Oldboys B - 11/M - Old Boys B - 11/m

Info

Turnering: DGI Sydvest Fodbold Efterårsturnering Oldboys 2020
Turneringsansvarlige
Jesper Møller Tlf: 20757778
Anne Bang Andersen Tlf: 79404471 / 29937557

Bemærkninger

Nr. 1 og 2 rykker op i A-rækken.
Nr. 6 rykker ned i C-rækken.
Nr. 1, 2 og 3 i pulje A rykker op i B-rækken.
Nr. 3 og 4 i pulje B rykker ned i D-rækken.
Planen er at laver en B-række med 8 hold til foråret 2021.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45346

Stilling DGI Sydvest Fodbold Efterårsturnering Oldboys 2020
Old Boys B - 11/m
Oldboys B - 11/M

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hejnsvig IF 10 9 0 1 35-10 27
2. Grindsted GIF 10 8 0 2 41-12 24
3. Darum IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 3 2 5 12-29 11
4. Tjæreborg IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 3 0 7 9-20 9
5. Årre BK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 2 2 6 11-29 8
6. BV Oksbøl 10 2 2 6 17-25 8

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sydvest Fodbold Efterårsturnering Oldboys 2020
Old Boys B - 11/m
Oldboys B - 11/M

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sydvest Fodbold Efterårsturnering Oldboys 2020
Old Boys B - 11/m
Oldboys B - 11/M

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45346

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Fodbold Efterårsturnering Oldboys 2020
Old Boys B - 11/m
Oldboys B - 11/M

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 05-08-20 19:00 Årre BK - Tjæreborg IF - Hal 1 1 - 2
Onsdag 05-08-20 19:00 Grindsted GIF - Hejnsvig IF 4 - 3
Onsdag 05-08-20 19:00 Darum IF - BV Oksbøl 1 - 1
Onsdag 12-08-20 19:00 Tjæreborg IF - Darum IF 4 - 1
Onsdag 12-08-20 19:00 BV Oksbøl - Hejnsvig IF 2 - 4
Onsdag 12-08-20 19:00 Grindsted GIF - Årre BK 8 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Tirsdag 18-08-20 19:00 Hejnsvig IF - Darum IF 3 - 0
Onsdag 19-08-20 19:00 Tjæreborg IF - Grindsted GIF 0 - 3
Onsdag 19-08-20 19:00 Årre BK - BV Oksbøl - Hal 1 3 - 1
Onsdag 26-08-20 19:00 Darum IF - Grindsted GIF 1 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 26-08-20 19:00 BV Oksbøl - Tjæreborg IF 3 - 0
Onsdag 26-08-20 19:00 Årre BK - Hejnsvig IF - Hal 1 0 - 6
Tirsdag 01-09-20 19:00 Hejnsvig IF - Tjæreborg IF 3 - 0
Onsdag 02-09-20 19:00 Grindsted GIF - BV Oksbøl 4 - 1
Onsdag 02-09-20 19:00 Darum IF - Årre BK 2 - 1
Onsdag 09-09-20 19:00 Tjæreborg IF - Årre BK 1 - 3
Onsdag 09-09-20 19:00 BV Oksbøl - Darum IF 1 - 2
Fredag 11-09-20 19:00 Hejnsvig IF - Grindsted GIF 2 - 1
Tirsdag 15-09-20 19:00 Hejnsvig IF - BV Oksbøl 6 - 3
Onsdag 16-09-20 19:00 Darum IF - Tjæreborg IF 2 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Onsdag 16-09-20 19:00 Årre BK - Grindsted GIF - Hal 1 0 - 3
Onsdag 23-09-20 19:00 Darum IF - Hejnsvig IF 0 - 4
Onsdag 23-09-20 19:00 BV Oksbøl - Årre BK 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 23-09-20 19:00 Grindsted GIF - Tjæreborg IF 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Tirsdag 29-09-20 19:00 Hejnsvig IF - Årre BK 3 - 0
Onsdag 30-09-20 19:00 Tjæreborg IF - BV Oksbøl 1 - 0
Onsdag 30-09-20 19:00 Grindsted GIF - Darum IF 6 - 2
Onsdag 07-10-20 19:00 Tjæreborg IF - Hejnsvig IF 0 - 1
Onsdag 07-10-20 19:00 BV Oksbøl - Grindsted GIF 3 - 2
Onsdag 07-10-20 19:00 Årre BK - Darum IF 1 - 1

Til toppen