Pulje 1 - Super Veteran +50 - 7 mands

Info

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2019
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Helårlig turnering med spillerunder i følgende uger: Forår 2019 - uge 14 - 26 (tirsdage i uge 17 og 24) Efterår 2019 - uge 33 - 41 Spilletider i efteråret justeres til tider på lysbaner eller ej på et senere tidspunkt.

Stilling DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Ikast FS OB 7 5 1 1 23-13 16
2. Brande Old Boys, disp 7 5 1 1 14-8 16
3. Herning Fr. OB, disp. 7 4 2 1 26-16 14
4. Sunds IF, disp. 7 3 4 0 14-10 13
5. Herning KFUM 1, disp. 6 3 1 2 19-5 10
6. Hammerum IF OB 7 3 1 3 18-13 10
7. Uhre Old Boys, disp. 8 2 4 2 11-13 10
8. Kølkær/F SG&I OB, disp. 7 2 0 5 12-15 6
9. Spjald IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
8 2 0 6 8-30 6
10. Herning IK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 1 0 5 5-16 3
11. Herning KFUM 2 (+45) 6 0 2 4 4-15 2

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
724219 20-05-19 19:00 Herning IK - Herning KFUM 2 (+45) Herning Idrætsklub - Herning IK 2 - 1
724218 20-05-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Uhre Old Boys, disp. Herning KFUM Idrætscenter 5 - 0
724217 20-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning Fr. OB, disp. Sunds Idrætsforening - Sunds IF 4 - 4
724215 20-05-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Hammerum IF OB Brande Stadion 4 - 2
724214 NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
20-05-19 19:00 Spjald IF - Kølkær/F SG&I OB, disp. Spjald Fritidscenter 0 - 3

Kommende kampe

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
27-05-19 19:00  -  - Kølkær
27-05-19 19:00  - 
27-05-19 19:00  - 
27-05-19 19:00  - 
27-05-19 19:00  - 

