Pulje 1 - Veteraner

Info

Turnering: DGI Sydvest Veteranturnering 2021
Turneringsansvarlige
Carsten Bejer Hermansen Tlf: 40924458 / 40924458
Anne Bang Andersen Tlf: 79404471 / 29937557
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=48069

Stilling DGI Sydvest Veteranturnering 2021
Veteraner
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Ribe BK 2 2 0 0 12-2 6
2. Bramming BK 2 2 0 0 8-4 6
3. Blåbjerg 2 2 0 0 7-4 6
4. Varde IF 2 1 0 1 3-4 3
5. EFB 2 1 0 1 10-4 3
6. Sædding B94 2 1 0 1 3-1 3
7. Tjæreborg IF 2 0 1 1 3-5 1
8. Næsbjerg RUI NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
2 0 1 1 3-6 1
9. Alslev SK 2 0 0 2 6-11 0
10. ØB/IF92 2 0 0 2 1-15 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=48069

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Veteranturnering 2021
Veteraner
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 07-06-21 19:00 Blåbjerg - Varde IF - Krocket bane 4 - 2
Mandag 07-06-21 19:00 ØB/IF92 - EFB - fodboldbane 1 - 8
Mandag 07-06-21 19:00 Tjæreborg IF - Bramming BK - Hal 1 0 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 07-06-21 19:00 Sædding B94 - Næsbjerg RUI 3 - 0
Tirsdag 08-06-21 19:00 Alslev SK - Ribe BK - 11 mands bane 2 - 5
Mandag 14-06-21 19:00 Varde IF - Sædding B94 - Fodboldbane 1 - 0
Mandag 14-06-21 19:00 Ribe BK - ØB/IF92 - Hal 1 7 - 0
Mandag 14-06-21 19:00 EFB - Blåbjerg - Fodboldbane 1 2 - 3
Mandag 14-06-21 19:00 Næsbjerg RUI - Tjæreborg IF - Hal 1 3 - 3
Mandag 14-06-21 19:00 Bramming BK - Alslev SK 6 - 4
Mandag 21-06-21 19:00 ØB/IF92 - Bramming BK - fodboldbane
Mandag 21-06-21 19:00 Tjæreborg IF - Varde IF - Hal 1
Mandag 21-06-21 19:00 EFB - Ribe BK - Fodboldbane 1
Mandag 21-06-21 19:00 Blåbjerg - Sædding B94 - Krocket bane
Tirsdag 22-06-21 19:00 Alslev SK - Næsbjerg RUI - 11 mands bane
Mandag 16-08-21 19:00 Varde IF - Alslev SK - Fodboldbane
Mandag 16-08-21 19:00 Ribe BK - Blåbjerg - Hal 1
Mandag 16-08-21 19:00 Sædding B94 - Tjæreborg IF
Mandag 16-08-21 19:00 Næsbjerg RUI - ØB/IF92 - Hal 1
Mandag 16-08-21 19:00 Bramming BK - EFB
Mandag 23-08-21 19:00 ØB/IF92 - Varde IF - fodboldbane
Mandag 23-08-21 19:00 Ribe BK - Bramming BK - Hal 1
Mandag 23-08-21 19:00 EFB - Næsbjerg RUI - Fodboldbane 1
Mandag 23-08-21 19:00 Blåbjerg - Tjæreborg IF - Krocket bane
Tirsdag 24-08-21 19:00 Alslev SK - Sædding B94 - 11 mands bane
Mandag 30-08-21 19:00 Varde IF - EFB - Fodboldbane
Mandag 30-08-21 19:00 Tjæreborg IF - Alslev SK - Hal 1
Mandag 30-08-21 19:00 Sædding B94 - ØB/IF92
Mandag 30-08-21 19:00 Næsbjerg RUI - Ribe BK - Hal 1
Mandag 30-08-21 19:00 Bramming BK - Blåbjerg
Mandag 06-09-21 19:00 ØB/IF92 - Tjæreborg IF - fodboldbane
Mandag 06-09-21 19:00 Ribe BK - Varde IF - Hal 1
Mandag 06-09-21 19:00 EFB - Sædding B94 - Fodboldbane 1
Mandag 06-09-21 19:00 Bramming BK - Næsbjerg RUI
Tirsdag 07-09-21 19:00 Alslev SK - Blåbjerg - 11 mands bane
Mandag 13-09-21 18:30 Varde IF - Bramming BK - Fodboldbane
Mandag 13-09-21 18:30 Tjæreborg IF - EFB - Hal 1
Mandag 13-09-21 18:30 Sædding B94 - Ribe BK
Mandag 13-09-21 18:30 Blåbjerg - Næsbjerg RUI - Krocket bane
Tirsdag 14-09-21 18:30 Alslev SK - ØB/IF92 - 11 mands bane
Mandag 20-09-21 18:00 ØB/IF92 - Blåbjerg - fodboldbane
Mandag 20-09-21 18:00 Ribe BK - Tjæreborg IF - Hal 1
Mandag 20-09-21 18:00 EFB - Alslev SK - Fodboldbane 1
Mandag 20-09-21 18:00 Næsbjerg RUI - Varde IF - Hal 1
Mandag 20-09-21 18:00 Bramming BK - Sædding B94

Til toppen