Senior oldboys +40, 11- mands - efterår 2022 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Udendørsturnering fodbold efterår 2022 - Senior
Turneringsansvarlige
Jesper Eskildsen Tlf: 79404381 / 23627416
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Dokumenter
Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

+40 11 mands 2022 33 hold spiller med i efteråret 2022. Holdene fordeles i puljerne således: Superliga - 8 hold 1.div Nord - 8 hold 1.div Syd - 8 hold 2.div - 9 hold I 8 holds puljerne møder alle holdene hinanden en enkelt gang i ugerne 32-38, herfra ombrydes de enkelte puljer til 4 holds puljer, placering 1-4 og 5-8, hvori der spiller slutspil i ugerne 39-41. I puljen med 9 hold spiller alle mod alle en enkelt i ugerne 32-40. Efter sidste spillerunde i uge 41 laves der op og nedrykning efter de normale procedure, se nedenfor. Procedure for op- og nedrykning: De to lavstplacerede hold i Superligaen efter slutspillet rykker ned i 1. Division. Nr. 1 i 1. Division Syd og Nr. 1 i 1. Division Nord rykker op i Superligaen. Det lavstplacerede hold i henholdsvis 1. Division Syd og 1. Division Nord, rykker ned i 2. Division. Nr. 1 og Nr. 2 i 2. Division, rykker op i 1. Division. For spørgsmål til rækken kontakt Jesper Eskildsen, DGI Midtjylland, 79404381, jesper.eskildsen@dgi.dk God efterårssæson til Jer! #Sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=120643

