Old Boys +32 - 11 mands - efterår 2021 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Old Boys +30 - 11 mands - Pulje A 10 hold spiller med 2021. Der spilles i en samlet pulje i ugerne 17-25 og 32-40,, hvor holdene spiller mod hinanden både ude og hjemme. Spilletid i rækken er 2x35 min. Spilletidspunkterne for efteråret vil blive rettet til i forhold til lysbane eller ej, når vi nærmer os sommerferien. Husk besked til DGI og dommerklubben ved flytning af kampe. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=109885

Komplet kampprogram


Old Boys +32 - 11 mands - efterår 2021

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 28-04-21 19:00 Højslev K IF, disp - Ejsing BK 4 - 4
Onsdag 28-04-21 19:00 Sundsøre FK, disp - Oddense Otting UGF, disp 1 - 1
Onsdag 28-04-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Sallingsund FC Durup 2 - 0
Onsdag 28-04-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Skive Seminarium Boldklub - Minihal 3 - 5
Onsdag 05-05-21 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 2 - 3
Onsdag 05-05-21 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Højslev K IF, disp 1 - 0
Onsdag 05-05-21 19:00 Ejsing BK - Spøttrup Motion & Sport Balling - Bane 1 5 - 1
Onsdag 05-05-21 19:00 Sallingsund FC Durup - Sundsøre FK, disp 0 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 12-05-21 19:00 Højslev K IF, disp - Oddense Otting UGF, disp 3 - 0
Onsdag 12-05-21 19:00 Sundsøre FK, disp - Skive Seminarium Boldklub 3 - 2
Onsdag 12-05-21 19:00 Ejsing BK - Røde Stjerne FC Skive - Bane 1 3 - 1
Onsdag 12-05-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Minihal 3 - 2
Onsdag 19-05-21 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Spøttrup Motion & Sport Balling 6 - 2
Onsdag 19-05-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Sundsøre FK, disp 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 19-05-21 19:00 Højslev K IF, disp - Sallingsund FC Durup 3 - 0
Onsdag 19-05-21 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Ejsing BK 3 - 5
Onsdag 26-05-21 19:00 Højslev K IF, disp - Skive Seminarium Boldklub 3 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 26-05-21 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Oddense Otting UGF, disp 3 - 0
Onsdag 26-05-21 19:00 Ejsing BK - Sallingsund FC Durup - Bane 1 8 - 1
Onsdag 26-05-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Sundsøre FK, disp - Minihal 1 - 5
Onsdag 02-06-21 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Ejsing BK 0 - 3
Onsdag 02-06-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Højslev K IF, disp 0 - 1
Onsdag 02-06-21 19:00 Sallingsund FC Durup - Røde Stjerne FC Skive 1 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 02-06-21 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling 0 - 3
Onsdag 09-06-21 19:00 Højslev K IF, disp - Sundsøre FK, disp 3 - 2
Onsdag 09-06-21 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Skive Seminarium Boldklub 5 - 2
Onsdag 09-06-21 19:00 Ejsing BK - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Bane 1 2 - 2
Onsdag 09-06-21 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Sallingsund FC Durup 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 16-06-21 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Oddense Otting UGF, disp 3 - 0
Onsdag 16-06-21 19:00 Sundsøre FK, disp - Ejsing BK 2 - 1
Onsdag 16-06-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Røde Stjerne FC Skive 3 - 0
Onsdag 16-06-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Sallingsund FC Durup 1 - 5
Onsdag 23-06-21 19:00 Højslev K IF, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling 3 - 1
Onsdag 23-06-21 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Sundsøre FK, disp 3 - 4
Onsdag 23-06-21 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 2 - 1
Onsdag 30-06-21 19:00 Sallingsund FC Durup - Skive Seminarium Boldklub 1 - 3
Onsdag 11-08-21 19:00 Ejsing BK - Højslev K IF, disp - Bane 1 2 - 3
Onsdag 11-08-21 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Sundsøre FK, disp 2 - 1
Onsdag 11-08-21 19:00 Sallingsund FC Durup - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 0 - 1
Onsdag 11-08-21 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Spøttrup Motion & Sport Balling 3 - 2
Onsdag 18-08-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Skive Seminarium Boldklub 2 - 0
Onsdag 18-08-21 19:00 Højslev K IF, disp - Røde Stjerne FC Skive 5 - 2
Onsdag 18-08-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Ejsing BK - Minihal 2 - 2
Onsdag 18-08-21 19:00 Sundsøre FK, disp - Sallingsund FC Durup 6 - 3
Onsdag 25-08-21 19:00 Oddense Otting UGF, disp - Højslev K IF, disp 0 - 4
Onsdag 25-08-21 19:00 Skive Seminarium Boldklub - Sundsøre FK, disp 2 - 1
Onsdag 25-08-21 19:00 Røde Stjerne FC Skive - Ejsing BK 2 - 1
Onsdag 25-08-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling 4 - 0
Onsdag 01-09-21 19:00 Spøttrup Motion & Sport Balling - Røde Stjerne FC Skive - Minihal 0 - 4
Onsdag 01-09-21 19:00 Sundsøre FK, disp - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 4 - 1
Onsdag 01-09-21 19:00 Sallingsund FC Durup - Højslev K IF, disp 1 - 2
Onsdag 01-09-21 19:00 Ejsing BK - Oddense Otting UGF, disp - Bane 1 1 - 3
Onsdag 08-09-21 18:45 Skive Seminarium Boldklub - Højslev K IF, disp 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Onsdag 08-09-21 18:45 Oddense Otting UGF, disp - Røde Stjerne FC Skive 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 08-09-21 18:45 Sallingsund FC Durup - Ejsing BK 3 - 0
Onsdag 08-09-21 18:45 Sundsøre FK, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling 5 - 0
Onsdag 15-09-21 18:30 Højslev K IF, disp - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 6 - 1
Onsdag 15-09-21 18:30 Røde Stjerne FC Skive - Sallingsund FC Durup 2 - 3
Onsdag 15-09-21 18:30 Spøttrup Motion & Sport Balling - Oddense Otting UGF, disp 0 - 4
Onsdag 15-09-21 19:00 Ejsing BK - Skive Seminarium Boldklub - Bane 1 1 - 2
Onsdag 22-09-21 18:15 Skive Seminarium Boldklub - Røde Stjerne FC Skive 2 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 22-09-21 18:15 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Ejsing BK 3 - 0
Onsdag 22-09-21 18:15 Sallingsund FC Durup - Oddense Otting UGF, disp 4 - 0
Onsdag 22-09-21 19:00 Sundsøre FK, disp - Højslev K IF, disp 5 - 2
Onsdag 29-09-21 18:00 Oddense Otting UGF, disp - Skive Seminarium Boldklub 4 - 5
Onsdag 29-09-21 18:00 Røde Stjerne FC Skive - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp 1 - 1
Onsdag 29-09-21 18:00 Sallingsund FC Durup - Spøttrup Motion & Sport Balling 4 - 0
Onsdag 29-09-21 19:00 Ejsing BK - Sundsøre FK, disp - Bane 1 2 - 3
Onsdag 06-10-21 17:45 Spøttrup Motion & Sport Balling - Højslev K IF, disp 0 - 2
Onsdag 06-10-21 17:45 Sundsøre FK, disp - Røde Stjerne FC Skive 4 - 1
Onsdag 06-10-21 17:45 Skive Seminarium Boldklub - Sallingsund FC Durup 0 - 3
Onsdag 06-10-21 17:45 Spøttrup Motion & Sport Lem, disp - Oddense Otting UGF, disp 3 - 1

Til toppen