U10 drenge - 3. kl. 5m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U10 drenge 5 mands - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/EBDAAC7D-001 26 deltagende hold i efteråret 2020, hvor der spilles i ugerne 34-38. Herefter ombrydning af puljerne, så der spilles 2-3 kampe igen i uge 39-41. Nyt turneringsprogram sendes ud i uge 38. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=107754

Komplet kampprogram


U10 drenge - 3. kl. 5m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 17-08-20 18:15 Silkeborg KFUM 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 11 - 1
Mandag 17-08-20 18:15 Virklund B. 1 - ØBG Silkeborg 1 - Virklund Hallen 3 - 10
Mandag 17-08-20 18:15 Sorring-Voel 1 - Gl. Rye IF 1 4 - 7
Mandag 17-08-20 18:15 HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 4 - 3
Mandag 17-08-20 18:15 Gl. Rye IF 2 - Engesvang B. 3 - 4
Mandag 17-08-20 18:15 Thorning IF, disp - Silkeborg KFUM 2 2 - 3
Mandag 17-08-20 18:15 ØBG Silkeborg 3 - Virklund B. 2 3 - 4
Mandag 17-08-20 18:15 Fårvang IF - Sejs-Svejbæk IF 3 6 - 4
Mandag 17-08-20 18:15 Grauballe UGF - IF Centrum 0 - 5
Mandag 17-08-20 18:15 Sorring-Voel 3 - HA85 2 2 - 0
Mandag 17-08-20 18:15 Gødvad GIF 1 - Funder GF 0 - 5
Mandag 17-08-20 18:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Gødvad GIF 2 0 - 6
Mandag 24-08-20 18:15 Funder GF - Them GF 4 - 3
Mandag 24-08-20 18:15 Gødvad GIF 2 - Gødvad GIF 1 2 - 1
Mandag 24-08-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 3 - Sorring-Voel 3 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 7
Mandag 24-08-20 18:15 HA85 2 - Grauballe UGF 5 - 1
Mandag 24-08-20 18:15 IF Centrum - Fårvang IF 6 - 2
Mandag 24-08-20 18:15 Engesvang B. - ØBG Silkeborg 3 4 - 7
Mandag 24-08-20 18:15 Virklund B. 2 - Thorning IF, disp - Virklund Hallen 4 - 2
Mandag 24-08-20 18:15 Silkeborg KFUM 2 - Gl. Rye IF 2 4 - 2
Mandag 24-08-20 18:15 ØBG Silkeborg 2 - HA85 1 7 - 2
Mandag 24-08-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Sorring-Voel 1 3 - 5
Mandag 24-08-20 18:15 ØBG Silkeborg 1 - Silkeborg KFUM 1 6 - 4
Mandag 24-08-20 18:15 Virklund B. 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 4 - 1
Mandag 31-08-20 18:15 Silkeborg KFUM 1 - Virklund B. 1 1 - 2
Mandag 31-08-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Silkeborg 1 3 - 7
Mandag 31-08-20 18:15 Sorring-Voel 1 - HA85 1 4 - 2
Mandag 31-08-20 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Gl. Rye IF 1 2 - 4
Mandag 31-08-20 18:15 Thorning IF, disp - ØBG Silkeborg 3 0 - 6
Mandag 31-08-20 18:15 Engesvang B. - Silkeborg KFUM 2 3 - 2
Mandag 31-08-20 18:15 Gl. Rye IF 2 - Virklund B. 2 4 - 4
Mandag 31-08-20 18:15 Grauballe UGF - Sorring-Voel 3 3 - 4
Mandag 31-08-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 3 - IF Centrum - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 9
Mandag 31-08-20 18:15 Fårvang IF - HA85 2 3 - 4
Mandag 31-08-20 18:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Them GF 4 - 5
Mandag 31-08-20 18:15 Funder GF - Gødvad GIF 2 3 - 10
Mandag 07-09-20 17:00 Gødvad GIF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 2 - 4
Mandag 07-09-20 18:15 Sorring-Voel 3 - IF Centrum 8 - 6
Mandag 07-09-20 18:15 HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 3 4 - 4
Mandag 07-09-20 18:15 Fårvang IF - Grauballe UGF 7 - 1
Mandag 07-09-20 18:15 ØBG Silkeborg 3 - Silkeborg KFUM 2 6 - 4
Mandag 07-09-20 18:15 Virklund B. 2 - Engesvang B. - Virklund Hallen 1 - 4
Mandag 07-09-20 18:15 Gl. Rye IF 2 - Thorning IF, disp 1 - 2
Mandag 07-09-20 18:15 HA85 1 - Gl. Rye IF 1 3 - 6
Mandag 07-09-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Silkeborg 2 3 - 8
Mandag 07-09-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Silkeborg KFUM 1 0 - 3
Mandag 07-09-20 18:15 ØBG Silkeborg 1 - Virklund B. 1 1 - 4
Onsdag 09-09-20 18:15 Them GF - Gødvad GIF 2 1 - 4
Mandag 14-09-20 17:30 Them GF - Gødvad GIF 1 6 - 1
Mandag 14-09-20 18:15 SIFolinos - Silkeborg IF - Funder GF 9 - 10
Mandag 14-09-20 18:15 Silkeborg KFUM 1 - ØBG Silkeborg 1 3 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Mandag 14-09-20 18:15 Virklund B. 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 - Virklund Hallen 3 - 0
Mandag 14-09-20 18:15 Gl. Rye IF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 5 - 3
Mandag 14-09-20 18:15 Sorring-Voel 1 - ØBG Silkeborg 2 4 - 6
Mandag 14-09-20 18:15 Silkeborg KFUM 2 - Virklund B. 2 4 - 6
Mandag 14-09-20 18:15 ØBG Silkeborg 3 - Gl. Rye IF 2 4 - 3
Mandag 14-09-20 18:15 Thorning IF, disp - Engesvang B. 2 - 3
Mandag 14-09-20 18:15 IF Centrum - HA85 2 0 - 2
Mandag 14-09-20 18:15 Sorring-Voel 3 - Fårvang IF 1 - 7
Mandag 14-09-20 18:15 Grauballe UGF - Sejs-Svejbæk IF 3 7 - 1

Til toppen