Komplet kampprogram


Senior oldboys +40, 11- mands - efterår 2022

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 08-08-22 19:00 Fredericia ff - Skibet IF - fodbold - bane 1 2 - 2
Mandag 08-08-22 19:00 Vejle B. - Vinding SF - fodbold 3 - 1
Mandag 08-08-22 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Jelling Fs 2 - 1
Mandag 08-08-22 19:00 Hover IF 2 +40 - BPI - fodbold 2 - 2
Mandag 08-08-22 19:00 Grejs-Dalen IK - Ø. Nykirke IF - fodbold 7-mand bane 2 3 - 0
Mandag 08-08-22 19:00 Give Fremad - Hover IF 1 - fodbold 1 - 1
Mandag 08-08-22 19:00 Bredballe IF - Vejle Kammeraterne 1 - 3
Mandag 08-08-22 19:00 FB Fodbold - Gauerslund IF OB 0 - 2
Mandag 08-08-22 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Skodborg IF 6 - 0
Mandag 08-08-22 19:00 Bjert IF - Taulov-Skærbæk IF 2 - 0
Mandag 08-08-22 19:00 Seest B 1. - Dalby GF 2 - 0
Mandag 08-08-22 19:00 Fredericia KFUM - Nr. Bjært S. IF - fodbold - bane 1 0 - 3
Mandag 08-08-22 19:00 GGIF - fodbold - Sjølund IF - Fodboldbaner 6 - 1
Mandag 08-08-22 19:00 Bramdrupdam GIF - Læborg GU - fodbold 2 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 08-08-22 19:00 Lunderskov B. - Smidstrup-Skærup IF 3 - 0
Mandag 15-08-22 19:00 Sjølund IF - Lunderskov B. 4 - 2
Mandag 15-08-22 19:00 Bramdrupdam GIF - Starup UIF - fodbold 0 - 2
Mandag 15-08-22 19:00 Engum U&I - Læborg GU - fodbold 7-mand bane 2 3 - 2
Mandag 15-08-22 19:00 Taulov-Skærbæk IF - Seest B 1. - fodbold 3 - 0
Mandag 15-08-22 19:00 Dalby GF - Fredericia KFUM 2 - 2
Mandag 15-08-22 19:00 Nr. Bjært S. IF - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold 2 - 1
Mandag 15-08-22 19:00 Hover IF 1 - Bredballe IF 6 - 0
Mandag 15-08-22 19:00 Ø. Nykirke IF - Give Fremad 3 - 1
Mandag 15-08-22 19:00 Vejle Kammeraterne - FB Fodbold 3 - 0
Mandag 15-08-22 19:00 Gauerslund IF OB - Grejs-Dalen IK 4 - 0
Mandag 15-08-22 19:00 Vinding SF - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold 3 - 3
Mandag 15-08-22 19:00 Skibet IF - Vejle B. 0 - 3
Mandag 15-08-22 19:00 Jelling Fs - Hover IF 2 +40 0 - 1
Mandag 15-08-22 19:00 BPI - Fredericia ff 2 - 2
Mandag 22-08-22 19:00 Fredericia ff - Jelling Fs - fodbold - bane 1 0 - 2
Mandag 22-08-22 19:00 Vejle B. - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold 4 - 4
Mandag 22-08-22 19:00 Skibet IF - BPI 1 - 1
Mandag 22-08-22 19:00 Hover IF 2 +40 - Vinding SF - fodbold 1 - 3
Mandag 22-08-22 19:00 Grejs-Dalen IK - Vejle Kammeraterne 1 - 2
Mandag 22-08-22 19:00 Give Fremad - Bredballe IF - fodbold 0 - 3
Mandag 22-08-22 19:00 Ø. Nykirke IF - Gauerslund IF OB 1 - 4
Mandag 22-08-22 19:00 FB Fodbold - Hover IF 1 - fodbold 0 - 4
Mandag 22-08-22 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Dalby GF 7 - 1
Mandag 22-08-22 19:00 Bjert IF - Seest B 1. 9 - 0
Mandag 22-08-22 19:00 Fredericia KFUM - Taulov-Skærbæk IF - fodbold - bane 1 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 22-08-22 19:00 Smidstrup-Skærup IF - Bramdrupdam GIF 3 - 0
Mandag 22-08-22 19:00 Starup UIF - Sjølund IF 4 - 1
Mandag 22-08-22 19:00 Læborg GU - Farre IF - Fodboldbane 2 - 1
Mandag 22-08-22 19:00 GGIF - fodbold - Engum U&I - Fodboldbaner 8 - 2
Mandag 22-08-22 19:15 Skodborg IF - Nr. Bjært S. IF 1 - 0
Mandag 29-08-22 19:00 Taulov-Skærbæk IF - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold 1 - 1
Mandag 29-08-22 19:00 Dalby GF - Skodborg IF 1 - 2
Mandag 29-08-22 19:00 Seest B 1. - Fredericia KFUM 2 - 2
Mandag 29-08-22 19:00 Nr. Bjært S. IF - Bjert IF - fodbold 1 - 0
Mandag 29-08-22 19:00 Hover IF 1 - Grejs-Dalen IK 0 - 1
Mandag 29-08-22 19:00 Vejle Kammeraterne - Ø. Nykirke IF 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 29-08-22 19:00 Bredballe IF - FB Fodbold 3 - 0
Mandag 29-08-22 19:00 Gauerslund IF OB - Give Fremad 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 29-08-22 19:00 Vinding SF - Fredericia ff - fodbold 3 - 0
Mandag 29-08-22 19:00 Jelling Fs - Skibet IF 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 29-08-22 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Hover IF 2 +40 3 - 0
Mandag 29-08-22 19:00 BPI - Vejle B. 1 - 2
Mandag 29-08-22 19:00 Starup UIF - Smidstrup-Skærup IF 4 - 0
