Senior oldboys +40, 11- mands - forår 2024 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland - Sen, OB, Veteran - forår 2024
Turneringsansvarlige
Jesper Eskildsen (DGI) Tlf: 79404381 / 23627416
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Dokumenter
Turneringsinfo Dommere

Bemærkninger

+40 11 mands 2024 31 hold spiller med i foråret 2024.. For spørgsmål til rækken kontakt Jesper Eskildsen, DGI Midtjylland, 79404381, jesper.eskildsen@dgi.dk God efterårssæson til Jer! #Sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=133051

Komplet kampprogram


Senior oldboys +40, 11- mands - forår 2024

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 08-04-24 19:00 Give Fremad - Jelling FS 0 - 0
Mandag 08-04-24 19:00 Ø. Nykirke IF - BPI 3 - 2
Mandag 08-04-24 19:00 FB Fodbold - Farre IF 5 - 0
Mandag 08-04-24 19:00 Grejs-Dalen IK - Engum U&I 3 - 1
Mandag 08-04-24 19:00 Hover IF - Gauerslund IF 3 - 2
Mandag 08-04-24 19:00 Skibet IF - GGIF - fodbold 2 - 4
Mandag 08-04-24 19:00 Bredballe IF - Fredericia ff 2 - 1
Mandag 08-04-24 19:00 Taulov-Skærbæk IF - Skodborg IF 2 - 5
Mandag 08-04-24 19:00 Nr. Bjært S. IF - Bjert IF 3 - 0
Mandag 08-04-24 19:45 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Kolding If - Fodbold/old Boys 2 - 1
Mandag 08-04-24 20:15 Vinding SF - Vejle B. 2 - 4
Mandag 15-04-24 19:00 Smidstrup-Skærup IF - Dalby GF 1 - 3
Mandag 15-04-24 19:00 Starup UIF - Seest B 2 - 2
Mandag 15-04-24 19:00 Fredericia KFUM - Læborg GU 9 - 1
Mandag 15-04-24 19:00 Bramdrupdam GIF - Sjølund IF 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 15-04-24 19:00 Bjert IF - VV United ( Vamdrup & Vejen) 3 - 0
Mandag 15-04-24 19:00 Skodborg IF - Nr. Bjært S. IF 1 - 2
Mandag 15-04-24 19:00 Vejle B. - Hover IF 5 - 1
Mandag 15-04-24 19:00 Gauerslund IF - Vinding SF 4 - 1
Mandag 15-04-24 19:00 GGIF - fodbold - Bredballe IF 5 - 0
Mandag 15-04-24 19:00 Jelling FS - Ø. Nykirke IF 4 - 3
Mandag 15-04-24 19:00 BPI - Give Fremad 4 - 1
Mandag 15-04-24 19:00 Grejs-Dalen IK - Farre IF 3 - 0
Mandag 15-04-24 19:00 Engum U&I - FB Fodbold 1 - 4
Mandag 15-04-24 19:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - Taulov-Skærbæk IF 0 - 2
Mandag 15-04-24 20:00 Fredericia ff - Skibet IF 4 - 2
Mandag 22-04-24 19:00 Dalby GF - Starup UIF 2 - 5
Mandag 22-04-24 19:00 Seest B - Fredericia KFUM 3 - 1
Mandag 22-04-24 19:00 Læborg GU - Bramdrupdam GIF 2 - 4
Mandag 22-04-24 19:00 Sjølund IF - Lunderskov B. 3 - 4
Mandag 22-04-24 19:00 Taulov-Skærbæk IF - VV United ( Vamdrup & Vejen) 2 - 4
Mandag 22-04-24 19:00 Nr. Bjært S. IF - Kolding If - Fodbold/old Boys 3 - 3
Mandag 22-04-24 19:00 Bredballe IF - Skibet IF 2 - 2
Mandag 22-04-24 19:00 Hover IF - Vinding SF 1 - 2
Mandag 22-04-24 19:00 Vejle B. - Gauerslund IF 6 - 3
Mandag 22-04-24 19:00 Ø. Nykirke IF - Give Fremad 2 - 3
Mandag 22-04-24 19:00 Jelling FS - BPI 2 - 2
Mandag 22-04-24 19:00 Engum U&I - Farre IF 3 - 0
Mandag 22-04-24 19:00 Grejs-Dalen IK - FB Fodbold 2 - 0
Mandag 22-04-24 19:30 Skodborg IF - Bjert IF 3 - 2
