125868 Michelle Boserup Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H3 1 496.00
R1496 R2- R3- R4-
Sum496 Snit496.00
168. 19321 Niels Peter Bro Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
2H2 1 496.00
R1496 R2- R3- R4-
Sum496 Snit496.00
169. 140055 Kim Renè Rygaard Melgaard Allingåbro Skytteforening
DGI Østjylland
2H3 1 495.00
R1495 R2- R3- R4-
Sum495 Snit495.00
170. 142002 Hjalte Holm Sørensen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 495.00
R1495 R2- R3- R4-
Sum495 Snit495.00
171. 111684 Tom Fangel Århus Pistolklub
DGI Østjylland
2H2 1 494.00
R1494 R2- R3- R4-
Sum494 Snit494.00
172. 88000 Palle Poulsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
2H3 1 490.00
R1490 R2- R3- R4-
Sum490 Snit490.00
173. 15054 Bettina Seerup Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H2 1 490.00
R1490 R2- R3- R4-
Sum490 Snit490.00
174. 96980 Malte Vyff Jørgensen Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
2H2 1 489.00
R1489 R2- R3- R4-
Sum489 Snit489.00
175. 119568 Aleksandar Duracov Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 488.00
R1488 R2- R3- R4-
Sum488 Snit488.00
176. 140014 Martin Ginnerup Gammelgaard Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
2H3 1 485.00
R1485 R2- R3- R4-
Sum485 Snit485.00
177. 129671 Henrik Skjønnemand Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
2H3 1 483.00
R1483 R2- R3- R4-
Sum483 Snit483.00
178. 130849 Jesper Pedersen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H3 1 483.00
R1483 R2- R3- R4-
Sum483 Snit483.00
179. 68183 Brian Thomsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 480.00
R1480 R2- R3- R4-
Sum480 Snit480.00
180. 105656 Henrik Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 479.00
R1479 R2- R3- R4-
Sum479 Snit479.00
181. 61432 Stig Kofod Klemensker IF, Skytteafdelingen
DGI Bornholm
2H3 1 476.00
R1476 R2- R3- R4-
Sum476 Snit476.00
182. 136265 Isabella Cecilie Schmidt Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 1 472.00
R1472 R2- R3- R4-
Sum472 Snit472.00
183. 123855 Isabel Berg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H3 1 472.00
R1472 R2- R3- R4-
Sum472 Snit472.00
184. 15872 Lars Brix Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 471.00
R1471 R2- R3- R4-
Sum471 Snit471.00
185. 130700 Birthe Ringgaard Pedersen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 471.00
R1471 R2- R3- R4-
Sum471 Snit471.00
186. 59392 Aksel Hemmingsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 2 235.00
R1470 R20 R3- R4-
Sum470 Snit235.00
187. 119793 Frederik Hannibal Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
2H3 1 461.00
R1461 R2- R3- R4-
Sum461 Snit461.00
188. 144999 Morten Salmo Holk Laugesen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H3 1 461.00
R1461 R2- R3- R4-
Sum461 Snit461.00
189. 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H2 1 460.00
R1460 R2- R3- R4-
Sum460 Snit460.00
190. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
2H3 1 460.00
R1460 R2- R3- R4-
Sum460 Snit460.00
191. 75573 Leif Nielsen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H2 1 460.00
R1460 R2- R3- R4-
Sum460 Snit460.00
192. 144790 Ricky Hartmann Eiken Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 460.00
R1460 R2- R3- R4-
Sum460 Snit460.00
193. 25868 Arne Leth Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
2H3 1 457.00
R1457 R2- R3- R4-
Sum457 Snit457.00
194. 135887 Morten Severinsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 452.00
R1452 R2- R3- R4-
Sum452 Snit452.00
195. 59224 Brian Rich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 451.00
R1451 R2- R3- R4-
Sum451 Snit451.00
196. 142589 Kirsten Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 450.00
R1450 R2- R3- R4-
