Pulje 2 - A-række Double

Info

Turnering: DGI Sydvest Petanque 2021 - Double
Turneringsansvarlige
Thomas Andersen Tlf: 30701319
Hanne Grauballe Tlf: 40354251 / 40354251
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Stilling DGI Sydvest Petanque 2021 - Double
A-række Double
Pulje 2

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Flemming - Birgit, Agerbæk 16 12 0 4 199-110 0-0 0 12
2. Bodil - Søren, Føvling 16 11 0 5 182-127 0-0 0 11
3. Ingrid - Kirsten, Fåborg 16 11 0 5 177-168 0-0 0 11
4. Birgit - Pia, Næsbjerg 16 8 0 8 150-150 0-0 0 8
5. Birte - Gert, Tjæreborg 16 7 0 9 139-158 0-0 0 7
6. Ulla - Gorm, Næsbjerg 16 7 0 9 149-174 0-0 0 7
7. Bodil - Niels, Lintrup 16 6 0 10 148-173 0-0 0 6
8. Alis - Inga, Stenderup/Krogager 16 5 0 11 138-173 0-0 0 5
9. Asger - Knud, Føvling 16 5 0 11 138-187 0-0 0 5

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47592

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Petanque 2021 - Double
A-række Double
Pulje 2

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 22-04-21 18:30 Bodil - Søren, Føvling - Asger - Knud, Føvling 13 - 9
Torsdag 22-04-21 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Ulla - Gorm, Næsbjerg 13 - 5
Torsdag 22-04-21 18:30 Flemming - Birgit, Agerbæk - Alis - Inga, Stenderup/Krogager 13 - 8
Torsdag 22-04-21 18:30 Birgit - Pia, Næsbjerg - Birte - Gert, Tjæreborg 3 - 13
Torsdag 22-04-21 18:30 Bodil - Søren, Føvling - Birte - Gert, Tjæreborg 13 - 2
Torsdag 22-04-21 18:30 Asger - Knud, Føvling - Flemming - Birgit, Agerbæk - Petanquebaner 13 - 11
Torsdag 22-04-21 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Alis - Inga, Stenderup/Krogager 13 - 11
Torsdag 22-04-21 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Ingrid - Kirsten, Fåborg 12 - 13
Torsdag 06-05-21 18:30 Bodil - Søren, Føvling - Ingrid - Kirsten, Fåborg 13 - 1
Torsdag 06-05-21 18:30 Asger - Knud, Føvling - Bodil - Niels, Lintrup - Petanquebaner 13 - 6
Torsdag 06-05-21 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Flemming - Birgit, Agerbæk 3 - 13
Torsdag 06-05-21 18:30 Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Birgit - Pia, Næsbjerg 3 - 13
Torsdag 06-05-21 18:30 Bodil - Søren, Føvling - Birgit - Pia, Næsbjerg 6 - 13
Torsdag 06-05-21 18:30 Asger - Knud, Føvling - Ulla - Gorm, Næsbjerg - Petanquebaner 6 - 13
Torsdag 06-05-21 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Flemming - Birgit, Agerbæk 4 - 13
Torsdag 06-05-21 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Ingrid - Kirsten, Fåborg - Petanquebaner - Brovej 12 8 - 13
Torsdag 20-05-21 18:30 Bodil - Søren, Føvling - Alis - Inga, Stenderup/Krogager 13 - 9
Torsdag 20-05-21 18:30 Asger - Knud, Føvling - Birgit - Pia, Næsbjerg - Petanquebaner 6 - 13
Torsdag 20-05-21 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Ingrid - Kirsten, Fåborg 10 - 13
Torsdag 20-05-21 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Birte - Gert, Tjæreborg 13 - 7
Torsdag 20-05-21 18:30 Bodil - Søren, Føvling - Flemming - Birgit, Agerbæk 5 - 13
Torsdag 20-05-21 18:30 Asger - Knud, Føvling - Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Petanquebaner 5 - 13
Torsdag 20-05-21 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Birte - Gert, Tjæreborg 8 - 13
Torsdag 20-05-21 18:30 Birgit - Pia, Næsbjerg - Ingrid - Kirsten, Fåborg 7 - 13
Torsdag 03-06-21 18:30 Bodil - Søren, Føvling - Ulla - Gorm, Næsbjerg 12 - 13
Torsdag 03-06-21 18:30 Asger - Knud, Føvling - Ingrid - Kirsten, Fåborg - Petanquebaner 9 - 13
Torsdag 03-06-21 18:30 Flemming - Birgit, Agerbæk - Birgit - Pia, Næsbjerg 13 - 8
Torsdag 03-06-21 18:30 Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Birte - Gert, Tjæreborg 13 - 2
Torsdag 03-06-21 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Asger - Knud, Føvling - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 6
Torsdag 03-06-21 18:30 Birgit - Pia, Næsbjerg - Bodil - Niels, Lintrup 6 - 13
Torsdag 03-06-21 18:30 Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Ulla - Gorm, Næsbjerg 13 - 7
Torsdag 03-06-21 18:30 Ingrid - Kirsten, Fåborg - Flemming - Birgit, Agerbæk - Petanquebaner 13 - 12
