Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Raekke
Info
Oversigt
Program
Pokalturneringen indledende runder Kvinder | Min Idræt
Pulje-og rækkeinfo
Turnering:
Pokalturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Der er ikke registreret nogen turneringsansvarlige
Dokumenter
Reglement
Bemærkninger
Pulje oversigt
Pokalturneringen indledende runder Kvinder
Damer Vest
Team Århus Floorball
-
Aalborg Flyers FC
-
Odense FC
-
Strandby Elling IF
-
Haubro Tigers
-
ÅFK
-
Randers Raptors
-
Herning Pirates
-
AaB Floorball
-
Esbjerg Sharks FC
-
Frederikshavn Blackhawks
-
Hørning IF Floorball
Damer Øst
Lyngby FF
-
Vanløse Floorball
-
Hvidovre Attack FC
-
Greve Floorball Club
-
Copenhagen FC
-
Hafnia FC
-
Vallensbæk Floorball
-
Benløse FC
-
Jægerspris UFC
-
Rødovre Floorball Club
-
Helsingør FT 2
-
Rungsted-Hørsholm
-
Rødovre FC
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=106637
Komplet kampprogram
Pokalturneringen indledende runder Kvinder
Kampnr.
Dag
Dato/tid
Hjemme/Ude
Sted/bane/hal
Resultat
Arrangør
810187
Lørdag
22-08-20
12:00
Hørning IF Floorball
-
Frederikshavn Blackhawks
Spillested
Hørning Idrætscenter
1 - 8
810218
Onsdag
26-08-20
19:30
Helsingør FT 2
-
Copenhagen FC
Spillested
Helsingør Idrætspark Stadion og Haller
1 - 15
810186
Torsdag
27-08-20
19:00
Randers Raptors
-
Herning Pirates
Spillested
Arena Randers
1 - 13
810184
NB!
Status
Hjemmehold taberdømt
Tabsårsag
Frygt for Corona
Hj.tabsårsag
Skriv selv
Lørdag
29-08-20
16:00
Strandby Elling IF
-
Team Århus Floorball
Spillested
Strandby Fritidscenter - Hal
0 - 5
810216
Lørdag
29-08-20
16:30
Vanløse Floorball
-
Rungsted-Hørsholm
Spillested
Vanløse Hallerne
6 - 5
810185
Søndag
30-08-20
12:00
Haubro Tigers
-
Odense FC
Spillested
HU-Hallen Haubro
1 - 10
810217
Søndag
30-08-20
14:30
Hvidovre Attack FC
-
Rødovre Floorball Club
Spillested
Avedøre Idrætscenter
2 - 5
810215
Søndag
30-08-20
18:45
Hafnia FC
-
Benløse FC
Spillested
Sundby Hallen
2 - 1
820602
Mandag
21-09-20
19:30
Copenhagen FC
-
Greve Floorball Club
Spillested
Gl. Valby Hal
15 - 1
820601
Onsdag
23-09-20
19:45
Rødovre FC
-
Vanløse Floorball
Spillested
Rødovre Stadionhal
7 - 1
820597
NB!
Status
Udehold taberdømt
Ud.tabsårsag
Manglende spillere
Onsdag
23-09-20
20:00
Frederikshavn Blackhawks
-
Herning Pirates
Spillested
Abildgård Hallen
5 - 0
820598
Torsdag
24-09-20
19:30
Team Århus Floorball
-
Esbjerg Sharks FC
Spillested
Ceres Park Arena
1 - 10
820596
Torsdag
24-09-20
19:30
AaB Floorball
-
ÅFK
Spillested
AaB Hallen
6 - 5
820599
Søndag
27-09-20
12:00
Lyngby FF
-
Hafnia FC
Spillested
K nord Gymnasiehal Trongårdsvej 48
2 - 5
820595
Søndag
04-10-20
14:00
Odense FC
-
Aalborg Flyers FC
Spillested
Marienlyst Centret
4 - 8 (SV)
820600
Torsdag
08-10-20
19:30
Vallensbæk Floorball
-
Jægerspris UFC
Spillested
Møllegårdhallen
2 - 1
823628
Onsdag
21-10-20
19:30
Copenhagen FC
-
Vallensbæk Floorball
Spillested
Sundby Hallen
- Hal 3
23 - 0
823629
Onsdag
28-10-20
19:45
Rødovre FC
-
Hafnia FC
Spillested
Rødovre Stadionhal
2 - 1
823626
Lørdag
31-10-20
16:30
Esbjerg Sharks FC
-
Frederikshavn Blackhawks
Spillested
Veldtoftehallen
0 - 21
823627
Tirsdag
01-12-20
19:00
Aalborg Flyers FC
-
AaB Floorball
Spillested
Tornhøj Idrætscenter
2 - 17
Til toppen