Nord C puljen - Old Boys

Info

Turnering: DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2018
Turneringsansvarlige
Vibeke Krog Bro Tlf: 79404265 / 60927647

Stilling DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2018
Old Boys
Nord C puljen

Hold Kampe V U T Score Point
1. Lidenlund SOB 16 10 3 3 59-31 33
2. Nr. Felding OB NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
15 10 3 2 39-15 33
3. Nr. Felding SOB NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
15 8 4 3 65-41 28
4. NSK-Fodbold 16 7 3 6 36-25 24
5. RLK SOB 16 7 3 6 45-30 24
6. Ørnhøj/Abildå BK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 6 2 8 35-46 20
7. Bremdal IK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 5 1 10 36-53 16
8. Bøvling UF 16 4 2 10 26-51 14
9. Vinding/Vind NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 3 1 12 20-69 10

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2018
Old Boys
Nord C puljen

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2018
Old Boys
Nord C puljen

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Vestjylland Fodbold 11 mands 2018
Old Boys
Nord C puljen

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-04-18 19:00 Bremdal IK - Vinding/Vind 7 - 1
25-04-18 19:00 NSK-Fodbold - Lidenlund SOB 1 - 4
26-04-18 19:00 Nr. Felding OB - Nr. Felding SOB 1 - 2
26-04-18 19:00 RLK SOB - Ørnhøj/Abildå BK 3 - 0
30-04-18 19:00 Lidenlund SOB - Nr. Felding OB 2 - 2
30-04-18 19:00 Nr. Felding SOB - Bremdal IK 4 - 5
02-05-18 19:00 Ørnhøj/Abildå BK - Bøvling UF 0 - 0
02-05-18 19:00 Vinding/Vind - RLK SOB 0 - 6
07-05-18 19:00 Nr. Felding SOB - Lidenlund SOB 8 - 1
08-05-18 19:00 Bremdal IK - RLK SOB 3 - 2
09-05-18 19:00 NSK-Fodbold - Ørnhøj/Abildå BK 5 - 2
09-05-18 19:00 Bøvling UF - Vinding/Vind 1 - 3
14-05-18 19:00 Lidenlund SOB - Bremdal IK 8 - 3
16-05-18 19:00 Ørnhøj/Abildå BK - Nr. Felding OB 2 - 5
16-05-18 19:00 Vinding/Vind - NSK-Fodbold 0 - 2
17-05-18 19:00 RLK SOB - Bøvling UF 4 - 1
21-05-18 19:00 Nr. Felding SOB - Ørnhøj/Abildå BK 8 - 2
22-05-18 19:00 Bremdal IK - Bøvling UF 5 - 0
23-05-18 19:00 NSK-Fodbold - RLK SOB 1 - 1
24-05-18 19:00 Nr. Felding OB - Vinding/Vind 4 - 2
30-05-18 19:00 Ørnhøj/Abildå BK - Lidenlund SOB 4 - 2
30-05-18 19:00 Vinding/Vind - Nr. Felding SOB 2 - 2
30-05-18 19:00 Bøvling UF - NSK-Fodbold 1 - 6
31-05-18 18:30 Nr. Felding OB - RLK SOB 5 - 1
04-06-18 19:00 Lidenlund SOB - Vinding/Vind 14 - 0
04-06-18 19:00 Nr. Felding SOB - RLK SOB 4 - 4
06-06-18 19:00 NSK-Fodbold - Bremdal IK 6 - 1
07-06-18 19:00 Nr. Felding OB - Bøvling UF 4 - 1
12-06-18 19:00 Bremdal IK - Ørnhøj/Abildå BK 3 - 3
13-06-18 19:00 NSK-Fodbold - Nr. Felding OB 1 - 1
13-06-18 19:00 Bøvling UF - Nr. Felding SOB 3 - 0
14-06-18 19:00 RLK SOB - Lidenlund SOB 0 - 2
18-06-18 19:00 Lidenlund SOB - Bøvling UF 6 - 1
18-06-18 19:00 Nr. Felding SOB - NSK-Fodbold 3 - 3
20-06-18 19:00 Ørnhøj/Abildå BK - Vinding/Vind 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
21-06-18 19:00 Nr. Felding OB - Bremdal IK 3 - 0
NB!
Kamp udsat
25-06-18 19:00 Nr. Felding SOB - Nr. Felding OB
25-06-18 19:00 Lidenlund SOB - NSK-Fodbold 1 - 0
NB!
Udehold taberdømt
27-06-18 19:00 Vinding/Vind - Bremdal IK 3 - 0
27-06-18 19:00 Ørnhøj/Abildå BK - RLK SOB 1 - 5
14-08-18 19:00 Bremdal IK - Nr. Felding SOB 3 - 6
15-08-18 19:00 Bøvling UF - Ørnhøj/Abildå BK 1 - 4
16-08-18 19:00 RLK SOB - Vinding/Vind 7 - 0
16-08-18 19:00 Nr. Felding OB - Lidenlund SOB 1 - 1
22-08-18 19:00 Vinding/Vind - Bøvling UF 0 - 3
22-08-18 19:00 Ørnhøj/Abildå BK - NSK-Fodbold 2 - 0
23-08-18 19:00 RLK SOB - Bremdal IK 4 - 6
28-08-18 18:30 Bremdal IK - Lidenlund SOB 0 - 1
29-08-18 18:30 Bøvling UF - RLK SOB 1 - 1
29-08-18 19:00 NSK-Fodbold - Vinding/Vind 2 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
30-08-18 19:00 Nr. Felding OB - Ørnhøj/Abildå BK 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
05-09-18 18:30 Bøvling UF - Bremdal IK 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
05-09-18 19:00 Vinding/Vind - Nr. Felding OB 3 - 0
05-09-18 19:00 Ørnhøj/Abildå BK - Nr. Felding SOB 1 - 4
06-09-18 19:00 RLK SOB - NSK-Fodbold 1 - 3
10-09-18 19:00 Nr. Felding SOB - Vinding/Vind 9 - 4
10-09-18 19:00 Lidenlund SOB - Ørnhøj/Abildå BK 5 - 2
11-09-18 19:00 NSK-Fodbold - Bøvling UF 2 - 4
13-09-18 18:30 RLK SOB - Nr. Felding OB 0 - 2
17-09-18 18:45 Lidenlund SOB - Nr. Felding SOB 4 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
18-09-18 18:00 Bremdal IK - NSK-Fodbold 0 - 3
19-09-18 18:15 Bøvling UF - Nr. Felding OB 0 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
19-09-18 19:00 Vinding/Vind - Lidenlund SOB 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
20-09-18 18:30 RLK SOB - Nr. Felding SOB 3 - 0
24-09-18 18:00 Nr. Felding SOB - Bøvling UF 9 - 4
24-09-18 18:30 Lidenlund SOB - RLK SOB 1 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
26-09-18 19:00 Ørnhøj/Abildå BK - Bremdal IK 3 - 0
27-09-18 17:45 Nr. Felding OB - NSK-Fodbold 2 - 0
03-10-18 17:30 Bøvling UF - Lidenlund SOB 2 - 4
03-10-18 19:00 NSK-Fodbold - Nr. Felding SOB 1 - 2
03-10-18 19:00 Vinding/Vind - Ørnhøj/Abildå BK 1 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
05-10-18 17:30 Bremdal IK - Nr. Felding OB 0 - 3

Til toppen