Mandag 29-04-24 19:00 Starup UIF - Fredericia KFUM 3 - 0
Mandag 29-04-24 19:00 Læborg GU - Sjølund IF 5 - 0
Mandag 29-04-24 19:00 Dalby GF - Seest B 2 - 0
Mandag 29-04-24 19:00 Smidstrup-Skærup IF - Lunderskov B. 2 - 2
Mandag 29-04-24 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Nr. Bjært S. IF 1 - 0
Mandag 29-04-24 19:00 Taulov-Skærbæk IF - Bjert IF 1 - 3
Mandag 29-04-24 19:00 Give Fremad - Grejs-Dalen IK 0 - 3
Mandag 29-04-24 19:00 BPI - Farre IF 7 - 0
Mandag 29-04-24 19:00 FB Fodbold - Ø. Nykirke IF 0 - 3
Mandag 29-04-24 19:00 Jelling FS - Engum U&I 3 - 1
Mandag 29-04-24 19:00 Gauerslund IF - GGIF - fodbold 4 - 2
Mandag 29-04-24 19:00 Skibet IF - Hover IF 2 - 0
Mandag 29-04-24 19:00 Vejle B. - Fredericia ff 9 - 0
Mandag 29-04-24 19:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - Skodborg IF 1 - 2
Mandag 29-04-24 20:00 Vinding SF - Bredballe IF 7 - 0
Mandag 06-05-24 19:00 Seest B - Læborg GU 8 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 06-05-24 19:00 Sjølund IF - Starup UIF 3 - 0
Mandag 06-05-24 19:00 Fredericia KFUM - Smidstrup-Skærup IF 5 - 2
Mandag 06-05-24 19:00 Lunderskov B. - Bramdrupdam GIF 2 - 2
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 06-05-24 19:00 Nr. Bjært S. IF - Taulov-Skærbæk IF 0 - 3
Mandag 06-05-24 19:00 Bjert IF - Kolding If - Fodbold/old Boys 0 - 2
Mandag 06-05-24 19:00 Skodborg IF - VV United ( Vamdrup & Vejen) 1 - 4
Mandag 06-05-24 19:00 Bredballe IF - Hover IF 0 - 2
Mandag 06-05-24 19:00 GGIF - fodbold - Vejle B. 1 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 06-05-24 19:00 Farre IF - Jelling FS 0 - 3
Mandag 06-05-24 19:00 BPI - FB Fodbold 4 - 0
Mandag 06-05-24 19:00 Engum U&I - Give Fremad 4 - 1
Mandag 06-05-24 19:00 Fredericia ff - Vinding SF 0 - 0
Onsdag 08-05-24 19:00 Grejs-Dalen IK - Ø. Nykirke IF 2 - 1
Mandag 13-05-24 19:00 Fredericia KFUM - Dalby GF 1 - 3
Mandag 13-05-24 19:00 Lunderskov B. - Seest B 2 - 5
Mandag 13-05-24 19:00 Starup UIF - Bramdrupdam GIF 8 - 1
Mandag 13-05-24 19:00 Smidstrup-Skærup IF - Sjølund IF 2 - 2
Mandag 13-05-24 19:00 Skodborg IF - Taulov-Skærbæk IF 4 - 2
Mandag 13-05-24 19:00 Bjert IF - Nr. Bjært S. IF 1 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 13-05-24 19:00 Vejle B. - Bredballe IF 3 - 0
Mandag 13-05-24 19:00 Vinding SF - Skibet IF 5 - 0
Mandag 13-05-24 19:00 Fredericia ff - Gauerslund IF 0 - 4
Mandag 13-05-24 19:00 Hover IF - GGIF - fodbold 5 - 0
Mandag 13-05-24 19:00 Jelling FS - Grejs-Dalen IK 4 - 2
Mandag 13-05-24 19:00 Give Fremad - FB Fodbold 0 - 1
Mandag 13-05-24 19:00 Engum U&I - BPI 2 - 6
Mandag 13-05-24 19:00 Ø. Nykirke IF - Farre IF 4 - 1
Mandag 13-05-24 19:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - VV United ( Vamdrup & Vejen) 1 - 5
Mandag 20-05-24 19:00 GGIF - fodbold - Fredericia ff
Onsdag 22-05-24 19:00 Gauerslund IF - Skibet IF
Mandag 27-05-24 19:00 Bramdrupdam GIF - Fredericia KFUM
Mandag 27-05-24 19:00 Dalby GF - Lunderskov B.
Mandag 27-05-24 19:00 Seest B - Smidstrup-Skærup IF
