Super veteraner +50, 7-mands, Alm. turneringsform - forår 2024 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydøstjylland - Sen, OB, Veteran - forår 2024
Turneringsansvarlige
Jesper Eskildsen (DGI) Tlf: 79404381 / 23627416
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Dokumenter
Turneringsinfo Dommere

Bemærkninger

15 hold deltager i efterårets turnering, og de er opdelt i 2 geografiske puljer. 8 hold i pulje Nord og 7 hold i pulje Syd.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=133054

Komplet kampprogram


Super veteraner +50, 7-mands, Alm. turneringsform - forår 2024

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 11-04-24 19:00 GGIF Fodbold - Grejs-Dalen IK 5 - 2
Torsdag 11-04-24 19:00 Hornborg G&U - Bjerre Herred 3 - 1
Torsdag 11-04-24 19:00 FB Fodbold - Horsens KFUM 2 - 1
Torsdag 11-04-24 19:00 Starup UIF - Skodborg IF 5 - 4
Torsdag 11-04-24 19:00 Seest B. - Vonsild FK 11 - 1
Torsdag 11-04-24 19:30 Vinding SF - Hedensted IF 3 - 1
Torsdag 11-04-24 20:00 Fredericia ff - Kolding IF 4 - 1
Torsdag 18-04-24 19:00 Hedensted IF - GGIF Fodbold 2 - 1
Torsdag 18-04-24 19:00 Grejs-Dalen IK - Vinding SF 4 - 2
Torsdag 18-04-24 19:00 Bjerre Herred - FB Fodbold 1 - 1
Torsdag 18-04-24 19:00 Horsens KFUM - Hornborg G&U 5 - 0
Torsdag 18-04-24 19:00 Skodborg IF - Fredericia ff 7 - 0
Torsdag 18-04-24 19:00 Vonsild FK - Dalby Gf 7 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Torsdag 18-04-24 19:30 Kolding IF - Starup UIF 3 - 0
Torsdag 25-04-24 19:00 GGIF Fodbold - Vinding SF 4 - 2
Torsdag 25-04-24 19:00 Hedensted IF - Grejs-Dalen IK 3 - 0
Torsdag 25-04-24 19:00 Bjerre Herred - Horsens KFUM 8 - 4
Torsdag 25-04-24 19:00 FB Fodbold - Hornborg G&U 1 - 2
Torsdag 25-04-24 19:00 Starup UIF - Fredericia ff 4 - 8
Torsdag 25-04-24 19:00 Seest B. - Dalby Gf 6 - 4
Torsdag 25-04-24 19:30 Kolding IF - Skodborg IF 2 - 2
Torsdag 02-05-24 19:00 Fredericia ff - Seest B. 1 - 2
Torsdag 02-05-24 19:00 Dalby Gf - Starup UIF 0 - 7
Torsdag 02-05-24 19:00 Grejs-Dalen IK - Bjerre Herred 2 - 3
Torsdag 02-05-24 19:00 Hornborg G&U - GGIF Fodbold 3 - 2
Torsdag 02-05-24 19:00 Hedensted IF - Horsens KFUM 4 - 2
Torsdag 02-05-24 19:30 Vinding SF - FB Fodbold 3 - 1
Torsdag 02-05-24 19:30 Kolding IF - Vonsild FK 6 - 2
Torsdag 16-05-24 19:00 Seest B. - Starup UIF 2 - 1
Torsdag 16-05-24 19:00 Skodborg IF - Dalby Gf 12 - 0
Torsdag 16-05-24 19:00 Vonsild FK - Fredericia ff 6 - 2
Torsdag 16-05-24 19:00 FB Fodbold - GGIF Fodbold 0 - 9
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Torsdag 16-05-24 19:00 Bjerre Herred - Hedensted IF 3 - 0
Torsdag 16-05-24 19:00 Grejs-Dalen IK - Hornborg G&U
Torsdag 16-05-24 19:00 Horsens KFUM - Vinding SF 5 - 3
Torsdag 23-05-24 19:00 Hedensted IF - FB Fodbold
Torsdag 23-05-24 19:00 Horsens KFUM - Grejs-Dalen IK
Torsdag 23-05-24 19:00 GGIF Fodbold - Bjerre Herred
Torsdag 23-05-24 19:00 Fredericia ff - Dalby Gf
Torsdag 23-05-24 19:00 Vonsild FK - Skodborg IF
Torsdag 23-05-24 19:30 Kolding IF - Seest B.
Torsdag 23-05-24 19:30 Vinding SF - Hornborg G&U
Torsdag 30-05-24 19:00 Hornborg G&U - Hedensted IF
Torsdag 30-05-24 19:00 FB Fodbold - Grejs-Dalen IK
Torsdag 30-05-24 19:00 Bjerre Herred - Vinding SF
Torsdag 30-05-24 19:00 GGIF Fodbold - Horsens KFUM
Torsdag 30-05-24 19:00 Dalby Gf - Kolding IF
Torsdag 30-05-24 19:00 Seest B. - Skodborg IF
Torsdag 30-05-24 19:00 Starup UIF - Vonsild FK
Torsdag 06-06-24 19:00 Skodborg IF - Starup UIF
Torsdag 06-06-24 19:00 Vonsild FK - Seest B.
Torsdag 06-06-24 19:00 Grejs-Dalen IK - GGIF Fodbold
Torsdag 06-06-24 19:00 Bjerre Herred - Hornborg G&U
Torsdag 06-06-24 19:00 Horsens KFUM - FB Fodbold
Torsdag 06-06-24 19:30 Kolding IF - Fredericia ff
Torsdag 13-06-24 19:00 Starup UIF - Kolding IF
Torsdag 13-06-24 19:00 Fredericia ff - Skodborg IF
Torsdag 13-06-24 19:00 Dalby Gf - Vonsild FK
Torsdag 13-06-24 19:00 GGIF Fodbold - Hedensted IF
Torsdag 13-06-24 19:00 FB Fodbold - Bjerre Herred
Torsdag 13-06-24 19:00 Hornborg G&U - Horsens KFUM
Torsdag 13-06-24 19:30 Vinding SF - Grejs-Dalen IK
Onsdag 19-06-24 19:00 Grejs-Dalen IK - Hedensted IF
Onsdag 19-06-24 19:00 Horsens KFUM - Bjerre Herred
Onsdag 19-06-24 19:00 Hornborg G&U - FB Fodbold
Onsdag 19-06-24 19:00 Fredericia ff - Starup UIF
Onsdag 19-06-24 19:00 Skodborg IF - Kolding IF
Onsdag 19-06-24 19:00 Dalby Gf - Seest B.
Onsdag 19-06-24 19:30 Vinding SF - GGIF Fodbold
Torsdag 27-06-24 19:00 Hedensted IF - Vinding SF

Til toppen