Sum450 Snit450.00
197. 144550 Kasim Rashid Almatlouh Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 447.00
R1447 R2- R3- R4-
Sum447 Snit447.00
198. 44282 Dorthe Lorenzen Haderslev Skyttekreds
DGI Sønderjylland
2H3 1 445.00
R1445 R2- R3- R4-
Sum445 Snit445.00
199. 98877 Karsten Jensen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 442.00
R1442 R2- R3- R4-
Sum442 Snit442.00
200. 144774 Rene Søgaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
2H3 1 440.00
R1440 R2- R3- R4-
Sum440 Snit440.00
201. 92288 Anders Danielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 1 436.00
R1436 R2- R3- R4-
Sum436 Snit436.00
202. 144664 Søren Lundhild Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 435.00
R1435 R2- R3- R4-
Sum435 Snit435.00
203. 101600 Berit Kjærulff Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 431.00
R1431 R2- R3- R4-
Sum431 Snit431.00
204. 142370 Oliver Paagaard Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 1 430.00
R1430 R2- R3- R4-
Sum430 Snit430.00
205. 102227 Rune Viggo Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 429.00
R1429 R2- R3- R4-
Sum429 Snit429.00
206. 132143 Markus Steinig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 1 428.00
R1428 R2- R3- R4-
Sum428 Snit428.00
207. 120815 Henrik Frandsen Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 428.00
R1428 R2- R3- R4-
Sum428 Snit428.00
208. 101599 Erik Kjærulff Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 427.00
R1427 R2- R3- R4-
Sum427 Snit427.00
209. 125023 Carlo Pedersen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
2H3 1 414.00
R1414 R2- R3- R4-
Sum414 Snit414.00
210. 130848 Doris Pedersen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H3 1 407.00
R1407 R2- R3- R4-
Sum407 Snit407.00
211. 144844 Kurt Beyer Hansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 404.00
R1404 R2- R3- R4-
Sum404 Snit404.00
212. 34146 Frands Øhlenslager Kristensen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H3 1 400.00
R1400 R2- R3- R4-
Sum400 Snit400.00
213. 72397 Stuart George Allan Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
2H3 1 397.00
R1397 R2- R3- R4-
Sum397 Snit397.00
214. 134588 Leif Bech Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
2H3 1 397.00
R1397 R2- R3- R4-
Sum397 Snit397.00
215. 119569 Carsten Larsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 396.00
R1396 R2- R3- R4-
Sum396 Snit396.00
216. 142003 Anders Vibe Jensen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 395.00
R1395 R2- R3- R4-
Sum395 Snit395.00
217. 142588 Rud Tommy Rasmussen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 393.00
R1393 R2- R3- R4-
Sum393 Snit393.00
218. 138953 Pernille Elgaard Christensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
2H3 1 386.00
R1386 R2- R3- R4-
Sum386 Snit386.00
219. 144269 Gitte Horpestad Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 363.00
R1363 R2- R3- R4-
Sum363 Snit363.00
220. 144499 Kiattisak Robert Moll. Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
2H3 1 354.00
R1354 R2- R3- R4-
Sum354 Snit354.00
221. 145000 Benjamin Videbæk Albrechtsen Grindsted Skyttekreds
DGI Sydvest
2H3 1 339.00
R1339 R2- R3- R4-
Sum339 Snit339.00
222. 143344 Rasmus Kræmmergaard Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
2H3 1 328.00
R1328 R2- R3- R4-
Sum328 Snit328.00
223. 142054 Vagn Hessel Jensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 241.00
R1241 R2- R3- R4-
Sum241 Snit241.00
224. 140711 Benny flensborg Jensen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
2H3 1 177.00
R1177 R2- R3- R4-
Sum177 Snit177.00
225. 114967 Alexander Prip Hesselberg Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
2H3 1 0.00
R10 R2- R3- R4-
Sum0 Snit0.00

Til toppen