Pulje 2 - Senior Old Boys - 7 spillere

Info

Turnering: DGI Nordjylland Fodbold efterår 2019
Turneringsansvarlige
Sisse Nygaard Bruun Tlf:
Jesper Wasilewski Larsen Tlf: 79404154 / 20428165
Dokumenter
Invitation Reglement Dommere

Bemærkninger

I uge 41/42 kan der laves et slutspil/stævne, for de hold, som ønsker flere kampe. Skriv gerne ønsker hertil, og byd gerne ind som medarrangør af slutspillet/stævnet.

Stilling DGI Nordjylland Fodbold efterår 2019
Senior Old Boys - 7 spillere
Pulje 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jarl Arden If. 10 7 0 3 44-22 21
2. If Frem Skørping (disp) 10 7 0 3 23-15 21
3. Dall-Ferslev IF 10 7 0 3 44-34 21
4. Støvring If. (disp) 10 4 0 6 26-30 12
5. Haverslev If. - Sylvia 10 3 0 7 24-38 9
6. Vegger If. (disp) NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 2 0 8 22-44 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordjylland Fodbold efterår 2019
Senior Old Boys - 7 spillere
Pulje 2

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordjylland Fodbold efterår 2019
Senior Old Boys - 7 spillere
Pulje 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Fodbold efterår 2019
Senior Old Boys - 7 spillere
Pulje 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-08-19 19:00 Dall-Ferslev IF - Haverslev If. - Sylvia 7 - 3
12-08-19 19:15 Jarl Arden If. - Støvring If. (disp) 2 - 1
15-08-19 19:00 Vegger If. (disp) - If Frem Skørping (disp) 1 - 2
21-08-19 19:15 Støvring If. (disp) - Dall-Ferslev IF 1 - 4
NB!
Udehold taberdømt
22-08-19 19:00 Haverslev If. - Sylvia - Vegger If. (disp) 3 - 0
22-08-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Jarl Arden If. 2 - 1
26-08-19 19:15 Jarl Arden If. - Haverslev If. - Sylvia 7 - 3
28-08-19 19:15 Støvring If. (disp) - If Frem Skørping (disp) 1 - 0
29-08-19 19:00 Vegger If. (disp) - Dall-Ferslev IF 2 - 5
05-09-19 19:00 Vegger If. (disp) - Jarl Arden If. 4 - 2
05-09-19 19:00 Haverslev If. - Sylvia - Støvring If. (disp) 0 - 1
09-09-19 19:00 Jarl Arden If. - Dall-Ferslev IF 5 - 6
11-09-19 19:15 Støvring If. (disp) - Vegger If. (disp) 3 - 4
12-09-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Haverslev If. - Sylvia 3 - 2
16-09-19 19:00 Dall-Ferslev IF - If Frem Skørping (disp) 2 - 1
18-09-19 19:15 Støvring If. (disp) - Jarl Arden If. 1 - 6
19-09-19 18:30 Haverslev If. - Sylvia - Dall-Ferslev IF 6 - 4
19-09-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Vegger If. (disp) 4 - 1
23-09-19 18:30 Jarl Arden If. - If Frem Skørping (disp) 4 - 1
23-09-19 19:00 Dall-Ferslev IF - Støvring If. (disp) 5 - 1
26-09-19 19:00 Vegger If. (disp) - Haverslev If. - Sylvia 2 - 4
30-09-19 18:30 Dall-Ferslev IF - Vegger If. (disp) 5 - 4
03-10-19 18:00 Haverslev If. - Sylvia - Jarl Arden If. 0 - 6
03-10-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Støvring If. (disp) 3 - 0
07-10-19 18:00 Jarl Arden If. - Vegger If. (disp) 5 - 1
09-10-19 19:15 Støvring If. (disp) - Haverslev If. - Sylvia 6 - 3
10-10-19 19:00 If Frem Skørping (disp) - Dall-Ferslev IF 5 - 3
14-10-19 18:30 Dall-Ferslev IF - Jarl Arden If. 3 - 6
17-10-19 19:00 Vegger If. (disp) - Støvring If. (disp) 3 - 11
22-10-19 18:00 Haverslev If. - Sylvia - If Frem Skørping (disp) 0 - 2

Til toppen