Pokalturneringen indledende runder Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Pokalturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=106636

Komplet kampprogram


Pokalturneringen indledende runder Herrer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 13-08-20 20:00 FFK - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 2 2 - 11
Torsdag 13-08-20 20:15 Starup - Gørding Knights - Staruphallen - bane 1 11 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 15-08-20 11:30 Arnes Corner Aarhus - Herning Pirates 5 - 0
Lørdag 15-08-20 14:00 Odense FC - ÅFK 7 - 6
Lørdag 15-08-20 15:00 Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Aalborg Flyers FC 4 - 3
Søndag 16-08-20 10:45 HG/Næstved Dragons - Jægerspris UFC 7 - 16
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 16-08-20 11:00 IK Frem Sønderup/Suldrup - Randers Raptors FC 0 - 5
Tirsdag 25-08-20 19:45 Greve Floorball Club - Copenhagen FC 0 - 24
Torsdag 27-08-20 19:00 Helsingør FT - Vanløse Floorball 2 - 13
Torsdag 27-08-20 19:00 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 3 - 9
Torsdag 27-08-20 19:30 Frederikshavn BH - Sunds Seahawks FC 6 - 5 (SV)
Torsdag 27-08-20 19:45 Hafnia FC - Rødovre FC - Hal 3 4 - 9
Fredag 28-08-20 20:00 Strandby Elling IF - BFC Vendsyssel 3 - 2
Søndag 30-08-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Jægerspris UFC 4 - 8
Søndag 30-08-20 12:00 Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Odense FC 1 - 3
Søndag 30-08-20 14:30 Haubro Tigers - Starup 2 - 10
Søndag 30-08-20 15:00 AaB Floorball - Arnes Corner Aarhus 13 - 2
Søndag 30-08-20 17:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 3 - 2
Tirsdag 01-09-20 20:00 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 5 - 8
Lørdag 05-09-20 14:00 Sønderborg FC - Sæby Floorball 2 - 11
Søndag 06-09-20 11:00 CBS Sport - Herlev FC 2 - 12
Tirsdag 08-09-20 20:15 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 14
Onsdag 09-09-20 20:00 Lejre/Allerslev - Vallensbæk Floorball 8 - 4
Torsdag 10-09-20 19:30 Viborg Saints - Esbjerg Sharks FC 2 - 5
Søndag 20-09-20 15:00 Lejre/Allerslev - Rødovre FC 0 - 15
Mandag 21-09-20 20:00 Herlev FC - Hvidovre Attack FC 2 - 15
Mandag 28-09-20 20:00 AaB Floorball - Frederikshavn BH 2 - 4
Torsdag 01-10-20 19:30 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 1 - 11
Lørdag 03-10-20 16:00 Sæby Floorball - Odense FC 5 - 3
Søndag 04-10-20 13:30 Starup - Strandby Elling IF 0 - 14
Onsdag 07-10-20 19:30 Jægerspris UFC - Vanløse Floorball 2 - 5
Onsdag 07-10-20 20:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 2 - 3
Lørdag 31-10-20 13:00 Sæby Floorball - Frederikshavn BH 0 - 9
Søndag 01-11-20 14:30 Vanløse Floorball - Rødovre FC - Hal 1 7 - 8
Tirsdag 17-11-20 19:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 6 - 9
Onsdag 09-12-20 20:00 Team Århus Floorball - Strandby Elling IF

Til toppen