U8 drenge - 1. kl. 5 m - efter ombrydning | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U8 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/B3BDAE8E-001 22 deltagende hold i efteråret 2021 - efter ombrydning. Der spilles kampe i puljer á 5-6 hold i ugerne 36-40. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=113790

Komplet kampprogram


U8 drenge - 1. kl. 5 m - efter ombrydning

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 06-09-21 17:15 ØBG Buskelund 2 - Gødvad G&IF 1 8 - 8
Mandag 06-09-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 2
Mandag 06-09-21 17:15 Mariehøj KS 1 - GFG Voel (mix) 3 - 5
Mandag 06-09-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Balle 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 6
Mandag 06-09-21 17:15 Gødvad G&IF 2 - HA85 1 (mix) 2 - 4
Mandag 06-09-21 17:15 HA85 2 (mix) - Thorning IF 3 - 6
Mandag 06-09-21 17:15 ØBG Balle 2 - Sorring-Toustrup IF 2 - 4
Mandag 06-09-21 17:15 Funder GF 1 - Mariehøj KS 2 5 - 8
Mandag 13-09-21 17:15 Funder GF 2 - IF Centrum 7 - 5
Mandag 13-09-21 17:15 Grauballe UGF, disp - FK 73 (mix) 6 - 2
Mandag 13-09-21 17:15 Sorring-Toustrup IF - HA85 2 (mix) 4 - 6
Mandag 13-09-21 17:15 Thorning IF - Funder GF 1 6 - 5
Mandag 13-09-21 17:15 Mariehøj KS 2 - ØBG Balle 2 6 - 3
Mandag 13-09-21 17:15 ØBG Balle 1 - Mariehøj KS 1 3 - 3
Mandag 13-09-21 17:15 GFG Voel (mix) - Gødvad G&IF 2 7 - 4
Mandag 13-09-21 17:15 HA85 1 (mix) - Sejs-Svejbæk IF 2 5 - 6
Mandag 13-09-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - ØBG Buskelund 2 3 - 5
Mandag 13-09-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 2 - 5
Mandag 20-09-21 17:15 IF Centrum - Grauballe UGF, disp 2 - 5
Mandag 20-09-21 17:15 FK 73 (mix) - Funder GF 2 3 - 5
Mandag 20-09-21 17:15 Funder GF 1 - Sorring-Toustrup IF 7 - 5
Mandag 20-09-21 17:15 ØBG Balle 2 - HA85 2 (mix) 6 - 7
Mandag 20-09-21 17:15 Mariehøj KS 2 - Thorning IF 6 - 6
Mandag 20-09-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Buskelund 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 7
Mandag 20-09-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - Gødvad G&IF 1 7 - 8
Mandag 20-09-21 17:15 Gødvad G&IF 2 - ØBG Balle 1 3 - 8
Mandag 20-09-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Mariehøj KS 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 9 - 4
Mandag 20-09-21 17:15 HA85 1 (mix) - GFG Voel (mix) 11 - 10
Mandag 27-09-21 17:15 Grauballe UGF, disp - Funder GF 2 3 - 2
Mandag 27-09-21 17:15 IF Centrum - FK 73 (mix) 1 - 6
Mandag 27-09-21 17:15 ØBG Balle 2 - Funder GF 1 12 - 6
Mandag 27-09-21 17:15 HA85 2 (mix) - Mariehøj KS 2 9 - 5
Mandag 27-09-21 17:15 Thorning IF - Sorring-Toustrup IF 6 - 3
Mandag 27-09-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Gødvad G&IF 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 11 - 3
Mandag 27-09-21 17:15 Mariehøj KS 1 - HA85 1 (mix) 4 - 5
Mandag 27-09-21 17:15 GFG Voel (mix) - ØBG Balle 1 3 - 4
Mandag 27-09-21 17:15 ØBG Buskelund 2 - ØBG Buskelund 1 4 - 6
Mandag 27-09-21 17:15 Gødvad G&IF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 0 - 2
Mandag 04-10-21 17:15 Gødvad G&IF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 2 - 1
Mandag 04-10-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF - ØBG Buskelund 1 4 - 3
Mandag 04-10-21 17:15 Mariehøj KS 1 - Gødvad G&IF 2 3 - 3
Mandag 04-10-21 17:15 GFG Voel (mix) - Sejs-Svejbæk IF 2 1 - 7
Mandag 04-10-21 17:15 ØBG Balle 1 - HA85 1 (mix) 7 - 8
Mandag 04-10-21 17:15 HA85 2 (mix) - Funder GF 1
Mandag 04-10-21 17:15 Thorning IF - ØBG Balle 2 6 - 3
Mandag 04-10-21 17:15 Sorring-Toustrup IF - Mariehøj KS 2 2 - 9

Til toppen