Benløse Hallen

Information

Adresse: Præstevej 19
4100 Ringsted Rutevejledning
Tlf. Hovednr.: 57627462
Email: Hal.Benloese.Skole@skolekom.dk
Faciliteter: Hal 1, Bane 1 Fodbold, 8-mands, Fodbold, 5-mands, 3-mandsbane, fodbold, 3-mandsbane, fodbold, Bane 2 Fodbold 8-mands, Bane 3 Fodbold 8-mands, Kunstgræsbane, Fodbold, 5-mands, Fodbold, 5-mands
Foreninger: Benløse Idrætsforening - Floorball, Benløse Idrætsforening - Fodbold

Program spillested

Fra dato: til dato:
Række Dato Tid Arrangement Arrangør Bane/hal Spilleform
Floorball U18 25-09-20 18:00  - 
Floorball U18 25-09-20 20:00  - 
Floorball Select Kvinde Floorball Ligaen 26-09-20 14:00  - 
Floorball U13Flex 27-09-20 09:30  - 
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 10:00  -  Benløse Hallen, Bane 1
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 10:00  -  Benløse Hallen, Bane 2
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 10:20  -  Benløse Hallen, Bane 1
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 10:20  -  Benløse Hallen, Bane 2
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 10:40  -  Benløse Hallen, Bane 1
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 10:40  -  Benløse Hallen, Bane 2
Floorball U13Flex 27-09-20 11:00  - 
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 11:00  -  Benløse Hallen, Bane 1
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 11:00  -  Benløse Hallen, Bane 2
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 11:20  -  Benløse Hallen, Bane 1
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 11:20  -  Benløse Hallen, Bane 2
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 11:40  -  Benløse Hallen, Bane 1
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 11:40  -  Benløse Hallen, Bane 2
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 12:10  -  Benløse Hallen, Bane 1
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 12:10  -  Benløse Hallen, Bane 2
Floorball U11A 27-09-20 12:30  - 
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 12:30  -  Benløse Hallen, Bane 1
Fodbold 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) Spilletid 2x7min. 27-09-20 12:30  -  Benløse Hallen, Bane 2
Floorball U13A 27-09-20 14:00  - 
Floorball U15A 27-09-20 15:30  - 
Floorball U15Flex 27-09-20 18:30  - 
Fodbold Veteraner +45 30-09-20 19:00  -  Kunstgræsbane
Fodbold U10D drenge (absolut begynder) 04-10-20 10:00  - 
Fodbold Super Veteraner +50/ B 04-10-20 10:30  -  8-mands

Til toppen