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2019
Super Veteran +50 - 7 mands
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
01-04-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. 1 - 0
01-04-19 19:00 Herning IK - Brande Old Boys, disp - Herning IK 1 - 4
01-04-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Sunds IF, disp. 1 - 1
01-04-19 19:00 Spjald IF - Hammerum IF OB 1 - 6
01-04-19 19:00 Ikast FS OB - Herning Fr. OB, disp. 5 - 1
08-04-19 19:00 Herning IK - Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning IK 0 - 2
08-04-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Herning KFUM 1, disp. 2 - 0
08-04-19 19:00 Sunds IF, disp. - Ikast FS OB - Sunds IF 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
08-04-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Spjald IF 3 - 0
08-04-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Uhre Old Boys, disp. 1 - 1
NB!
Kamp udsat
15-04-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning KFUM 2 (+45) - Kølkær
15-04-19 19:00 Ikast FS OB - Brande Old Boys, disp 4 - 1
15-04-19 19:00 Spjald IF - Sunds IF, disp. 0 - 2
15-04-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Hammerum IF OB 1 - 1
NB!
Kamp udsat
15-04-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Herning IK
23-04-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. 1 - 0
23-04-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Spjald IF 2 - 1
23-04-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Uhre Old Boys, disp. 2 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-04-19 19:00 Herning IK - Ikast FS OB - Herning IK 0 - 3
23-04-19 19:00 Hammerum IF OB - Herning KFUM 2 (+45) 5 - 0
29-04-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Hammerum IF OB - Kølkær 1 - 2
29-04-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Sunds IF, disp. 2 - 3
29-04-19 19:00 Spjald IF - Herning IK 2 - 1
29-04-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Herning Fr. OB, disp. 1 - 5
29-04-19 19:00 Ikast FS OB - Herning KFUM 1, disp. 2 - 1
06-05-19 19:00 Ikast FS OB - Kølkær/F SG&I OB, disp. 5 - 4
06-05-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Uhre Old Boys, disp. 0 - 0
06-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning KFUM 2 (+45) - Sunds IF 1 - 1
06-05-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Spjald IF 11 - 0
06-05-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Hammerum IF OB 5 - 2
13-05-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning Fr. OB, disp. - Kølkær 2 - 6
13-05-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Brande Old Boys, disp 0 - 1
13-05-19 19:00 Hammerum IF OB - Sunds IF, disp. 0 - 1
13-05-19 19:00 Spjald IF - Ikast FS OB 4 - 2
13-05-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Herning IK 4 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
20-05-19 19:00 Spjald IF - Kølkær/F SG&I OB, disp. 0 - 3
20-05-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Hammerum IF OB 4 - 2
20-05-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning Fr. OB, disp. - Sunds IF 4 - 4
20-05-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Uhre Old Boys, disp. 5 - 0
20-05-19 19:00 Herning IK - Herning KFUM 2 (+45) - Herning IK 2 - 1
27-05-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Sunds IF, disp. - Kølkær
27-05-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Brande Old Boys, disp
27-05-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Ikast FS OB
27-05-19 19:00 Hammerum IF OB - Herning IK
27-05-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Herning KFUM 1, disp.
03-06-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Sunds IF, disp.
03-06-19 19:00 Spjald IF - Uhre Old Boys, disp.
03-06-19 19:00 Herning IK - Herning Fr. OB, disp. - Herning IK
03-06-19 19:00 Ikast FS OB - Herning KFUM 2 (+45)
03-06-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Hammerum IF OB
11-06-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Brande Old Boys, disp - Kølkær
11-06-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning IK - Sunds IF
11-06-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Spjald IF
11-06-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Herning KFUM 1, disp.
11-06-19 19:00 Hammerum IF OB - Ikast FS OB
17-06-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Uhre Old Boys, disp. - Kølkær
17-06-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Herning IK
17-06-19 19:00 Sunds IF, disp. - Herning KFUM 1, disp. - Sunds IF
17-06-19 19:00 Hammerum IF OB - Spjald IF
17-06-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Ikast FS OB
24-06-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning IK - Kølkær
24-06-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Brande Old Boys, disp
24-06-19 19:00 Ikast FS OB - Sunds IF, disp.
24-06-19 19:00 Spjald IF - Herning Fr. OB, disp.
24-06-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Herning KFUM 2 (+45)
12-08-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Kølkær/F SG&I OB, disp.
12-08-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Ikast FS OB
12-08-19 19:00 Sunds IF, disp. - Spjald IF - Sunds IF
12-08-19 19:00 Hammerum IF OB - Uhre Old Boys, disp.
12-08-19 19:00 Herning IK - Herning KFUM 1, disp. - Herning IK
19-08-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Herning KFUM 1, disp. - Kølkær
19-08-19 19:00 Spjald IF - Brande Old Boys, disp
19-08-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Herning Fr. OB, disp.
19-08-19 19:00 Ikast FS OB - Herning IK
19-08-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Hammerum IF OB
26-08-19 19:00 Hammerum IF OB - Kølkær/F SG&I OB, disp.
26-08-19 19:00 Sunds IF, disp. - Uhre Old Boys, disp. - Sunds IF
26-08-19 19:00 Herning IK - Spjald IF - Herning IK
26-08-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Herning KFUM 2 (+45)
26-08-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Ikast FS OB
02-09-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Ikast FS OB - Kølkær
02-09-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Brande Old Boys, disp
02-09-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Sunds IF, disp.
02-09-19 19:00 Spjald IF - Herning KFUM 1, disp.
02-09-19 19:00 Hammerum IF OB - Herning Fr. OB, disp.
09-09-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp.
09-09-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Herning KFUM 2 (+45)
09-09-19 19:00 Sunds IF, disp. - Hammerum IF OB - Sunds IF
09-09-19 19:00 Ikast FS OB - Spjald IF
09-09-19 19:00 Herning IK - Uhre Old Boys, disp. - Herning IK
16-09-19 19:00 Kølkær/F SG&I OB, disp. - Spjald IF - Kølkær
16-09-19 19:00 Hammerum IF OB - Brande Old Boys, disp
16-09-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Sunds IF, disp.
16-09-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Herning KFUM 1, disp.
16-09-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Herning IK
23-09-19 19:00 Sunds IF, disp. - Kølkær/F SG&I OB, disp. - Sunds IF
23-09-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Herning Fr. OB, disp.
23-09-19 19:00 Ikast FS OB - Uhre Old Boys, disp.
23-09-19 19:00 Herning IK - Hammerum IF OB - Herning IK
23-09-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Herning KFUM 2 (+45)
30-09-19 19:00 Sunds IF, disp. - Brande Old Boys, disp - Sunds IF
30-09-19 19:00 Uhre Old Boys, disp. - Spjald IF
30-09-19 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Herning IK
30-09-19 19:00 Herning KFUM 2 (+45) - Ikast FS OB
30-09-19 19:00 Hammerum IF OB - Herning KFUM 1, disp.
07-10-19 19:00 Brande Old Boys, disp - Kølkær/F SG&I OB, disp.
07-10-19 19:00 Herning IK - Sunds IF, disp. - Herning IK
07-10-19 19:00 Spjald IF - Herning KFUM 2 (+45)
07-10-19 19:00 Herning KFUM 1, disp. - Herning Fr. OB, disp.
07-10-19 19:00 Ikast FS OB - Hammerum IF OB

Til toppen