Torsdag 17-06-21 18:30 Bodil - Søren, Føvling - Bodil - Niels, Lintrup 13 - 12
Torsdag 17-06-21 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Birgit - Pia, Næsbjerg 13 - 5
Torsdag 17-06-21 18:30 Flemming - Birgit, Agerbæk - Birte - Gert, Tjæreborg 13 - 2
Torsdag 17-06-21 18:30 Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Ingrid - Kirsten, Fåborg 10 - 13
Torsdag 01-07-21 18:30 Asger - Knud, Føvling - Birte - Gert, Tjæreborg - Petanquebaner 6 - 13
Torsdag 01-07-21 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Birgit - Pia, Næsbjerg 0 - 13
Torsdag 01-07-21 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Alis - Inga, Stenderup/Krogager 13 - 8
Torsdag 01-07-21 18:30 Flemming - Birgit, Agerbæk - Ingrid - Kirsten, Fåborg 13 - 8
Torsdag 15-07-21 18:30 Asger - Knud, Føvling - Bodil - Søren, Føvling - Petanquebaner 2 - 13
Torsdag 15-07-21 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Bodil - Niels, Lintrup 6 - 13
Torsdag 15-07-21 18:30 Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Flemming - Birgit, Agerbæk 0 - 13
Torsdag 15-07-21 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Birgit - Pia, Næsbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 11 - 13
Torsdag 29-07-21 18:30 Ingrid - Kirsten, Fåborg - Bodil - Søren, Føvling - Petanquebaner 13 - 10
Torsdag 29-07-21 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Asger - Knud, Føvling 11 - 13
Torsdag 29-07-21 18:30 Flemming - Birgit, Agerbæk - Ulla - Gorm, Næsbjerg 9 - 13
Torsdag 29-07-21 18:30 Birgit - Pia, Næsbjerg - Alis - Inga, Stenderup/Krogager 6 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Bodil - Søren, Føvling - Petanquebaner - Brovej 12 4 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Flemming - Birgit, Agerbæk - Asger - Knud, Føvling 13 - 10
Torsdag 12-08-21 18:30 Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Bodil - Niels, Lintrup 4 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Ingrid - Kirsten, Fåborg - Ulla - Gorm, Næsbjerg - Petanquebaner 10 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Bodil - Søren, Føvling - Birgit - Pia, Næsbjerg 13 - 9
Torsdag 12-08-21 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Asger - Knud, Føvling 10 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Flemming - Birgit, Agerbæk - Bodil - Niels, Lintrup 11 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Ingrid - Kirsten, Fåborg - Birte - Gert, Tjæreborg - Petanquebaner 6 - 13
Torsdag 26-08-21 18:30 Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Bodil - Søren, Føvling 5 - 13
Torsdag 26-08-21 18:30 Birgit - Pia, Næsbjerg - Asger - Knud, Føvling 13 - 9
Torsdag 26-08-21 18:30 Ingrid - Kirsten, Fåborg - Bodil - Niels, Lintrup - Petanquebaner 13 - 11
Torsdag 26-08-21 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Ulla - Gorm, Næsbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 9
Torsdag 26-08-21 18:30 Flemming - Birgit, Agerbæk - Bodil - Søren, Føvling 13 - 6
Torsdag 26-08-21 18:30 Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Asger - Knud, Føvling 6 - 13
Torsdag 26-08-21 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Bodil - Niels, Lintrup - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 3
Torsdag 26-08-21 18:30 Ingrid - Kirsten, Fåborg - Birgit - Pia, Næsbjerg - Petanquebaner 9 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Ulla - Gorm, Næsbjerg - Bodil - Søren, Føvling 4 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Ingrid - Kirsten, Fåborg - Asger - Knud, Føvling - Petanquebaner 13 - 5
Torsdag 09-09-21 18:30 Birgit - Pia, Næsbjerg - Flemming - Birgit, Agerbæk 2 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Petanquebaner - Brovej 12 10 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Bodil - Niels, Lintrup - Bodil - Søren, Føvling 5 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Birgit - Pia, Næsbjerg - Ulla - Gorm, Næsbjerg 13 - 2
Torsdag 09-09-21 18:30 Birte - Gert, Tjæreborg - Flemming - Birgit, Agerbæk - Petanquebaner - Brovej 12 2 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Ingrid - Kirsten, Fåborg - Alis - Inga, Stenderup/Krogager - Petanquebaner 13 - 9

Til toppen