Old Boys +30 - 11 mands - pulje 1-3 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Forår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Old Boys +30 - 11 mands - Pulje 1-3 21 hold med i turneringen første halvår 2020. Der spilles i 3 puljer á 8 hold (med oversidder) i ugerne 14-21. Herefter er der ombrydning af puljerne med en op og nedrykning mellem puljerne, og start på andet halvår fra uge 22. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

Komplet kampprogram


Old Boys +30 - 11 mands - pulje 1-3

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Mejrup GU - Ikast FC OB
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Brande OB, disp. - Herning Fr. OB, disp. - Brande Stadion
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Herning KFUM, disp. - Vorgod Barde M&F
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Lind OB, disp - Snejbjerg SG&I
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Vildbjerg SF, disp - Fjelstervang If - Vildbjerg
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Hammerum IF OB 2, disp - Feldborg-Haderup If
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Haunstrup IF, disp - EIF/NSG, disp.
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:00 Sunds IF, disp. - Sinding GIF - Sunds IF
NB!
Kamp udsat
01-04-20 19:30 Tjørring IF - Hammerum IF OB 1, disp. - Nordvesthallen Tjørring
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Hammerum IF OB 1, disp. - Brande OB, disp.
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Ikast FS OB
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Vorgod Barde M&F - Lind OB, disp
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Snejbjerg SG&I - Vildbjerg SF, disp
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Fjelstervang If - Videbæk IF, disp.
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Feldborg-Haderup If - Haunstrup IF, disp
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 EIF/NSG, disp. - Sunds IF, disp.
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:00 Sinding GIF - Bording IF
NB!
Kamp udsat
15-04-20 19:30 Ikast FC OB - Tjørring IF
22-04-20 19:00 Ikast FS OB - Hammerum IF OB 1, disp.
22-04-20 19:00 Videbæk IF, disp. - Snejbjerg SG&I
22-04-20 19:00 Herning KFUM, disp. - Lind OB, disp
22-04-20 19:00 Vildbjerg SF, disp - Vorgod Barde M&F - Vildbjerg
22-04-20 19:00 Bording IF - EIF/NSG, disp. - Bording Hallen
22-04-20 19:00 Hammerum IF OB 2, disp - Haunstrup IF, disp
22-04-20 19:00 Sunds IF, disp. - Feldborg-Haderup If - Sunds IF
22-04-20 19:00 Brande OB, disp. - Ikast FC OB - Brande Stadion
22-04-20 19:30 Mejrup GU - Tjørring IF
29-04-20 19:00 Vorgod Barde M&F - Videbæk IF, disp.
29-04-20 19:00 Lind OB, disp - Vildbjerg SF, disp
29-04-20 19:00 Fjelstervang If - Herning KFUM, disp.
29-04-20 19:00 Ikast FC OB - Ikast FS OB
29-04-20 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Mejrup GU
29-04-20 19:00 Feldborg-Haderup If - Bording IF
29-04-20 19:00 Haunstrup IF, disp - Sunds IF, disp.
29-04-20 19:00 Sinding GIF - Hammerum IF OB 2, disp
29-04-20 19:30 Tjørring IF - Brande OB, disp. - Nordvesthallen Tjørring
06-05-20 19:00 Bording IF - Haunstrup IF, disp - Bording Hallen
06-05-20 19:00 Hammerum IF OB 2, disp - Sunds IF, disp.
06-05-20 19:00 Sinding GIF - EIF/NSG, disp.
06-05-20 19:00 Videbæk IF, disp. - Lind OB, disp
06-05-20 19:00 Herning KFUM, disp. - Vildbjerg SF, disp
06-05-20 19:00 Fjelstervang If - Snejbjerg SG&I
06-05-20 19:00 Mejrup GU - Brande OB, disp.
06-05-20 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Hammerum IF OB 1, disp.
06-05-20 19:30 Ikast FS OB - Tjørring IF
13-05-20 19:00 Feldborg-Haderup If - Sinding GIF
13-05-20 19:00 EIF/NSG, disp. - Hammerum IF OB 2, disp - fodbold
13-05-20 19:00 Sunds IF, disp. - Bording IF - Sunds IF
13-05-20 19:00 Ikast FC OB - Herning Fr. OB, disp.
13-05-20 19:00 Hammerum IF OB 1, disp. - Mejrup GU
13-05-20 19:00 Brande OB, disp. - Ikast FS OB - Brande Stadion
13-05-20 19:00 Vorgod Barde M&F - Fjelstervang If
13-05-20 19:00 Snejbjerg SG&I - Herning KFUM, disp.
13-05-20 19:00 Vildbjerg SF, disp - Videbæk IF, disp. - Vildbjerg
20-05-20 19:00 Videbæk IF, disp. - Herning KFUM, disp.
20-05-20 19:00 Snejbjerg SG&I - Vorgod Barde M&F
20-05-20 19:00 Fjelstervang If - Lind OB, disp
20-05-20 19:00 Ikast FS OB - Mejrup GU
20-05-20 19:00 Hammerum IF OB 1, disp. - Ikast FC OB
20-05-20 19:00 Herning Fr. OB, disp. - Tjørring IF
20-05-20 19:00 Bording IF - Hammerum IF OB 2, disp - Bording Hallen
20-05-20 19:00 EIF/NSG, disp. - Feldborg-Haderup If - fodbold
20-05-20 19:00 Sinding GIF - Haunstrup IF, disp

Til toppen