Pulje 1 - B - rækken

Info

Turnering: DGI Vestjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Børge Roest Kristensen Tlf: 42275610
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling DGI Vestjylland Petanque 2019
B - rækken
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Lem BK 6 3 2 1 0 8-4 138-101 37 5
2. HBF 3 3 2 1 0 8-4 126-111 15 5
3. Lem BK 7 3 2 0 1 8-4 135-100 35 4
4. Mejdal-Halgård 2 3 1 2 0 7-5 121-108 13 4
5. Rofi 3 3 1 1 1 7-5 131-118 13 3
6. Aadum I&U 1 3 0 2 1 5-7 128-123 5 2
7. Lyne 1 3 1 0 2 5-7 113-134 -21 2
8. Rofi 4 3 1 0 2 5-7 107-129 -22 2
9. Vinding UIF 3 3 1 0 2 4-8 109-133 -24 2
10. Lem BK 3 3 0 1 2 3-9 90-141 -51 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Vestjylland Petanque 2019
B - rækken
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
726004 20-05-19 18:30 Vinding UIF 3 - Mejdal-Halgård 2 Sørvad Kultur- & Idrætscenter
726003 20-05-19 18:30 Lem BK 6 - Aadum I&U 1 Lem Boldklubs Klubhus
726002 20-05-19 18:30 Lyne 1 - Rofi 3 Lyne Krocket- Og Petanqueklub
726001 20-05-19 18:30 HBF 3 - Lem BK 7 Herrup Stadion
726000 20-05-19 18:30 Rofi 4 - Lem BK 3 Ringkøbing Og Omegns Firmaidr.

Kommende kampe

DGI Vestjylland Petanque 2019
B - rækken
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
20-05-19 18:30  - 
20-05-19 18:30  - 
20-05-19 18:30  - 
20-05-19 18:30  - 
20-05-19 18:30  - 

Komplet kampprogram

DGI Vestjylland Petanque 2019
B - rækken
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
08-04-19 18:30 Lem BK 3 - Lem BK 7 1 - 3
(27 - 47)
08-04-19 18:30 Lem BK 6 - Lyne 1 3 - 1
(51 - 33)
08-04-19 18:30 Rofi 4 - Rofi 3 3 - 1
(46 - 37)
08-04-19 18:30 Vinding UIF 3 - HBF 3 1 - 3
(32 - 48)
08-04-19 18:30 Mejdal-Halgård 2 - Aadum I&U 1 2 - 2
(39 - 44)
23-04-19 18:30 Lyne 1 - Lem BK 3 4 - 0
(52 - 31)
23-04-19 18:30 Lem BK 7 - Lem BK 6 1 - 3
(36 - 45)
23-04-19 18:30 Vinding UIF 3 - Rofi 4 3 - 1
(48 - 33)
23-04-19 18:30 Rofi 3 - Aadum I&U 1 2 - 2
(42 - 43)
23-04-19 18:30 HBF 3 - Mejdal-Halgård 2 2 - 2
(36 - 38)
06-05-19 18:30 Lem BK 3 - Lem BK 6 2 - 2
(32 - 42)
06-05-19 18:30 Lem BK 7 - Lyne 1 4 - 0
(52 - 28)
06-05-19 18:30 Rofi 4 - Mejdal-Halgård 2 1 - 3
(28 - 44)
06-05-19 18:30 Rofi 3 - Vinding UIF 3 4 - 0
(52 - 29)
06-05-19 18:30 Aadum I&U 1 - HBF 3 1 - 3
(41 - 42)
20-05-19 18:30 Rofi 4 - Lem BK 3
20-05-19 18:30 HBF 3 - Lem BK 7
20-05-19 18:30 Lyne 1 - Rofi 3
20-05-19 18:30 Lem BK 6 - Aadum I&U 1
20-05-19 18:30 Vinding UIF 3 - Mejdal-Halgård 2
03-06-19 18:30 Lem BK 3 - Rofi 3
03-06-19 18:30 Lem BK 7 - Rofi 4
03-06-19 18:30 HBF 3 - Lyne 1
03-06-19 18:30 Mejdal-Halgård 2 - Lem BK 6
03-06-19 18:30 Aadum I&U 1 - Vinding UIF 3
17-06-19 18:30 Vinding UIF 3 - Lem BK 3
17-06-19 18:30 Aadum I&U 1 - Lem BK 7
17-06-19 18:30 Lyne 1 - Mejdal-Halgård 2
17-06-19 18:30 Rofi 3 - Lem BK 6
17-06-19 18:30 Rofi 4 - HBF 3
05-08-19 18:30 Lem BK 3 - HBF 3
05-08-19 18:30 Lem BK 7 - Vinding UIF 3
05-08-19 18:30 Aadum I&U 1 - Lyne 1
05-08-19 18:30 Lem BK 6 - Rofi 4
05-08-19 18:30 Mejdal-Halgård 2 - Rofi 3
19-08-19 18:30 Mejdal-Halgård 2 - Lem BK 3
19-08-19 18:30 Rofi 3 - Lem BK 7
19-08-19 18:30 Vinding UIF 3 - Lyne 1
19-08-19 18:30 HBF 3 - Lem BK 6
19-08-19 18:30 Rofi 4 - Aadum I&U 1
02-09-19 18:30 Lem BK 3 - Aadum I&U 1
02-09-19 18:30 Lem BK 7 - Mejdal-Halgård 2
02-09-19 18:30 Lyne 1 - Rofi 4
02-09-19 18:30 Lem BK 6 - Vinding UIF 3
02-09-19 18:30 HBF 3 - Rofi 3

Til toppen