Mandag 27-05-24 19:00 Læborg GU - Starup UIF
Mandag 27-05-24 19:00 Taulov-Skærbæk IF - Kolding If - Fodbold/old Boys
Mandag 27-05-24 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Bjert IF
Mandag 27-05-24 19:00 Nr. Bjært S. IF - Skodborg IF
Mandag 27-05-24 19:00 FB Fodbold - Jelling FS
Mandag 27-05-24 19:00 Grejs-Dalen IK - BPI
Mandag 27-05-24 19:00 Farre IF - Give Fremad
Mandag 27-05-24 19:00 Ø. Nykirke IF - Engum U&I
Mandag 27-05-24 19:00 Skibet IF - Vejle B.
Mandag 27-05-24 19:00 Bredballe IF - Gauerslund IF
Mandag 27-05-24 19:00 GGIF - fodbold - Vinding SF
Mandag 27-05-24 19:00 Hover IF - Fredericia ff
Mandag 03-06-24 19:00 Dalby GF - Læborg GU
Mandag 03-06-24 19:00 Lunderskov B. - Starup UIF
Mandag 03-06-24 19:00 Fredericia KFUM - Sjølund IF
Mandag 03-06-24 19:00 Bramdrupdam GIF - Smidstrup-Skærup IF
Mandag 03-06-24 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Taulov-Skærbæk IF
Mandag 03-06-24 19:00 Bjert IF - Skodborg IF
Mandag 03-06-24 19:00 Vejle B. - Vinding SF
Mandag 03-06-24 19:00 Gauerslund IF - Hover IF
Mandag 03-06-24 19:00 GGIF - fodbold - Skibet IF
Mandag 03-06-24 19:00 Fredericia ff - Bredballe IF
Mandag 03-06-24 19:00 Jelling FS - Give Fremad
Mandag 03-06-24 19:00 BPI - Ø. Nykirke IF
Mandag 03-06-24 19:00 Farre IF - FB Fodbold
Mandag 03-06-24 19:00 Engum U&I - Grejs-Dalen IK
Mandag 03-06-24 19:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - Nr. Bjært S. IF
Mandag 10-06-24 19:00 Bramdrupdam GIF - Dalby GF
Mandag 10-06-24 19:00 Sjølund IF - Seest B
Mandag 10-06-24 19:00 Starup UIF - Smidstrup-Skærup IF
Mandag 10-06-24 19:00 Læborg GU - Lunderskov B.
Mandag 10-06-24 19:00 Nr. Bjært S. IF - VV United ( Vamdrup & Vejen)
Mandag 10-06-24 19:00 Skodborg IF - Kolding If - Fodbold/old Boys
Mandag 10-06-24 19:00 Bjert IF - Taulov-Skærbæk IF
Mandag 10-06-24 19:00 Ø. Nykirke IF - Jelling FS
Mandag 10-06-24 19:00 Give Fremad - BPI
Mandag 10-06-24 19:00 Farre IF - Grejs-Dalen IK
Mandag 10-06-24 19:00 FB Fodbold - Engum U&I
Mandag 10-06-24 19:00 Hover IF - Vejle B.
Mandag 10-06-24 19:00 Vinding SF - Gauerslund IF
Mandag 10-06-24 19:00 Bredballe IF - GGIF - fodbold
Mandag 10-06-24 19:00 Skibet IF - Fredericia ff
Mandag 17-06-24 19:00 Sjølund IF - Dalby GF
Mandag 17-06-24 19:00 Seest B - Bramdrupdam GIF
Mandag 17-06-24 19:00 Smidstrup-Skærup IF - Læborg GU
Mandag 17-06-24 19:00 Lunderskov B. - Fredericia KFUM
Mandag 17-06-24 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Skodborg IF
Mandag 17-06-24 19:00 Taulov-Skærbæk IF - Nr. Bjært S. IF
Mandag 17-06-24 19:00 Vinding SF - Hover IF
Mandag 17-06-24 19:00 Gauerslund IF - Vejle B.
Mandag 17-06-24 19:00 Fredericia ff - GGIF - fodbold
Mandag 17-06-24 19:00 Skibet IF - Bredballe IF
Mandag 17-06-24 19:00 Give Fremad - Ø. Nykirke IF
Mandag 17-06-24 19:00 BPI - Jelling FS
Mandag 17-06-24 19:00 Farre IF - Engum U&I
Mandag 17-06-24 19:00 FB Fodbold - Grejs-Dalen IK
Mandag 17-06-24 19:30 Kolding If - Fodbold/old Boys - Bjert IF

Til toppen