Pulje 1 - A-række Double

Info

Turnering: DGI Sydvest Petanque 2020 Double
Turneringsansvarlige
Thomas Andersen Tlf: 30701319
Dorte Termansen Tlf: 23605074
Hanne Grauballe Tlf: 40354251

Stilling DGI Sydvest Petanque 2020 Double
A-række Double
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Jørgen - Per, Læborg 16 15 0 1 195-93 0-0 0 15
2. Jeppe - Merete, Agerbæk 16 12 0 4 186-107 0-0 0 12
3. Svend - Verner, Fåborg 16 11 0 5 165-131 0-0 0 11
4. Dorte - Aksel, Føvling 16 10 0 6 172-148 0-0 0 10
5. Inge - Thea, Agerbæk 16 7 0 9 142-144 0-0 0 7
6. Bodil - Niels, Lintrup 16 6 0 10 127-174 0-0 0 6
7. Birte - Gert, Tjæreborg 16 5 0 11 129-171 0-0 0 5
8. Ulla - Gorm, Næsbjerg 16 3 0 13 118-186 0-0 0 3
9. Arne - Joan, Agerbæk 16 3 0 13 109-189 0-0 0 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydvest Petanque 2020 Double
A-række Double
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydvest Petanque 2020 Double
A-række Double
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45375

