Pulje 1 - Senior herrer + 25 år

Info

Turnering: DGI Sydvest indefodbold-turnering 2019-20
Turneringsansvarlige
Jesper Møller Tlf: 20757778
Anette Olesen Tlf: 79404452 / 40637573

Bemærkninger

Der er præmie til vinderen af puljen.
Spilleplanen er lavet således at alle hold mødes 3 gange i løbet af 4 spilledage - 2 før og 2 efter jul.
Deltag også i Åbne Esbjerg-mesterskaber 18. januar. Der er tilmeldingsfrist 2. januar.

Stilling DGI Sydvest indefodbold-turnering 2019-20
Senior herrer + 25 år
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Horne IF 1 18 15 0 3 81-38 45
2. JBS 18 13 1 4 71-44 40
3. Tistrup BK 18 11 0 7 51-53 33
4. Gredstedbro BK 18 9 1 8 61-62 28
5. Starup IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
18 6 1 11 46-59 19
6. Horne IF 2 18 5 1 12 44-66 16
7. Ølgod IF 18 2 0 16 30-62 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydvest indefodbold-turnering 2019-20
Senior herrer + 25 år
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydvest indefodbold-turnering 2019-20
Senior herrer + 25 år
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Sydvest indefodbold-turnering 2019-20
Senior herrer + 25 år
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
23-11-19 11:00 Tistrup BK - Horne IF 1 - Hal 1 2 - 1 Ølgod IF
23-11-19 11:10 Ølgod IF - Gredstedbro BK - Hal 1 1 - 2 Ølgod IF
23-11-19 11:20 Horne IF 2 - JBS - Hal 1 2 - 2 Ølgod IF
23-11-19 11:30 Starup IF - Ølgod IF - Hal 1 3 - 1 Ølgod IF
23-11-19 11:40 Gredstedbro BK - Tistrup BK - Hal 1 1 - 6 Ølgod IF
23-11-19 11:50 Horne IF 1 - Horne IF 2 - Hal 1 4 - 3 Ølgod IF
23-11-19 12:00 JBS - Starup IF - Hal 1 1 - 4 Ølgod IF
23-11-19 12:10 Ølgod IF - Tistrup BK - Hal 1 1 - 2 Ølgod IF
23-11-19 12:20 Gredstedbro BK - Horne IF 1 - Hal 1 3 - 4 Ølgod IF
23-11-19 12:30 Horne IF 2 - Starup IF - Hal 1 4 - 8 Ølgod IF
23-11-19 12:40 Tistrup BK - JBS - Hal 1 2 - 3 Ølgod IF
23-11-19 12:50 Horne IF 1 - Ølgod IF - Hal 1 4 - 1 Ølgod IF
23-11-19 13:00 Starup IF - Gredstedbro BK - Hal 1 4 - 3 Ølgod IF
23-11-19 13:10 Tistrup BK - Horne IF 2 - Hal 1 4 - 2 Ølgod IF
23-11-19 13:20 JBS - Horne IF 1 - Hal 1 6 - 2 Ølgod IF
23-11-19 13:30 Ølgod IF - Horne IF 2 - Hal 1 0 - 4 Ølgod IF
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-12-19 12:00 Starup IF - Tistrup BK 0 - 3 Horne IF 1
07-12-19 12:10 Gredstedbro BK - JBS 2 - 7 Horne IF 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-12-19 12:20 Horne IF 1 - Starup IF 3 - 0 Horne IF 1
07-12-19 12:30 JBS - Ølgod IF 2 - 1 Horne IF 1
07-12-19 12:40 Horne IF 2 - Gredstedbro BK 3 - 4 Horne IF 1
07-12-19 12:50 Tistrup BK - Horne IF 1 0 - 8 Horne IF 1
07-12-19 13:00 Ølgod IF - Gredstedbro BK 1 - 3 Horne IF 1
