Combi B Piger - Combi B - Forår 19

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Turneringsansvarlige
Trine Lykke Vind Tlf: 79404405 / 23832764

Stilling DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Piger

Hold Kampe V U T Score Point
1. Balle Musik- & Idrætsefterskole 7 7 0 0 136-95 14
2. Brøruphus Efterskole 7 6 0 1 123-103 12
3. Strib I.Skole 7 4 0 3 107-91 8
4. Vandel Efterskole 6 3 0 3 98-95 6
5. Elbæk Efterskole NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 3 0 4 86-86 6
6. BGI-Akademiet 7 2 0 5 101-120 4
7. Hellebjerg Idrætsefterskole 8 2 0 6 106-138 4
8. Ågård Efterskole 3 1 1 1 40-45 3
9. Design- og Idrætsefterskolen 8 1 1 6 130-154 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Piger

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Piger

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland - Efterskoleturnering 2018-19
Combi B - Forår 19
Combi B Piger

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Udehold taberdømt
22-01-19 14:00 Strib I.Skole - Elbæk Efterskole 0 - 0
06-02-19 11:00 Design- og Idrætsefterskolen - Vandel Efterskole - bane 1 22 - 16
07-02-19 16:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - BGI-Akademiet 21 - 13
18-02-19 19:00 Elbæk Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen 20 - 14
20-02-19 14:30 BGI-Akademiet - Brøruphus Efterskole - Hal 1 15 - 21
21-02-19 14:00 Strib I.Skole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 13 - 17
21-02-19 20:00 Ågård Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 17 - 11
25-02-19 20:15 Hellebjerg Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hal G 12 - 14
26-02-19 11:00 BGI-Akademiet - Design- og Idrætsefterskolen - Hal 1 19 - 18
27-02-19 19:30 Brøruphus Efterskole - Ågård Efterskole - Hal1 21 - 10
28-02-19 15:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Elbæk Efterskole - Hal 1 17 - 14
04-03-19 19:30 Brøruphus Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen - Hal1 18 - 15
04-03-19 20:15 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1 26 - 12
06-03-19 10:00 Vandel Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 0 - 2
12-03-19 11:00 Elbæk Efterskole - BGI-Akademiet 11 - 9
13-03-19 11:00 Design- og Idrætsefterskolen - Balle Musik- & Idrætsefterskole - bane 1 25 - 26
18-03-19 20:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI-Akademiet - Hal G 8 - 14
21-03-19 14:00 Vandel Efterskole - Elbæk Efterskole 20 - 15
21-03-19 19:30 Design- og Idrætsefterskolen - Hellebjerg Idrætsefterskole - bane 1 15 - 16
21-03-19 19:30 Brøruphus Efterskole - Strib I.Skole - Hal1 15 - 12
02-04-19 14:00 Vandel Efterskole - Strib I.Skole 17 - 22
NB!
Kamp aflyst
04-04-19 19:30 Brøruphus Efterskole - Vandel Efterskole - Hal1
08-04-19 11:00 Design- og Idrætsefterskolen - Strib I.Skole - bane 1 8 - 26
08-04-19 17:00 Elbæk Efterskole - Brøruphus Efterskole 12 - 16
09-04-19 20:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Elbæk Efterskole - Hal G 10 - 14
10-04-19 11:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole 27 - 18
23-04-19 10:15 Ågård Efterskole - Design- og Idrætsefterskolen 13 - 13
29-04-19 17:00 Vandel Efterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 21 - 18
29-04-19 18:15 BGI-Akademiet - Strib I.Skole - Hal 1 15 - 17
16-05-19 11:00 Vandel Efterskole - BGI-Akademiet 24 - 16
20-05-19 15:00 Strib I.Skole - Hellebjerg Idrætsefterskole 17 - 19

Til toppen