Pulje 1 - Veteran række

Info

Turnering: DGI Sønderjylland Fodbold 2020-21
Turneringsansvarlige
Bente Knudsen Tlf: 79404506 /
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45939

Stilling DGI Sønderjylland Fodbold 2020-21
Veteran række
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Haderslev FK 8 6 2 0 20-5 20
2. Toftlund 8 4 3 1 26-11 15
3. Ribe Boldklub 8 4 1 3 20-15 13
4. Skodborg IF 8 4 1 3 21-12 13
5. Møgeltønder 8 3 3 2 16-14 12
6. Team Had. kfum 8 3 2 3 18-14 11
7. Vilstrup NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
8 2 2 4 13-21 8
8. Brøns 8 2 1 5 15-29 7
9. Nustrup UF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
8 0 1 7 7-35 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Sønderjylland Fodbold 2020-21
Veteran række
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Sønderjylland Fodbold 2020-21
Veteran række
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45939

Komplet kampprogram

DGI Sønderjylland Fodbold 2020-21
Veteran række
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 10-08-20 19:00 Vilstrup - Møgeltønder 4 - 2
Mandag 10-08-20 19:00 Nustrup UF - Brøns 0 - 3
Mandag 10-08-20 19:00 Ribe Boldklub - Haderslev FK - Hal 1 1 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Mandag 17-08-20 19:00 Nustrup UF - Team Had. kfum 0 - 3
Mandag 17-08-20 19:00 Haderslev FK - Vilstrup 2 - 0
Mandag 17-08-20 19:00 Brøns - Møgeltønder - bane 1 - 11 mands 1 - 3
Mandag 17-08-20 19:00 Toftlund - Skodborg IF - bane 1 - 11 mands 3 - 0
Mandag 24-08-20 19:00 Møgeltønder - Haderslev FK 1 - 1
Mandag 24-08-20 19:00 Ribe Boldklub - Toftlund - Hal 1 1 - 3
Mandag 24-08-20 19:00 Skodborg IF - Nustrup UF 6 - 0
Mandag 24-08-20 19:00 Team Had. kfum - Brøns 6 - 0
Mandag 31-08-20 19:00 Brøns - Vilstrup - bane 1 - 11 mands 1 - 1
Mandag 31-08-20 19:00 Toftlund - Nustrup UF - bane 1 - 11 mands 8 - 1
Mandag 31-08-20 19:00 Haderslev FK - Skodborg IF 1 - 0
Mandag 31-08-20 19:00 Møgeltønder - Ribe Boldklub 0 - 2
Mandag 07-09-20 19:00 Toftlund - Haderslev FK - bane 1 - 11 mands 1 - 1
Mandag 07-09-20 19:00 Team Had. kfum - Vilstrup 3 - 1
Mandag 07-09-20 19:00 Nustrup UF - Møgeltønder 2 - 3
Mandag 07-09-20 19:00 Skodborg IF - Ribe Boldklub 1 - 2
Mandag 14-09-20 18:30 Møgeltønder - Team Had. kfum 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 14-09-20 18:30 Haderslev FK - Nustrup UF 3 - 0
Mandag 14-09-20 18:30 Vilstrup - Skodborg IF 0 - 6
Mandag 14-09-20 18:30 Brøns - Ribe Boldklub - bane 1 - 11 mands 6 - 3
Mandag 21-09-20 18:30 Haderslev FK - Team Had. kfum 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 21-09-20 18:30 Ribe Boldklub - Vilstrup - Hal 1 3 - 0
Mandag 21-09-20 18:30 Skodborg IF - Møgeltønder 2 - 2
Mandag 21-09-20 18:30 Toftlund - Brøns - bane 1 - 11 mands 7 - 1
Mandag 28-09-20 18:00 Brøns - Haderslev FK - bane 1 - 11 mands 1 - 6
Mandag 28-09-20 18:00 Vilstrup - Toftlund 4 - 1
Mandag 28-09-20 18:00 Team Had. kfum - Skodborg IF 2 - 3
Mandag 28-09-20 18:00 Nustrup UF - Ribe Boldklub - bane 1 - 7 mands 1 - 6
Mandag 05-10-20 18:00 Ribe Boldklub - Team Had. kfum - Hal 1 2 - 2
Mandag 05-10-20 18:00 Møgeltønder - Toftlund 2 - 2
Mandag 05-10-20 18:00 Vilstrup - Nustrup UF 3 - 3
Mandag 05-10-20 18:00 Skodborg IF - Brøns 3 - 2
Mandag 12-10-20 19:00 Team Had. kfum - Toftlund 1 - 1

Til toppen