07-12-19 13:10 Horne IF 2 - JBS 2 - 7 Horne IF 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-12-19 13:20 Starup IF - Ølgod IF 0 - 3 Horne IF 1
07-12-19 13:30 Gredstedbro BK - Tistrup BK 6 - 3 Horne IF 1
07-12-19 13:40 Horne IF 1 - Horne IF 2 6 - 0 Horne IF 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-12-19 13:50 JBS - Starup IF 3 - 0 Horne IF 1
07-12-19 14:00 Ølgod IF - Tistrup BK 2 - 3 Horne IF 1
07-12-19 14:10 Gredstedbro BK - Horne IF 1 3 - 4 Horne IF 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
07-12-19 14:20 Horne IF 2 - Starup IF 3 - 0 Horne IF 1
07-12-19 14:30 Tistrup BK - JBS 3 - 2 Horne IF 1
04-01-20 10:00 Horne IF 1 - Ølgod IF - Hal 1 5 - 0 Gredstedbro BK
04-01-20 10:10 Starup IF - Gredstedbro BK - Hal 1 3 - 3 Gredstedbro BK
04-01-20 10:20 Tistrup BK - Horne IF 2 - Hal 1 3 - 1 Gredstedbro BK
04-01-20 10:30 JBS - Horne IF 1 - Hal 1 5 - 0 Gredstedbro BK
04-01-20 10:40 Ølgod IF - Horne IF 2 - Hal 1 2 - 4 Gredstedbro BK
04-01-20 10:50 Starup IF - Tistrup BK - Hal 1 5 - 2 Gredstedbro BK
04-01-20 11:00 Gredstedbro BK - JBS - Hal 1 3 - 5 Gredstedbro BK
04-01-20 11:10 Horne IF 1 - Starup IF - Hal 1 3 - 2 Gredstedbro BK
04-01-20 11:20 JBS - Ølgod IF - Hal 1 4 - 1 Gredstedbro BK
04-01-20 11:30 Horne IF 2 - Gredstedbro BK - Hal 1 5 - 2 Gredstedbro BK
04-01-20 11:40 Tistrup BK - Horne IF 1 - Hal 1 3 - 5 Gredstedbro BK
04-01-20 11:50 Ølgod IF - Gredstedbro BK - Hal 1 2 - 3 Gredstedbro BK
04-01-20 12:00 Horne IF 2 - JBS - Hal 1 4 - 6 Gredstedbro BK
04-01-20 12:10 Starup IF - Ølgod IF - Hal 1 6 - 2 Gredstedbro BK
04-01-20 12:20 Gredstedbro BK - Tistrup BK - Hal 1 5 - 3 Gredstedbro BK
04-01-20 12:30 Horne IF 1 - Horne IF 2 - Hal 1 7 - 0 Gredstedbro BK
25-01-20 11:00 JBS - Starup IF - Hal 1 6 - 3 Starup IF
25-01-20 11:10 Ølgod IF - Tistrup BK - Hal 1 2 - 4 Starup IF
25-01-20 11:20 Gredstedbro BK - Horne IF 1 - Hal 1 2 - 5 Starup IF
25-01-20 11:30 Horne IF 2 - Starup IF - Hal 1 2 - 1 Starup IF
25-01-20 11:40 Tistrup BK - JBS - Hal 1 2 - 5 Starup IF
25-01-20 11:50 Horne IF 1 - Ølgod IF - Hal 1 8 - 4 Starup IF
25-01-20 12:00 Starup IF - Gredstedbro BK - Hal 1 3 - 6 Starup IF
25-01-20 12:10 Tistrup BK - Horne IF 2 - Hal 1 3 - 2 Starup IF
25-01-20 12:20 JBS - Horne IF 1 - Hal 1 2 - 4 Starup IF
25-01-20 12:30 Ølgod IF - Horne IF 2 - Hal 1 4 - 2 Starup IF
25-01-20 12:40 Starup IF - Tistrup BK - Hal 1 2 - 3 Starup IF
25-01-20 12:50 Gredstedbro BK - JBS - Hal 1 7 - 2 Starup IF
25-01-20 13:00 Horne IF 1 - Starup IF - Hal 1 8 - 2 Starup IF
25-01-20 13:10 JBS - Ølgod IF - Hal 1 3 - 2 Starup IF
25-01-20 13:20 Horne IF 2 - Gredstedbro BK - Hal 1 1 - 3 Starup IF

Til toppen