Øbg Silkeborg, Fodbold

Info

Hjemmeside:
Formand: Kim Prang 28986964
Aktivitetssteder: Buskelundskolen, Hvinningdal-Hallen, Balle Skole

Holdoversigt

Hold Køn Række Pulje
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U11 drenge - 4. kl. 8m Tilmeldt til efterår 2019
ØBG Silkeborg 2 Drenge/Herrer U11 drenge - 4. kl. 8m Tilmeldt til efterår 2019
FC Silkeborg Piger/Damer U13 piger - 6. kl. 8m Tilmeldt til efterår 2019
ØBG Buskelund Drenge/Herrer U7 drenge - 0. kl. 5m Tilmeldt efterår 2019
ØBG Buskelund 1 Drenge/Herrer U8 drenge - 1. kl. 5 m Tilmeldt til efterår 2019
ØBG Buskelund 2 Drenge/Herrer U8 drenge - 1. kl. 5 m Tilmeldt til efterår 2019
ØBG Silkeborg 1 Piger/Damer U8 piger - 1. kl. 5m Tilmeldt til efterår 2019
ØBG Silkeborg 2 Piger/Damer U8 piger - 1. kl. 5m Tilmeldt til efterår 2019
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U9 drenge - 2. kl 5m Tilmeldt til efterår 2019
ØBG Silkeborg 2 Drenge/Herrer U9 drenge - 2. kl 5m Tilmeldt til efterår 2019
ØBG Silkeborg 3 Drenge/Herrer U9 drenge - 2. kl 5m Tilmeldt til efterår 2019
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U10 drenge - 3. kl. 8m Pulje 12
ØBG Silkeborg 2 Drenge/Herrer U10 drenge - 3. kl. 8m Pulje 13
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U10 drenge - 3. kl. 8m - efter ombrydning Pulje 2
ØBG Silkeborg 1 Piger/Damer U10 piger - 3. kl. 5m Pulje 11
ØBG Silkeborg 2 Piger/Damer U10 piger - 3. kl. 5m Pulje 12
ØBG Silkeborg 3 Piger/Damer U10 piger - 3. kl. 5m Pulje 12
ØBG Silkeborg Drenge/Herrer U11 drenge - 4. kl. 8m Pulje 12
ØBG Silkeborg Piger/Damer U11 piger - 4. kl. 5m Pulje 11
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U12 drenge - 5. kl. 8m Pulje 11
ØBG Silkeborg 2 Drenge/Herrer U12 drenge - 5. kl. 8m Pulje 12
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U12 drenge - 5. kl. 8m - efter ombrydning Pulje 11
ØBG Silkeborg 2 Drenge/Herrer U12 drenge - 5. kl. 8m - efter ombrydning Pulje 13
ØBG Silkeborg Piger/Damer U12 piger - 5. kl. 8m Pulje 11
ØBG Balle 1 Mix/Blandet U6 mix - 3 mands Pulje 11
ØBG Balle 2 Mix/Blandet U6 mix - 3 mands Pulje 12
ØBG Buskelund 1 Mix/Blandet U6 mix - 3 mands Pulje 11
ØBG Buskelund 2 Mix/Blandet U6 mix - 3 mands Pulje 13
ØBG Balle 1 Drenge/Herrer U7 drenge - 0. kl. 5m Pulje 14
ØBG Balle 2 Drenge/Herrer U7 drenge - 0. kl. 5m Pulje 16
ØBG Buskelund 1 Drenge/Herrer U7 drenge - 0. kl. 5m Pulje 12
ØBG Buskelund 2 Drenge/Herrer U7 drenge - 0. kl. 5m Pulje 16
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U8 drenge - 1 kl. 5 m - efter ombrydning Pulje 1
ØBG Silkeborg 3 Drenge/Herrer U8 drenge - 1 kl. 5 m - efter ombrydning Pulje 4
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U8 drenge - 1. kl. 5 m Pulje 11 - A/B
ØBG Silkeborg 2 Drenge/Herrer U8 drenge - 1. kl. 5 m Pulje 12 - B
ØBG Silkeborg 3 Drenge/Herrer U8 drenge - 1. kl. 5 m Pulje 13 - B/C
ØBG Silkeborg 1 Piger/Damer U8 piger - 1. kl. 5m Pulje 11
ØBG Silkeborg 2 Piger/Damer U8 piger - 1. kl. 5m Pulje 12
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U9 drenge - 2. kl 5m Pulje 13
ØBG Silkeborg 2 Drenge/Herrer U9 drenge - 2. kl 5m Pulje 14
ØBG Silkeborg 1 Drenge/Herrer U9 drenge - 2.kl. 5m - efter ombrydning Pulje 4
ØBG Silkeborg 2 Drenge/Herrer U9 drenge - 2.kl. 5m - efter ombrydning Pulje 6
ØBG Silkeborg 1 Piger/Damer U9 piger - 2. kl. 5m Pulje 11
ØBG Silkeborg 2 Piger/Damer U9 piger - 2. kl. 5m Pulje 12
FC Silkeborg 1 Drenge/Herrer Herre Senior - 7 mands Pulje 11
FC Silkeborg 2 Drenge/Herrer Herre Senior - 7 mands Pulje 11

Række søgning

Næste 7 dages kampe

Fra dato: til dato:
Kampnr. Dato/tid Række/Pulje Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
18-06-19 17:15 U11 piger - 4. kl. 5m - Pulje 11 ØBG Silkeborg - EB Ungdom 3 - 0 Resenbro UIF
18-06-19 18:00 U11 piger - 4. kl. 5m - Pulje 11 Lemming IF - ØBG Silkeborg 2 - 3 Resenbro UIF
18-06-19 18:15 U12 piger - 5. kl. 8m - Pulje 11 ØBG Silkeborg - Thorning IF, Disp.
19-06-19 18:00 U12 drenge - 5. kl. 8m - efter ombrydning - Pulje 11 ØBG Silkeborg 1 - Mariehøj IF 2
19-06-19 18:00 U12 drenge - 5. kl. 8m - efter ombrydning - Pulje 13 Sorring-Voel - ØBG Silkeborg 2
24-06-19 17:15 U6 mix - 3 mands - Pulje 11 ØBG Buskelund 1 - Silkeborg IF - Søholt Idrætspark Silkeborg IF
24-06-19 17:15 U6 mix - 3 mands - Pulje 11 Gl. Rye IF . 1 - ØBG Balle 1 - Søholt Idrætspark Silkeborg IF
24-06-19 17:15 U6 mix - 3 mands - Pulje 12 ØBG Balle 2 - Gl. Rye IF . 2 Gl. Rye IF . 2
24-06-19 17:15 U9 drenge - 2.kl. 5m - efter ombrydning - Pulje 4 ØBG Silkeborg 1 - HA85 2
24-06-19 17:15 U9 drenge - 2.kl. 5m - efter ombrydning - Pulje 6 ØBG Silkeborg 2 - Gødvad GIF 2
24-06-19 17:50 U6 mix - 3 mands - Pulje 11 ØBG Buskelund 1 - ØBG Balle 1 - Søholt Idrætspark Silkeborg IF
24-06-19 17:50 U6 mix - 3 mands - Pulje 12 ØBG Balle 2 - Funder GF 1 Gl. Rye IF . 2
24-06-19 18:15 U10 drenge - 3. kl. 8m - efter ombrydning - Pulje 2 ØBG Silkeborg 1 - HA85 1
25-06-19 18:15 U12 piger - 5. kl. 8m - Pulje 11 ØBG Silkeborg - Virklund B , disp

Til toppen