Mix Motion | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydvest Volleyball 2018-19 efter jul
Turneringsansvarlige
Kurt Kristensen Tlf: 22733914 / 22733914
Christina Agermose Tlf: 79404613 / 79404613

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=98020

Komplet kampprogram


Mix Motion

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 08-01-19 20:00 Bramming 1 2 - NUIF 1A 0 - 2
(22 - 50)
Tirsdag 08-01-19 20:45 NUIF 1A - Darum 2 - 1
(60 - 53)
Tirsdag 08-01-19 21:30 Darum - Bramming 1 2 2 - 1
(61 - 52)
Onsdag 09-01-19 19:00 Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening - Lunde G&U 2 - 0
(50 - 34)
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
Onsdag 09-01-19 19:45 Lunde G&U - Janderup 2 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
Onsdag 09-01-19 20:30 Janderup - Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening 0 - 2
Mandag 14-01-19 19:00 NUIF 1A - Varde B 2 - 0
(50 - 34)
Mandag 14-01-19 19:00 Darum - Bramming 1 2 1 - 2
(54 - 50)
Mandag 14-01-19 19:45 Bramming 1 2 - Årre 1 1 - 2
(61 - 61)
Mandag 14-01-19 19:45 Varde B - Darum 2 - 1
(62 - 56)
Mandag 14-01-19 20:30 Årre 1 - NUIF 1A 0 - 2
(28 - 50)
Onsdag 16-01-19 19:30 Vorbasse A - skif B-mix 1 - 2
(39 - 54)
Onsdag 16-01-19 19:30 Horne 1 2 - Ribe 0 - 2
(45 - 50)
Onsdag 16-01-19 19:30 STIF - Årre 2 2 - 1
(61 - 51)
Onsdag 16-01-19 20:15 skif B-mix - Bramming 1 1 2 - 0
(50 - 38)
Onsdag 16-01-19 20:30 Ribe - STIF 2 - 0
(50 - 24)
Onsdag 16-01-19 20:30 Årre 2 - Horne 1 2 0 - 2
(26 - 50)
Onsdag 16-01-19 21:00 Bramming 1 1 - Vorbasse A 0 - 2
(31 - 50)
Mandag 21-01-19 19:30 Darum - Årre 1 2 - 0
(50 - 38)
Mandag 21-01-19 20:15 Årre 1 - NUIF 1A 0 - 2
(25 - 50)
Mandag 21-01-19 21:00 NUIF 1A - Darum 2 - 0
(50 - 43)
Tirsdag 22-01-19 19:30 Lunde G&U - Janderup 0 - 2
(36 - 50)
Tirsdag 22-01-19 20:15 Janderup - Horne 1 1 2 - 1
(60 - 57)
Tirsdag 22-01-19 21:00 Horne 1 1 - Lunde G&U 2 - 1
(64 - 52)
Mandag 28-01-19 19:00 Årre 1 - Varde B 0 - 2
(41 - 50)
Mandag 28-01-19 19:45 Varde B - Bramming 1 2 2 - 1
(63 - 55)
Mandag 28-01-19 20:30 Bramming 1 2 - Årre 1 2 - 1
(56 - 59)
Onsdag 30-01-19 19:00 skif B-mix - Bramming 1 1 2 - 1
(61 - 58)
Onsdag 30-01-19 19:45 Bramming 1 1 - Volleyball Esbjerg 1 - 2
(56 - 63)
Onsdag 30-01-19 20:30 Volleyball Esbjerg - skif B-mix 2 - 0
(52 - 40)
Torsdag 31-01-19 20:00 STIF - Horne 1 2 1 - 2
(52 - 57)
Torsdag 31-01-19 20:00 Årre 2 - Ribe 2 - 0
(50 - 28)
Torsdag 31-01-19 21:00 Horne 1 2 - Årre 2 2 - 1
(61 - 51)
Torsdag 31-01-19 21:00 Ribe - STIF 0 - 2
(29 - 50)
Onsdag 06-02-19 19:30 Ribe - Årre 2 2 - 0
(50 - 31)
Onsdag 06-02-19 19:30 STIF - Horne 1 2 0 - 2
(41 - 50)
Onsdag 06-02-19 20:30 Årre 2 - STIF 0 - 2
(41 - 50)
Onsdag 06-02-19 20:30 Horne 1 2 - Ribe 0 - 2
(49 - 53)
Torsdag 07-02-19 19:30 Janderup - Horne 1 1 2 - 0
(50 - 37)
Torsdag 07-02-19 20:15 Horne 1 1 - Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening 2 - 1
(64 - 63)
Torsdag 07-02-19 21:00 Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening - Janderup 2 - 1
(58 - 49)
Tirsdag 19-02-19 20:00 Bramming 1 1 - Volleyball Esbjerg 0 - 2
(44 - 50)
Tirsdag 19-02-19 20:45 Volleyball Esbjerg - Vorbasse A 1 - 2
(55 - 60)