Mandag 29-08-22 19:00 Læborg GU - GGIF - fodbold - Fodboldbane 1 - 9
Mandag 29-08-22 19:00 Bramdrupdam GIF - Sjølund IF - fodbold 2 - 0
Mandag 29-08-22 19:00 Farre IF - Lunderskov B. 0 - 3
Mandag 05-09-22 19:00 Engum U&I - Bramdrupdam GIF - fodbold 7-mand bane 2 4 - 1
Mandag 05-09-22 19:00 Smidstrup-Skærup IF - GGIF - fodbold 2 - 4
Mandag 05-09-22 19:00 Lunderskov B. - Læborg GU 7 - 0
Mandag 05-09-22 19:00 Sjølund IF - Farre IF 3 - 0
Mandag 05-09-22 19:00 Fredericia ff - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold - bane 1 0 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 05-09-22 19:00 Vejle B. - Hover IF 2 +40 - fodbold 3 - 0
Mandag 05-09-22 19:00 Skibet IF - Vinding SF 1 - 5
Mandag 05-09-22 19:00 BPI - Jelling Fs 2 - 3
Mandag 05-09-22 19:00 Grejs-Dalen IK - Bredballe IF - fodbold 7-mand bane 2 4 - 1
Mandag 05-09-22 19:00 Give Fremad - FB Fodbold - fodbold 2 - 2
Mandag 05-09-22 19:00 Ø. Nykirke IF - Hover IF 1 0 - 3
Mandag 05-09-22 19:00 Gauerslund IF OB - Vejle Kammeraterne 4 - 0
Mandag 05-09-22 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Seest B 1. 4 - 3
Mandag 05-09-22 19:00 Bjert IF - Fredericia KFUM 1 - 1
Mandag 05-09-22 19:00 Skodborg IF - Taulov-Skærbæk IF - Hal 1 3 - 0
Mandag 05-09-22 19:00 Nr. Bjært S. IF - Dalby GF - fodbold 1 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Onsdag 07-09-22 19:00 Skodborg IF - Bjert IF 0 - 3
Mandag 12-09-22 18:30 Vejle Kammeraterne - Give Fremad 0 - 2
Mandag 12-09-22 18:45 Bredballe IF - Ø. Nykirke IF 6 - 3
Mandag 12-09-22 18:45 Hover IF 2 +40 - Fredericia ff - fodbold 0 - 1
Mandag 12-09-22 18:45 Taulov-Skærbæk IF - Nr. Bjært S. IF - fodbold 1 - 1
Mandag 12-09-22 18:45 Seest B 1. - Skodborg IF 1 - 1
Mandag 12-09-22 18:45 Fredericia KFUM - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold - bane 1 3 - 2
Mandag 12-09-22 18:45 Hover IF 1 - Gauerslund IF OB 0 - 4
Mandag 12-09-22 18:45 Vinding SF - BPI - fodbold 3 - 2
Mandag 12-09-22 18:45 Sjølund IF - Engum U&I 0 - 5
Mandag 12-09-22 18:45 GGIF - fodbold - Lunderskov B. - Fodboldbaner 6 - 2
Mandag 12-09-22 18:45 Farre IF - Starup UIF 0 - 1
Mandag 12-09-22 18:45 Smidstrup-Skærup IF - Læborg GU 1 - 0
Mandag 12-09-22 19:00 Jelling Fs - Vejle B. 0 - 2
Mandag 12-09-22 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Skibet IF 2 - 1
Mandag 12-09-22 19:00 Dalby GF - Bjert IF 0 - 3
Onsdag 14-09-22 18:45 FB Fodbold - Grejs-Dalen IK 0 - 0
Mandag 19-09-22 18:30 Grejs-Dalen IK - Give Fremad - fodbold 7-mand bane 2 1 - 2
Mandag 19-09-22 18:30 Fredericia ff - Vejle B. - fodbold - bane 1 2 - 0
Mandag 19-09-22 18:30 Skibet IF - Hover IF 2 +40 1 - 3
Mandag 19-09-22 18:30 BPI - VV United ( Vamdrup & Vejen) 6 - 0
Mandag 19-09-22 18:30 Ø. Nykirke IF - FB Fodbold 4 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 19-09-22 18:30 Gauerslund IF OB - Bredballe IF 3 - 0
Mandag 19-09-22 18:30 Skodborg IF - Fredericia KFUM 2 - 2
Mandag 19-09-22 18:30 Nr. Bjært S. IF - Seest B 1. - fodbold 1 - 1
Mandag 19-09-22 19:00 Jelling Fs - Vinding SF 1 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 19-09-22 19:00 Vejle Kammeraterne - Hover IF 1 0 - 3
Mandag 19-09-22 19:00 Læborg GU - Sjølund IF - Fodboldbane 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 19-09-22 19:00 Lunderskov B. - Starup UIF 3 - 0
Mandag 19-09-22 19:00 Bramdrupdam GIF - Farre IF - fodbold 7 - 1
Mandag 19-09-22 19:00 Dalby GF - Taulov-Skærbæk IF 1 - 2
Mandag 19-09-22 19:30 Engum U&I - Smidstrup-Skærup IF - fodbold 7-mand bane 2 5 - 2
Mandag 19-09-22 19:35 Kolding If - Fodbold/old Boys - Bjert IF 2 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Mandag 26-09-22 18:15 Sjølund IF - Smidstrup-Skærup IF 3 - 0
Mandag 26-09-22 18:15 Farre IF - Engum U&I
Mandag 26-09-22 19:00 Lunderskov B. - Bramdrupdam GIF
Mandag 26-09-22 19:00 Starup UIF - GGIF - fodbold
Mandag 03-10-22 18:00 Smidstrup-Skærup IF - Farre IF
Mandag 03-10-22 18:00 GGIF - fodbold - Bramdrupdam GIF - Fodboldbaner
Mandag 03-10-22 19:00 Læborg GU - Starup UIF - Fodboldbane
Mandag 03-10-22 19:30 Engum U&I - Lunderskov B. - fodbold 7-mand bane 2
Mandag 10-10-22 17:30 Farre IF - GGIF - fodbold
Mandag 10-10-22 19:00 Starup UIF - Engum U&I

Til toppen