Pulje 11 - U13 drenge - 6. kl. 8m

Info

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Forår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U13 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/E5F439C4-001 Spillerunder i uge 17 - 26 - alle møder alle ude og hjemme

Stilling DGI Midtjylland - B&U - Forår 2019
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 11

Hold Kampe V U T Score Point
1. Gødvad GIF, disp 8 7 0 1 34-15 21
2. Gl. Rye IF, disp 8 5 0 3 31-22 15
3. Sejs-Svejbæk IF 8 4 2 2 20-17 14
4. Bryrup IF, disp 8 2 3 3 29-27 9
5. FK 73, disp 8 2 1 5 22-29 7
6. Silkeborg KFUM 8 1 0 7 25-51 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - B&U - Forår 2019
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 11

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
725371 12-06-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Bryrup IF, disp Multihuset, Sejs-Svejbæk IF 3 - 3
725370 12-06-19 18:00 FK 73, disp - Gl. Rye IF, disp Fk73 - klubhuset 4 - 5
725369 12-06-19 18:00 Gødvad GIF, disp - Silkeborg KFUM Gødvad-Hallen 10 - 3

Kommende kampe

DGI Midtjylland - B&U - Forår 2019
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 11

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
19-06-19 18:00  - 
19-06-19 18:00  - 
19-06-19 18:00  - 

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - B&U - Forår 2019
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 11

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
03-04-19 17:30 Gl. Rye IF, disp - Sejs-Svejbæk IF 2 - 3
24-04-19 18:00 Gl. Rye IF, disp - Bryrup IF, disp 3 - 1
24-04-19 18:00 Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF 1 - 2
24-04-19 18:00 Gødvad GIF, disp - FK 73, disp 1 - 2
29-04-19 18:00 Bryrup IF, disp - Gødvad GIF, disp 3 - 5
01-05-19 18:00 FK 73, disp - Silkeborg KFUM 4 - 3
01-05-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Gl. Rye IF, disp 0 - 5
07-05-19 18:00 Silkeborg KFUM - Gødvad GIF, disp 2 - 5
08-05-19 18:00 Bryrup IF, disp - Sejs-Svejbæk IF 2 - 2
08-05-19 18:00 Gl. Rye IF, disp - FK 73, disp 3 - 2
15-05-19 17:30 Gl. Rye IF, disp - Silkeborg KFUM 7 - 3
15-05-19 18:00 Gødvad GIF, disp - Sejs-Svejbæk IF 2 - 1
15-05-19 18:00 FK 73, disp - Bryrup IF, disp 1 - 1
22-05-19 17:15 Sejs-Svejbæk IF - FK 73, disp 3 - 1
22-05-19 18:00 Gødvad GIF, disp - Gl. Rye IF, disp 2 - 1
22-05-19 18:00 Silkeborg KFUM - Bryrup IF, disp 3 - 11
27-05-19 18:00 Bryrup IF, disp - Gl. Rye IF, disp 7 - 5
29-05-19 18:00 FK 73, disp - Gødvad GIF, disp 2 - 4
29-05-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Silkeborg KFUM 6 - 1
03-06-19 18:00 Gødvad GIF, disp - Bryrup IF, disp 5 - 1
05-06-19 18:00 Silkeborg KFUM - FK 73, disp 9 - 6
12-06-19 18:00 Gødvad GIF, disp - Silkeborg KFUM 10 - 3
12-06-19 18:00 FK 73, disp - Gl. Rye IF, disp 4 - 5
12-06-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Bryrup IF, disp 3 - 3
19-06-19 18:00 Silkeborg KFUM - Gl. Rye IF, disp
19-06-19 18:00 Bryrup IF, disp - FK 73, disp
19-06-19 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Gødvad GIF, disp
26-06-19 17:30 Gl. Rye IF, disp - Gødvad GIF, disp
26-06-19 18:00 Bryrup IF, disp - Silkeborg KFUM
26-06-19 18:00 FK 73, disp - Sejs-Svejbæk IF

Til toppen