Tirsdag 19-02-19 21:30 Vorbasse A - Bramming 1 1 0 - 2
(43 - 50)
Onsdag 20-02-19 19:00 NUIF 1A - Bramming 1 2 2 - 1
(61 - 45)
Onsdag 20-02-19 19:00 Varde B - Årre 1 2 - 0
(50 - 30)
Onsdag 20-02-19 19:30 Horne 1 1 - Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening 1 - 2
(59 - 60)
Onsdag 20-02-19 19:45 NUIF 1A - Darum 2 - 1
(63 - 57)
Onsdag 20-02-19 19:45 Bramming 1 2 - Varde B 0 - 2
(26 - 50)
Onsdag 20-02-19 20:15 Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening - Lunde G&U 0 - 2
(38 - 51)
Onsdag 20-02-19 20:30 Årre 1 - Darum 1 - 2
(53 - 61)
Onsdag 20-02-19 21:00 Lunde G&U - Horne 1 1 1 - 2
(61 - 55)
Torsdag 21-02-19 20:00 Horne 1 2 - Ribe 2 - 0
(50 - 16)
Torsdag 21-02-19 20:00 STIF - Årre 2 0 - 2
(44 - 52)
Torsdag 21-02-19 21:00 Ribe - STIF 0 - 2
(28 - 50)
Torsdag 21-02-19 21:00 Årre 2 - Horne 1 2 0 - 2
(37 - 50)
Tirsdag 05-03-19 20:00 Varde B - Bramming 1 2 2 - 0
(50 - 19)
Tirsdag 05-03-19 20:45 Bramming 1 2 - NUIF 1A 0 - 2
(33 - 50)
Tirsdag 05-03-19 21:30 NUIF 1A - Varde B 2 - 0
(50 - 34)
Onsdag 06-03-19 19:00 Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening - Lunde G&U 0 - 2
(38 - 50)
Onsdag 06-03-19 19:30 STIF - Horne 1 2 1 - 2
(54 - 75)
Onsdag 06-03-19 19:30 Årre 2 - Ribe 2 - 0
(50 - 37)
Onsdag 06-03-19 19:45 Lunde G&U - Janderup 1 - 2
(50 - 52)
Onsdag 06-03-19 20:30 Janderup - Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening 2 - 1
(63 - 63)
Onsdag 06-03-19 20:30 Horne 1 2 - Årre 2 2 - 0
(50 - 36)
Onsdag 06-03-19 20:30 Ribe - STIF 2 - 1
(63 - 50)
Torsdag 07-03-19 19:30 Volleyball Esbjerg - Vorbasse A 2 - 0
(50 - 38)
Torsdag 07-03-19 20:15 Vorbasse A - skif B-mix 0 - 2
(36 - 50)
Torsdag 07-03-19 21:00 skif B-mix - Volleyball Esbjerg 0 - 2
(40 - 51)
Mandag 11-03-19 19:00 Darum - Varde B 0 - 2
(33 - 50)
Mandag 11-03-19 19:45 Varde B - Årre 1 2 - 0
(50 - 31)
Mandag 11-03-19 20:30 Årre 1 - Darum 2 - 1
(63 - 52)
Tirsdag 19-03-19 19:30 Lunde G&U - Janderup 1 - 2
(50 - 63)
Tirsdag 19-03-19 20:15 Janderup - Horne 1 1 1 - 2
(47 - 54)
Tirsdag 19-03-19 21:00 Horne 1 1 - Lunde G&U 0 - 2
(42 - 51)
Torsdag 21-03-19 20:00 Ribe - Årre 2 0 - 2
(33 - 50)
Torsdag 21-03-19 20:00 STIF - Horne 1 2 0 - 2
(27 - 50)
Torsdag 21-03-19 21:00 Årre 2 - STIF 2 - 0
(50 - 33)
Torsdag 21-03-19 21:00 Horne 1 2 - Ribe 2 - 0
(50 - 25)
Mandag 25-03-19 19:30 NUIF 1A - Varde B 2 - 0
(50 - 41)
Mandag 25-03-19 19:30 Bramming 1 2 - Årre 1 1 - 2
(57 - 62)
Mandag 25-03-19 20:15 Varde B - Darum 2 - 0
(50 - 46)
Mandag 25-03-19 20:15 NUIF 1A - Årre 1 2 - 0
(50 - 29)
Mandag 25-03-19 21:00 Bramming 1 2 - Darum 0 - 2
(36 - 50)
Onsdag 03-04-19 19:30 Horne 1 1 - Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening 0 - 2
(36 - 50)
Onsdag 03-04-19 20:15 Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening - Lunde G&U 2 - 0
(50 - 29)
Onsdag 03-04-19 21:00 Lunde G&U - Horne 1 1 2 - 0
(50 - 40)
Torsdag 11-04-19 19:30 Janderup - Horne 1 1 0 - 2
(40 - 50)
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Torsdag 11-04-19 20:15 Horne 1 1 - Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening 2 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Torsdag 11-04-19 21:00 Strellev-Lyne Gymnastik- og Ungdomsforening - Janderup 0 - 2

Til toppen