Pulje 1 - Motion C-mix

Info

Turnering: DGI Sydvest Volleyball 2017-18
Turneringsansvarlige
Kurt Kristensen Tlf: 22733914
Christina Gryholt Agermose Tlf: 79404613 / 79404613

Stilling DGI Sydvest Volleyball 2017-18
Motion C-mix
Pulje 1

Hold Kampe V T Sæt Bolde Point
1. Fåborg IF 10 10 0 20-3 514-365 20
2. Darum IF 10 8 2 18-5 518-372 16
3. Ribe Volleyball Klub 10 7 3 17-7 543-375 14
4. Horne IF 1 10 6 4 13-12 516-507 12
5. Strellev-Lyne GU 10 6 4 12-11 477-471 12
6. Bramming IF 10 4 6 11-14 456-487 8
7. Lunde G&U 10 4 6 9-14 416-493 8
8. Janderup FS 1 10 3 7 9-14 439-475 6
9. Sig/Thorstrup IF 10 3 7 9-16 433-512 6
10. Horne IF 2 10 3 7 7-15 352-474 6
11. Årre BK 10 1 9 4-18 376-509 2

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydvest Volleyball 2017-18
Motion C-mix
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydvest Volleyball 2017-18
Motion C-mix
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Volleyball 2017-18
Motion C-mix
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-10-17 20:00 Darum IF - Bramming IF 2 - 0
(50 - 18)
24-10-17 21:00 Strellev-Lyne GU - Darum IF 0 - 2
(43 - 50)
24-10-17 22:00 Bramming IF - Strellev-Lyne GU 0 - 2
(42 - 50)
25-10-17 19:30 Horne IF 1 - Sig/Thorstrup IF 1 - 2
(48 - 53)
25-10-17 20:30 Horne IF 2 - Sig/Thorstrup IF 1 - 2
(51 - 62)
25-10-17 21:30 Horne IF 2 - Horne IF 1 0 - 2
(36 - 52)
26-10-17 19:30 Lunde G&U - Janderup FS 1 0 - 2
(44 - 50)
26-10-17 20:30 Janderup FS 1 - Ribe Volleyball Klub 0 - 2
(25 - 50)
26-10-17 21:30 Ribe Volleyball Klub - Lunde G&U 2 - 0
(50 - 28)
31-10-17 20:00 Horne IF 1 - Ribe Volleyball Klub 2 - 1
(55 - 59)
31-10-17 21:00 Bramming IF - Horne IF 1 1 - 2
(55 - 58)
31-10-17 22:00 Ribe Volleyball Klub - Bramming IF 2 - 1
(65 - 44)
01-11-17 19:00 Strellev-Lyne GU - Fåborg IF 0 - 2
(35 - 50)
01-11-17 20:00 Fåborg IF - Horne IF 2 2 - 0
(50 - 19)
01-11-17 21:00 Horne IF 2 - Strellev-Lyne GU 0 - 2
(30 - 50)
02-11-17 19:30 Janderup FS 1 - Sig/Thorstrup IF 2 - 0
(50 - 28)
02-11-17 20:30 Årre BK - Janderup FS 1 0 - 2
(17 - 50)
02-11-17 21:30 Sig/Thorstrup IF - Årre BK 2 - 0
(50 - 36)
13-11-17 19:30 Ribe Volleyball Klub - Sig/Thorstrup IF 2 - 0
(50 - 30)
13-11-17 20:15 Sig/Thorstrup IF - Darum IF 0 - 2
(27 - 50)
13-11-17 21:00 Darum IF - Ribe Volleyball Klub 2 - 1
(58 - 58)
14-11-17 20:00 Lunde G&U - Bramming IF 0 - 2
(19 - 50)
14-11-17 21:00 Bramming IF - Fåborg IF 0 - 2
(21 - 50)
14-11-17 22:00 Fåborg IF - Lunde G&U 2 - 0
(50 - 28)
15-11-17 19:30 Årre BK - Strellev-Lyne GU 0 - 2
(35 - 50)
15-11-17 20:30 Horne IF 1 - Årre BK 2 - 1
(60 - 53)
15-11-17 21:30 Strellev-Lyne GU - Horne IF 1 0 - 2
(40 - 51)
21-11-17 20:00 Ribe Volleyball Klub - Fåborg IF 1 - 2
(61 - 55)
21-11-17 20:00 Bramming IF - Horne IF 2 1 - 2
(56 - 57)
21-11-17 21:00 Janderup FS 1 - Bramming IF 0 - 2
(35 - 50)
21-11-17 21:00 Fåborg IF - Årre BK 2 - 0
(50 - 31)
21-11-17 22:00 Årre BK - Ribe Volleyball Klub 0 - 2
(44 - 50)
21-11-17 22:00 Horne IF 2 - Janderup FS 1 2 - 0
(50 - 24)
22-11-17 19:30 Lunde G&U - Darum IF 2 - 1
(52 - 59)
22-11-17 20:30 Horne IF 1 - Lunde G&U 0 - 2
(42 - 50)
22-11-17 21:30 Darum IF - Horne IF 1 2 - 0
(50 - 43)
06-12-17 19:00 Sig/Thorstrup IF - Strellev-Lyne GU 1 - 2
(55 - 63)
06-12-17 19:30 Darum IF - Horne IF 2 2 - 0
(50 - 17)
06-12-17 20:00 Lunde G&U - Sig/Thorstrup IF 2 - 1
(58 - 53)
06-12-17 20:30 Horne IF 2 - Årre BK 2 - 0
(50 - 30)
06-12-17 21:00 Strellev-Lyne GU - Lunde G&U 2 - 1
(58 - 52)
06-12-17 21:30 Årre BK - Darum IF 0 - 2
(24 - 50)
07-12-17 19:30 Janderup FS 1 - Horne IF 1 1 - 2
(61 - 67)
07-12-17 20:30 Horne IF 1 - Fåborg IF 0 - 2
(40 - 50)
07-12-17 21:30 Fåborg IF - Janderup FS 1 2 - 1
(56 - 51)
11-12-17 19:00 Horne IF 2 - Lunde G&U 0 - 2
(31 - 50)
11-12-17 19:00 Bramming IF - Sig/Thorstrup IF 2 - 1
(56 - 47)
11-12-17 19:00 Janderup FS 1 - Darum IF 0 - 2
(37 - 50)
11-12-17 20:00 Ribe Volleyball Klub - Strellev-Lyne GU 2 - 0
(50 - 25)
11-12-17 20:00 Bramming IF - Årre BK 2 - 1
(64 - 56)
11-12-17 20:00 Fåborg IF - Darum IF 2 - 1
(53 - 51)
11-12-17 21:00 Janderup FS 1 - Strellev-Lyne GU 1 - 2
(56 - 63)
11-12-17 21:00 Ribe Volleyball Klub - Horne IF 2 2 - 0
(50 - 11)
11-12-17 21:00 Sig/Thorstrup IF - Fåborg IF 0 - 2
(28 - 50)
11-12-17 22:00 Årre BK - Lunde G&U 2 - 0
(50 - 35)

Til toppen