Pulje 2 - Mesterrække 1 / Krocketliga

Info

Turnering: DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Turneringsansvarlige
Christian Jacobsen Tlf: 61284186 / 61284186
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Mesterrække 1 / Krocketliga
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point + / - 20'ere
1. Ølgod KK 2 8 5 2 1 21-11 525-373 152 21
2. Ansager KK 2 9 5 1 3 20-16 505-481 24 20
3. NRUI 1 8 4 2 2 17-15 430-385 45 17
4. Varde KK 1 8 3 1 4 16-16 452-429 23 16
5. Bramming KK 1 9 2 1 6 14-22 441-534 -93 14
6. Tistrup KK 2 8 2 1 5 12-20 347-498 -151 12

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Mesterrække 1 / Krocketliga
Pulje 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
733111 12-06-19 18:30 Bramming KK 1 - Tistrup KK 2 Bramming Krocket Klub 2 - 2
(59 - 54)
733110 12-06-19 18:30 Varde KK 1 - NRUI 1 Varde Krocketklub 1 - 3
(39 - 66)
733109 12-06-19 18:30 Ansager KK 2 - Ølgod KK 2 Ansager Krocketbane 0 - 4
(29 - 80)
733114 17-06-19 18:30 Tistrup KK 2 - Ansager KK 2 Tistrup Krocketbane 3 - 1
(67 - 50)
733113 17-06-19 18:30 NRUI 1 - Bramming KK 1 Næsbjerg Idrætsanlæg 3 - 1
(72 - 40)
733112 17-06-19 18:30 Ølgod KK 2 - Varde KK 1 Ølgod Krocketbane V/ Aktivitetscentret 3 - 1
(72 - 51)

Kommende kampe

DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Mesterrække 1 / Krocketliga
Pulje 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
24-06-19 18:30  - 
24-06-19 18:30  - 
24-06-19 18:30  - 

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Krocket 2019 - Holdturnering
Mesterrække 1 / Krocketliga
Pulje 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
29-04-19 18:30 Ansager KK 2 - NRUI 1 4 - 0
(80 - 17)
29-04-19 18:30 Varde KK 1 - Bramming KK 1 4 - 0
(80 - 27)
29-04-19 18:30 Ølgod KK 2 - Tistrup KK 2 3 - 1
(69 - 32)
06-05-19 18:30 Ølgod KK 2 - Ansager KK 2 1 - 3
(47 - 76)
06-05-19 18:30 NRUI 1 - Varde KK 1 1 - 3
(45 - 67)
06-05-19 18:30 Tistrup KK 2 - Bramming KK 1 1 - 3
(36 - 67)
13-05-19 18:30 Varde KK 1 - Ølgod KK 2 2 - 2
(59 - 56)
13-05-19 18:30 Bramming KK 1 - NRUI 1 1 - 3
(31 - 60)
13-05-19 18:30 Ansager KK 2 - Tistrup KK 2 1 - 3
(33 - 76)
20-05-19 18:30 Ølgod KK 2 - Bramming KK 1 3 - 1
(72 - 41)
20-05-19 18:30 Ansager KK 2 - Varde KK 1 3 - 1
(63 - 43)
20-05-19 18:30 Tistrup KK 2 - NRUI 1 1 - 3
(28 - 64)
27-05-19 18:30 Bramming KK 1 - Ansager KK 2 1 - 3
(48 - 67)
27-05-19 18:30 NRUI 1 - Ølgod KK 2 2 - 2
(51 - 53)
27-05-19 18:30 Varde KK 1 - Tistrup KK 2 4 - 0
(80 - 20)
03-06-19 18:30 NRUI 1 - Ansager KK 2 2 - 2
(55 - 47)
03-06-19 18:30 Bramming KK 1 - Varde KK 1 4 - 0
(80 - 33)
03-06-19 18:30 Tistrup KK 2 - Ølgod KK 2 1 - 3
(34 - 76)
12-06-19 18:30 Ansager KK 2 - Ølgod KK 2 0 - 4
(29 - 80)
12-06-19 18:30 Varde KK 1 - NRUI 1 1 - 3
(39 - 66)
12-06-19 18:30 Bramming KK 1 - Tistrup KK 2 2 - 2
(59 - 54)
17-06-19 18:30 Ølgod KK 2 - Varde KK 1 3 - 1
(72 - 51)
17-06-19 18:30 NRUI 1 - Bramming KK 1 3 - 1
(72 - 40)
17-06-19 18:30 Tistrup KK 2 - Ansager KK 2 3 - 1
(67 - 50)
24-06-19 18:30 Bramming KK 1 - Ølgod KK 2
24-06-19 18:30 Varde KK 1 - Ansager KK 2
24-06-19 18:30 NRUI 1 - Tistrup KK 2
01-07-19 18:30 Ansager KK 2 - Bramming KK 1 3 - 1
(60 - 48)
01-07-19 18:30 Ølgod KK 2 - NRUI 1
01-07-19 18:30 Tistrup KK 2 - Varde KK 1

Til toppen