Unihoc Floorball Ligaen Damer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


Unihoc Floorball Ligaen Damer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
17-09-16 12:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse Floorball 16 - 0
17-09-16 13:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 13 - 1
17-09-16 17:30 Frederikshavn Blackhawks 3 - AaB Floorball 0 - 19
18-09-16 10:00 Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC - Hal 1 4 - 5
18-09-16 12:00 Team Århus Floorball - ÅFK 2 - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 0 - 3
18-09-16 14:00 Odense FC - ÅFK 0 - 15
18-09-16 17:00 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 3 - 1
20-09-16 19:00 Hjørring Hawks - Frederikshavn Blackhawks 3 - Hal 2 8 - 2
21-09-16 19:30 AaB Floorball - Aalborg Flyers FC 18 - 0
21-09-16 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vallensbæk Floorball 10 - 2
22-09-16 18:30 Frederikshavn Blackhawks - Frederikshavn Blackhawks 2 10 - 2
22-09-16 19:45 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 5 - 3
24-09-16 11:00 ÅFK 2 - Herning Pirates 3 - 2
24-09-16 12:00 AaB Floorball - Hjørring Hawks 9 - 1
24-09-16 12:30 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 0 - 19
24-09-16 14:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 3 - 11
26-09-16 20:30 Herlev FC - Copenhagen FC 1 - 7
01-10-16 10:30 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC 2 - 13
01-10-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks - Viborg Saints - Idrætshallen 10 - 0
02-10-16 12:00 Odense FC - Herning Pirates 4 - 7
02-10-16 14:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Hjørring Hawks 0 - 5
02-10-16 16:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC 1 - 4
05-10-16 18:00 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 5 - 2
08-10-16 10:30 Vallensbæk Floorball - Vanløse Floorball 3 - 4
08-10-16 12:00 AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks 11 - 7
08-10-16 12:00 Herning Pirates - ÅFK 2 - 17
08-10-16 12:30 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 13 - 1
08-10-16 14:00 Copenhagen FC - Herlev FC 7 - 3
08-10-16 14:30 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 2 5 - 2
09-10-16 12:30 Hjørring Hawks - Viborg Saints - Hal 2 4 - 3
14-10-16 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 6 - 2
14-10-16 20:00 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 5 - 17
15-10-16 12:30 Hvidovre Attack FC - Vallensbæk Floorball 8 - 3
15-10-16 14:00 Frederikshavn Blackhawks - Frederikshavn Blackhawks 3 24 - 0
16-10-16 10:00 Aalborg Flyers FC - Hjørring Hawks 2 - 4
16-10-16 14:00 Odense FC - Team Århus Floorball 3 - 6
21-10-16 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 2 - 15
22-10-16 12:30 ÅFK - Odense FC 15 - 1
23-10-16 12:00 Viborg Saints - AaB Floorball 0 - 24
29-10-16 10:30 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 2
29-10-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Frederikshavn Blackhawks 2 4 - 4
29-10-16 13:30 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 19 - 0
29-10-16 15:00 Team Århus Floorball - Herning Pirates - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 5 - 1
30-10-16 10:00 Hjørring Hawks - Frederikshavn Blackhawks - Hal 1 2 - 15
30-10-16 12:00 Viborg Saints - Aalborg Flyers FC 2 - 3
30-10-16 12:30 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 1 - 9
01-11-16 19:00 ÅFK - ÅFK 2 10 - 0
12-11-16 12:00 AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks 2 28 - 0
12-11-16 13:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 16 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
12-11-16 14:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Frederikshavn Blackhawks 0 - 5
12-11-16 16:30 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - Hal 1 3 - 2
13-11-16 11:00 ÅFK 2 - Team Århus Floorball 1 - 3
13-11-16 12:00 Viborg Saints - Hjørring Hawks 2 - 5
13-11-16 14:00 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 5 - 3
15-11-16 19:00 ÅFK - Team Århus Floorball 9 - 0
18-11-16 18:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 3 4 - 1
18-11-16 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 1 - 13
19-11-16 10:30 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 0 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
