Pulje 2 - Senior Old Boys - 7 spillere

Info

Turnering: DGI Nordjylland Fodbold efterår 2019
Turneringsansvarlige
Sisse Nygaard Bruun Tlf: 79404169 / 40200355
Jesper Wasilewski Holt Tlf: 30111537
Dokumenter
Invitation Reglement Dommere

Bemærkninger

I uge 41/42 kan der laves et slutspil/stævne, for de hold, som ønsker flere kampe. Skriv gerne ønsker hertil, og byd gerne ind som medarrangør af slutspillet/stævnet.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40641

Stilling DGI Nordjylland Fodbold efterår 2019
Senior Old Boys - 7 spillere
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jarl Arden If. 10 7 0 3 44-22 21
2. If Frem Skørping (disp) 10 7 0 3 23-15 21
3. Dall-Ferslev IF 10 7 0 3 44-34 21
4. Støvring If. (disp) 10 4 0 6 26-30 12
5. Haverslev If. - Sylvia 10 3 0 7 24-38 9
6. Vegger If. (disp) NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 2 0 8 22-44 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=40641

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Fodbold efterår 2019
Senior Old Boys - 7 spillere
Pulje 2

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 12-08-19 19:00 Dall-Ferslev IF - Haverslev If. - Sylvia 7 - 3
Mandag 12-08-19 19:15 Jarl Arden If. - Støvring If. (disp) 2 - 1
Torsdag 15-08-19 19:00 Vegger If. (disp) - If Frem Skørping (disp) 1 - 2
Onsdag 21-08-19 19:15 Støvring If. (disp) - Dall-Ferslev IF 1 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Torsdag 22-08-19 19:00 Haverslev If. - Sylvia - Vegger If. (disp) 3 - 0
Torsdag 22-08-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Jarl Arden If. 2 - 1
Mandag 26-08-19 19:15 Jarl Arden If. - Haverslev If. - Sylvia 7 - 3
Onsdag 28-08-19 19:15 Støvring If. (disp) - If Frem Skørping (disp) 1 - 0
Torsdag 29-08-19 19:00 Vegger If. (disp) - Dall-Ferslev IF 2 - 5
Torsdag 05-09-19 19:00 Vegger If. (disp) - Jarl Arden If. 4 - 2
Torsdag 05-09-19 19:00 Haverslev If. - Sylvia - Støvring If. (disp) 0 - 1
Mandag 09-09-19 19:00 Jarl Arden If. - Dall-Ferslev IF 5 - 6
Onsdag 11-09-19 19:15 Støvring If. (disp) - Vegger If. (disp) 3 - 4
Torsdag 12-09-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Haverslev If. - Sylvia 3 - 2
Mandag 16-09-19 19:00 Dall-Ferslev IF - If Frem Skørping (disp) 2 - 1
Onsdag 18-09-19 19:15 Støvring If. (disp) - Jarl Arden If. 1 - 6
Torsdag 19-09-19 18:30 Haverslev If. - Sylvia - Dall-Ferslev IF 6 - 4
Torsdag 19-09-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Vegger If. (disp) 4 - 1
Mandag 23-09-19 18:30 Jarl Arden If. - If Frem Skørping (disp) 4 - 1
Mandag 23-09-19 19:00 Dall-Ferslev IF - Støvring If. (disp) 5 - 1
Torsdag 26-09-19 19:00 Vegger If. (disp) - Haverslev If. - Sylvia 2 - 4
Mandag 30-09-19 18:30 Dall-Ferslev IF - Vegger If. (disp) 5 - 4
Torsdag 03-10-19 18:00 Haverslev If. - Sylvia - Jarl Arden If. 0 - 6
Torsdag 03-10-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Støvring If. (disp) 3 - 0
Mandag 07-10-19 18:00 Jarl Arden If. - Vegger If. (disp) 5 - 1
Onsdag 09-10-19 19:15 Støvring If. (disp) - Haverslev If. - Sylvia 6 - 3
Torsdag 10-10-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Dall-Ferslev IF 5 - 3
Mandag 14-10-19 18:30 Dall-Ferslev IF - Jarl Arden If. 3 - 6
Torsdag 17-10-19 19:00 Vegger If. (disp) - Støvring If. (disp) 3 - 11
Tirsdag 22-10-19 18:00 Haverslev If. - Sylvia - If Frem Skørping (disp) 0 - 2

Til toppen