Herrer Vest - Pokalturneringen indledende runder Herrer

Info

Turnering: Pokalturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45726

Stilling Pokalturneringen i Floorball
Pokalturneringen indledende runder Herrer
Herrer Vest

Hold Kampe V U T Score Point

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Pokalturneringen i Floorball
Pokalturneringen indledende runder Herrer
Herrer Vest

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Pokalturneringen i Floorball
Pokalturneringen indledende runder Herrer
Herrer Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45726

Komplet kampprogram

Pokalturneringen i Floorball
Pokalturneringen indledende runder Herrer
Herrer Vest

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 13-08-20 20:15 Starup - Gørding Knights - Staruphallen - bane 1 11 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 15-08-20 11:30 Arnes Corner Aarhus - Herning Pirates 5 - 0
Lørdag 15-08-20 14:00 Odense FC - ÅFK 7 - 6
Lørdag 15-08-20 15:00 Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Aalborg Flyers FC 4 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 16-08-20 11:00 IK Frem Sønderup/Suldrup - Randers Raptors FC 0 - 5
Torsdag 27-08-20 19:00 Ry Floorball - Esbjerg Sharks FC 3 - 9
Torsdag 27-08-20 19:30 Frederikshavn BH - Sunds Seahawks FC 6 - 5 (SV)
Fredag 28-08-20 20:00 Strandby Elling IF - BFC Vendsyssel 3 - 2
Søndag 30-08-20 12:00 Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Odense FC 1 - 3
Søndag 30-08-20 14:30 Haubro Tigers - Starup 2 - 10
Søndag 30-08-20 15:00 AaB Floorball - Arnes Corner Aarhus 13 - 2
Tirsdag 01-09-20 20:00 Randers Raptors FC - Team Århus Floorball 5 - 8
Lørdag 05-09-20 14:00 Sønderborg FC - Sæby Floorball 2 - 11
Torsdag 10-09-20 19:30 Viborg Saints - Esbjerg Sharks FC 2 - 5
Mandag 28-09-20 20:00 AaB Floorball - Frederikshavn BH 2 - 4
Lørdag 03-10-20 16:00 Sæby Floorball - Odense FC 5 - 3
Søndag 04-10-20 13:30 Starup - Strandby Elling IF 0 - 14
Onsdag 07-10-20 20:00 Esbjerg Sharks FC - Team Århus Floorball 2 - 3
Lørdag 31-10-20 13:00 Sæby Floorball - Frederikshavn BH 0 - 9
Onsdag 09-12-20 20:00 Team Århus Floorball - Strandby Elling IF

Til toppen