19-11-16 12:00 AaB Floorball - Viborg Saints 5 - 0
19-11-16 12:00 Herning Pirates - ÅFK 2 5 - 1
19-11-16 19:30 Herlev FC - Vanløse Floorball 5 - 1
20-11-16 13:00 Frederikshavn Blackhawks - Aalborg Flyers FC 12 - 0
22-11-16 19:00 ÅFK 2 - ÅFK 0 - 13
22-11-16 19:30 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 0 - 22
24-11-16 18:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 0 - 18
24-11-16 20:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Hjørring Hawks 0 - 3
26-11-16 12:45 Team Århus Floorball - ÅFK - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 0 - 14
26-11-16 13:00 Herning Pirates - Odense FC 9 - 3
26-11-16 14:00 Copenhagen FC - Vallensbæk Floorball 9 - 0
26-11-16 14:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 1 - 11
27-11-16 10:00 Hjørring Hawks - AaB Floorball - Hal 1 0 - 17
27-11-16 12:00 Viborg Saints - Frederikshavn Blackhawks 2 6 - 2
27-11-16 16:30 Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 3 8 - 1
28-11-16 19:30 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 4
04-12-16 12:00 Frederikshavn Blackhawks 3 - Viborg Saints 0 - 5
04-12-16 13:45 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 5 - 4
04-12-16 14:00 Frederikshavn Blackhawks - AaB Floorball 5 - 2
04-12-16 16:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC 2 - 8
10-12-16 11:00 Frederikshavn Blackhawks 2 - Viborg Saints 5 - 5
07-01-17 15:00 Team Århus Floorball - Odense FC - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 5 - 1
07-01-17 18:00 Hvidovre Attack FC - Vanløse Floorball 13 - 2
08-01-17 10:00 Hjørring Hawks - Frederikshavn Blackhawks 2 - Hal 1 3 - 1
08-01-17 11:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK 4 - 3
08-01-17 12:00 Viborg Saints - Frederikshavn Blackhawks 1 - 12
08-01-17 18:00 Copenhagen FC - Vallensbæk Floorball 13 - 1
09-01-17 19:30 ÅFK - Herning Pirates 20 - 2
11-01-17 20:00 Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 2 - 1
14-01-17 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 4 - 0
15-01-17 12:00 ÅFK 2 - Odense FC 4 - 2
16-01-17 20:30 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 1 - 11
18-01-17 19:00 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC 1 - 9
19-01-17 19:00 AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks 3 36 - 1
20-01-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 0 - 14
21-01-17 12:00 Vallensbæk Floorball - Herlev FC 4 - 0
21-01-17 12:00 Viborg Saints - Frederikshavn Blackhawks 3 7 - 1
21-01-17 14:00 Herning Pirates - Team Århus Floorball 7 - 1
21-01-17 16:30 Vanløse Floorball - Copenhagen FC - Hal 1 3 - 14
22-01-17 12:00 Aalborg Flyers FC - Viborg Saints 1 - 4
22-01-17 14:30 Odense FC - ÅFK 2 2 - 1
22-01-17 14:30 Frederikshavn Blackhawks - Hjørring Hawks 19 - 1
22-01-17 16:30 Frederikshavn Blackhawks 2 - AaB Floorball 0 - 16
01-02-17 20:00 Vallensbæk Floorball - Herlev FC 0 - 6
08-02-17 20:00 Hvidovre Attack FC - Vallensbæk Floorball 13 - 0
11-02-17 12:00 Vallensbæk Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 6
11-02-17 12:15 Hvidovre Attack FC - Herlev FC 7 - 0
11-02-17 14:00 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 9 - 4
20-02-17 18:00 Herlev FC - Vanløse Floorball 4 - 5
24-02-17 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC 4 - 1
25-02-17 11:15 Hvidovre Attack FC - Copenhagen FC 10 - 5
26-02-17 12:00 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - Hal 1 2 - 5
03-03-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vallensbæk Floorball 3 - 1
04-03-17 16:00 Copenhagen FC - Herlev FC 9 - 0
05-03-17 12:30 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 1 - 12
06-03-17 19:30 Herlev FC - Copenhagen FC 2 - 13
08-03-17 19:00 Vallensbæk Floorball - Vanløse Floorball 2 - 1
08-03-17 20:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 10 - 1
10-03-17 18:30 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball 8 - 6
11-03-17 13:30 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 8 - 7
12-03-17 19:00 Herlev FC - Vallensbæk Floorball 1 - 2
17-03-17 20:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 2 - 15
18-03-17 10:30 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 0 - 8
18-03-17 16:30 Vanløse Floorball - Herlev FC - Hal 1 6 - 0

Til toppen