Pige B - Pige B

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige

Stilling DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Pige B
Pige B

Hold Kampe V U T Score Point
1. BGI-Akademiet 6 6 0 0 101-62 12
2. Balle Musik- & Idrætsefterskole 6 5 0 1 96-74 10
3. Strib I.Skole 6 4 0 2 98-90 8
4. Hellebjerg Idrætsefterskole 6 4 0 2 80-79 8
5. Ågård Efterskole 3 2 0 1 48-41 4
6. Brøruphus Efterskole 6 2 0 4 83-78 4
7. Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole 5 1 0 4 69-81 2
8. Elbæk Efterskole 6 1 0 5 87-123 2
9. Vandel Efterskole 6 0 0 6 79-113 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Pige B
Pige B

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Pige B
Pige B

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2019/2020
Pige B
Pige B

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
21-10-19 19:00 BGI-Akademiet - Brøruphus Efterskole - Hal 1 14 - 10
23-10-19 15:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1 16 - 9
23-10-19 16:15 Brøruphus Efterskole - Vandel Efterskole - Hal1 18 - 10
23-10-19 19:00 Strib I.Skole - Ågård Efterskole 16 - 22
28-10-19 17:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Hal G 16 - 15
04-11-19 16:30 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole - Vojens ung. hal 1 14 - 17
11-11-19 17:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Vandel Efterskole - Hal 1 15 - 14
14-11-19 13:00 Elbæk Efterskole - BGI-Akademiet 10 - 29
18-11-19 10:00 Strib I.Skole - BGI-Akademiet 12 - 13
18-11-19 19:00 Elbæk Efterskole - Brøruphus Efterskole 14 - 20
18-11-19 19:30 Ågård Efterskole - Vandel Efterskole 15 - 11
22-11-19 09:40 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole - Vojens ung. hal 2 8 - 14
27-11-19 19:00 Brøruphus Efterskole - Strib I.Skole - Hal1 11 - 12
28-11-19 18:00 BGI-Akademiet - Hellebjerg Idrætsefterskole - Hal 1 17 - 9
02-12-19 14:00 Vandel Efterskole - Elbæk Efterskole 17 - 23
02-12-19 16:00 Strib I.Skole - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole 17 - 15
04-12-19 17:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Hal G 16 - 9
09-12-19 17:30 Elbæk Efterskole - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole 17 - 23
10-12-19 19:00 BGI-Akademiet - Ågård Efterskole - Hal 1 14 - 11
11-12-19 10:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hal 1 12 - 10
11-12-19 15:15 Vandel Efterskole - Strib I.Skole 17 - 28
11-12-19 16:45 Hellebjerg Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole - Hal N 16 - 14
12-12-19 10:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole - Elbæk Efterskole - Hal 1 21 - 11
16-12-19 13:00 BGI-Akademiet - Vandel Efterskole - Hal 1 14 - 10
17-12-19 13:30 Strib I.Skole - Elbæk Efterskole 13 - 12

Til toppen