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Petanque 2020 Double
A-række Double
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 11-06-20 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Ulla - Gorm, Næsbjerg 13 - 7
Torsdag 11-06-20 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Birte - Gert, Tjæreborg 4 - 13
Torsdag 11-06-20 18:30 Inge - Thea, Agerbæk - Jørgen - Per, Læborg - Fodboldbane 10 - 13
Torsdag 11-06-20 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Arne - Joan, Agerbæk - Petanquebaner 13 - 7
Torsdag 11-06-20 18:30 Inge - Thea, Agerbæk - Dorte - Aksel, Føvling - Fodboldbane 13 - 5
Torsdag 11-06-20 18:30 Jørgen - Per, Læborg - Ulla - Gorm, Næsbjerg 13 - 5
Torsdag 11-06-20 18:30 Arne - Joan, Agerbæk - Bodil - Niels, Lintrup - Fodboldbane 0 - 13
Torsdag 11-06-20 18:30 Jeppe - Merete, Agerbæk - Svend - Verner, Fåborg 13 - 5
Torsdag 18-06-20 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Jeppe - Merete, Agerbæk 13 - 9
Torsdag 18-06-20 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Bodil - Niels, Lintrup 11 - 13
Torsdag 18-06-20 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Inge - Thea, Agerbæk - Petanquebaner - Brovej 12 2 - 13
Torsdag 18-06-20 18:30 Jørgen - Per, Læborg - Svend - Verner, Fåborg 0 - 13
Torsdag 25-06-20 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Arne - Joan, Agerbæk 13 - 9
Torsdag 25-06-20 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Inge - Thea, Agerbæk 4 - 13
Torsdag 25-06-20 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Jørgen - Per, Læborg 3 - 13
Torsdag 25-06-20 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Jeppe - Merete, Agerbæk - Petanquebaner - Brovej 12 3 - 13
Torsdag 25-06-20 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Dorte - Aksel, Føvling - Petanquebaner - Brovej 12 12 - 13
Torsdag 25-06-20 18:30 Jeppe - Merete, Agerbæk - Ulla - Gorm, Næsbjerg 13 - 4
Torsdag 25-06-20 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Inge - Thea, Agerbæk - Petanquebaner 13 - 7
Torsdag 25-06-20 18:30 Arne - Joan, Agerbæk - Jørgen - Per, Læborg - Fodboldbane 6 - 13
Torsdag 02-07-20 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Svend - Verner, Fåborg 11 - 13
Torsdag 02-07-20 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Birte - Gert, Tjæreborg 9 - 13
Torsdag 02-07-20 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Inge - Thea, Agerbæk 13 - 9
Torsdag 02-07-20 18:30 Arne - Joan, Agerbæk - Jeppe - Merete, Agerbæk - Fodboldbane 12 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Jørgen - Per, Læborg 8 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Svend - Verner, Fåborg 13 - 4
Torsdag 09-07-20 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Jeppe - Merete, Agerbæk 7 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Arne - Joan, Agerbæk - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 3
Torsdag 09-07-20 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Inge - Thea, Agerbæk 13 - 7
Torsdag 09-07-20 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Jørgen - Per, Læborg 2 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Arne - Joan, Agerbæk 13 - 8
Torsdag 09-07-20 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Jeppe - Merete, Agerbæk - Petanquebaner 6 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Dorte - Aksel, Føvling 7 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Birte - Gert, Tjæreborg - Petanquebaner 13 - 7
Torsdag 09-07-20 18:30 Arne - Joan, Agerbæk - Inge - Thea, Agerbæk - Fodboldbane 3 - 13
Torsdag 09-07-20 18:30 Jeppe - Merete, Agerbæk - Jørgen - Per, Læborg 8 - 13
Torsdag 16-07-20 18:30 Arne - Joan, Agerbæk - Dorte - Aksel, Føvling - Fodboldbane 13 - 7
Torsdag 16-07-20 18:30 Inge - Thea, Agerbæk - Ulla - Gorm, Næsbjerg - Fodboldbane 13 - 0
Torsdag 16-07-20 18:30 Jørgen - Per, Læborg - Bodil - Niels, Lintrup 13 - 5
Torsdag 16-07-20 18:30 Jeppe - Merete, Agerbæk - Birte - Gert, Tjæreborg 13 - 0
Torsdag 23-07-20 18:30 Arne - Joan, Agerbæk - Ulla - Gorm, Næsbjerg - Fodboldbane 12 - 13
Torsdag 23-07-20 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Bodil - Niels, Lintrup - Petanquebaner 4 - 13
Torsdag 23-07-20 18:30 Jørgen - Per, Læborg - Birte - Gert, Tjæreborg 13 - 6
Torsdag 23-07-20 18:30 Jeppe - Merete, Agerbæk - Inge - Thea, Agerbæk 13 - 5
Torsdag 23-07-20 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Birte - Gert, Tjæreborg 13 - 7
Torsdag 23-07-20 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Jeppe - Merete, Agerbæk 7 - 13
Torsdag 23-07-20 18:30 Inge - Thea, Agerbæk - Svend - Verner, Fåborg - Fodboldbane 0 - 13
Torsdag 23-07-20 18:30 Jørgen - Per, Læborg - Arne - Joan, Agerbæk 13 - 1
Torsdag 30-07-20 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Svend - Verner, Fåborg 10 - 13
Torsdag 30-07-20 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Ulla - Gorm, Næsbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 1 - 13
Torsdag 30-07-20 18:30 Inge - Thea, Agerbæk - Bodil - Niels, Lintrup - Fodboldbane 13 - 9
Torsdag 30-07-20 18:30 Jeppe - Merete, Agerbæk - Arne - Joan, Agerbæk 13 - 0
Torsdag 06-08-20 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Bodil - Niels, Lintrup 13 - 2
Torsdag 06-08-20 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Svend - Verner, Fåborg - Petanquebaner - Brovej 12 6 - 13
Torsdag 06-08-20 18:30 Inge - Thea, Agerbæk - Arne - Joan, Agerbæk - Fodboldbane 13 - 4
Torsdag 06-08-20 18:30 Jørgen - Per, Læborg - Jeppe - Merete, Agerbæk 13 - 11
Torsdag 13-08-20 18:30 Jørgen - Per, Læborg - Dorte - Aksel, Føvling 13 - 1
Torsdag 13-08-20 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Ulla - Gorm, Næsbjerg - Petanquebaner 13 - 6
Torsdag 13-08-20 18:30 Jeppe - Merete, Agerbæk - Bodil - Niels, Lintrup 13 - 0
Torsdag 13-08-20 18:30 Arne - Joan, Agerbæk - Birte - Gert, Tjæreborg - Fodboldbane 13 - 9
Torsdag 20-08-20 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Arne - Joan, Agerbæk 4 - 13
Torsdag 20-08-20 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Svend - Verner, Fåborg 7 - 13
Torsdag 20-08-20 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Jørgen - Per, Læborg - Petanquebaner - Brovej 12 11 - 13
Torsdag 20-08-20 18:30 Inge - Thea, Agerbæk - Jeppe - Merete, Agerbæk - Fodboldbane 6 - 13
Torsdag 27-08-20 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Dorte - Aksel, Føvling 8 - 13
Torsdag 27-08-20 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Bodil - Niels, Lintrup - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 5
Torsdag 27-08-20 18:30 Jørgen - Per, Læborg - Inge - Thea, Agerbæk 13 - 0
Torsdag 27-08-20 18:30 Arne - Joan, Agerbæk - Svend - Verner, Fåborg - Fodboldbane 5 - 13
Torsdag 03-09-20 18:30 Jeppe - Merete, Agerbæk - Dorte - Aksel, Føvling 2 - 13
Torsdag 03-09-20 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Ulla - Gorm, Næsbjerg 13 - 12
Torsdag 03-09-20 18:30 Inge - Thea, Agerbæk - Birte - Gert, Tjæreborg - Fodboldbane 7 - 13
Torsdag 03-09-20 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Jørgen - Per, Læborg - Petanquebaner 3 - 13

Til toppen