Pulje 1 - B - rækken

Info

Turnering: DGI Vestjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Børge Roest Kristensen Tlf: 42275610
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling DGI Vestjylland Petanque 2019
B - rækken
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Rofi 4 8 6 0 2 21-11 354-270 84 12
2. Rofi 3 8 4 3 1 20-12 347-328 19 11
3. Mejdal-Halgård 2 8 2 5 1 17-15 325-306 19 9
4. Aadum I&U 1 8 2 4 2 18-14 346-314 32 8
5. Lem BK 6 8 2 4 2 16-16 334-308 26 8
6. Lem BK 7 8 4 0 4 16-16 330-308 22 8
7. HBF 3 8 3 2 3 16-16 303-333 -30 8
8. Lyne 1 7 3 1 3 13-15 275-296 -21 7
9. Vinding UIF 3 7 1 2 4 10-18 255-314 -59 4
10. Lem BK 3 8 0 3 5 9-23 286-378 -92 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Vestjylland Petanque 2019
B - rækken
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
726024 19-08-19 18:30 Rofi 4 - Aadum I&U 1 Ringkøbing Og Omegns Firmaidr. 3 - 1
(50 - 35)
726023 19-08-19 18:30 HBF 3 - Lem BK 6 Herrup Stadion 2 - 2
(39 - 49)
726022 19-08-19 18:30 Vinding UIF 3 - Lyne 1 Sørvad Kultur- & Idrætscenter
726021 19-08-19 18:30 Rofi 3 - Lem BK 7 Ringkøbing Og Omegns Firmaidr. 3 - 1
(44 - 37)
726020 19-08-19 18:30 Mejdal-Halgård 2 - Lem BK 3 Mejdal Hallen 2 - 2
(42 - 34)

Kommende kampe

DGI Vestjylland Petanque 2019
B - rækken
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Vestjylland Petanque 2019
B - rækken
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
08-04-19 18:30 Lem BK 3 - Lem BK 7 1 - 3
(27 - 47)
08-04-19 18:30 Lem BK 6 - Lyne 1 3 - 1
(51 - 33)
08-04-19 18:30 Rofi 4 - Rofi 3 3 - 1
(46 - 37)
08-04-19 18:30 Vinding UIF 3 - HBF 3 1 - 3
(32 - 48)
08-04-19 18:30 Mejdal-Halgård 2 - Aadum I&U 1 2 - 2
(39 - 44)
23-04-19 18:30 Lyne 1 - Lem BK 3 4 - 0
(52 - 31)
23-04-19 18:30 Lem BK 7 - Lem BK 6 1 - 3
(36 - 45)
23-04-19 18:30 Vinding UIF 3 - Rofi 4 3 - 1
(48 - 33)
23-04-19 18:30 Rofi 3 - Aadum I&U 1 2 - 2
(42 - 43)
23-04-19 18:30 HBF 3 - Mejdal-Halgård 2 2 - 2
(36 - 38)
06-05-19 18:30 Lem BK 3 - Lem BK 6 2 - 2
(32 - 42)
06-05-19 18:30 Lem BK 7 - Lyne 1 4 - 0
(52 - 28)
06-05-19 18:30 Rofi 4 - Mejdal-Halgård 2 1 - 3
(28 - 44)
06-05-19 18:30 Rofi 3 - Vinding UIF 3 4 - 0
(52 - 29)
06-05-19 18:30 Aadum I&U 1 - HBF 3 1 - 3
(41 - 42)
20-05-19 18:30 Rofi 4 - Lem BK 3 4 - 0
(52 - 29)
20-05-19 18:30 HBF 3 - Lem BK 7 1 - 3
(30 - 47)
20-05-19 18:30 Lyne 1 - Rofi 3 2 - 2
(48 - 34)
20-05-19 18:30 Lem BK 6 - Aadum I&U 1 2 - 2
(41 - 34)
20-05-19 18:30 Vinding UIF 3 - Mejdal-Halgård 2 1 - 3
(31 - 42)
03-06-19 18:30 Lem BK 3 - Rofi 3 1 - 3
(47 - 48)
03-06-19 18:30 Lem BK 7 - Rofi 4 1 - 3
(23 - 51)
03-06-19 18:30 HBF 3 - Lyne 1 1 - 3
(39 - 42)
03-06-19 18:30 Mejdal-Halgård 2 - Lem BK 6 2 - 2
(39 - 40)
03-06-19 18:30 Aadum I&U 1 - Vinding UIF 3 2 - 2
(45 - 36)
17-06-19 18:30 Vinding UIF 3 - Lem BK 3 2 - 2
(48 - 47)
17-06-19 18:30 Aadum I&U 1 - Lem BK 7 4 - 0
(52 - 41)
17-06-19 18:30 Lyne 1 - Mejdal-Halgård 2 3 - 1
(49 - 37)
17-06-19 18:30 Rofi 3 - Lem BK 6 3 - 1
(46 - 34)
17-06-19 18:30 Rofi 4 - HBF 3 3 - 1
(45 - 22)
05-08-19 18:30 Lem BK 3 - HBF 3 1 - 3
(39 - 47)
05-08-19 18:30 Lem BK 7 - Vinding UIF 3 3 - 1
(47 - 31)
05-08-19 18:30 Aadum I&U 1 - Lyne 1 4 - 0
(52 - 23)
05-08-19 18:30 Lem BK 6 - Rofi 4 1 - 3
(32 - 49)
05-08-19 18:30 Mejdal-Halgård 2 - Rofi 3 2 - 2
(44 - 44)
19-08-19 18:30 Mejdal-Halgård 2 - Lem BK 3 2 - 2
(42 - 34)
19-08-19 18:30 Rofi 3 - Lem BK 7 3 - 1
(44 - 37)
19-08-19 18:30 Vinding UIF 3 - Lyne 1
19-08-19 18:30 HBF 3 - Lem BK 6 2 - 2
(39 - 49)
19-08-19 18:30 Rofi 4 - Aadum I&U 1 3 - 1
(50 - 35)
02-09-19 18:30 Lem BK 3 - Aadum I&U 1
02-09-19 18:30 Lem BK 7 - Mejdal-Halgård 2
02-09-19 18:30 Lyne 1 - Rofi 4
02-09-19 18:30 Lem BK 6 - Vinding UIF 3
02-09-19 18:30 HBF 3 - Rofi 3

Til toppen