B 73, Slagelse Fodbold

Info

Hjemmeside:
Mail til forening: info@B73.dk
Aktivitetssteder: Stadion Vest

Næste 7 dages kampe

Fra dato: til dato:
Kampnr. Dato/tid Række/Pulje Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
23-09-19 18:00 U13D drenge (absolut begynder) - Pulje 1 B 73, Slagelse - Mørkøv
23-09-19 20:00 Veteraner +45/ B - Pulje 1 B 73, Slagelse - Suså IF
24-09-19 18:00 U10B drenge - Pulje 1 B 73, Slagelse 1 - Tuse IF
29-09-19 10:00 5-mands - U11 drenge (begynder/letøvet) Spilletid: 2x7 min. - Pulje 1 FC Storebælt - B 73, Slagelse - Bane 1
29-09-19 10:00 5-mands - U12 drenge (begynder/letøvet) Spilletid: 2x10 min. - Pulje 1 Benløse IF - B 73, Slagelse - Bane 2
29-09-19 10:00 5-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) - Pulje 1 Hg Fodbold 1 - B 73, Slagelse - Herlufsholm Bane 1 - 5-mands
29-09-19 10:00 5-mands - U8 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 3 Skælskør B&I 2 - B 73, Slagelse 1 - Skælskør Bane 1 - 5-mands
29-09-19 10:20 5-mands - U11 drenge (begynder/letøvet) Spilletid: 2x7 min. - Pulje 1 B 73, Slagelse - Hyllinge If - Bane 2
29-09-19 10:20 5-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) - Pulje 1 B 73, Slagelse - Høng 1 - Herlufsholm Bane 2 - 5-mands
29-09-19 10:20 5-mands - U8 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 3 B 73, Slagelse 2 - Skælskør B&I 2 - Skælskør Bane 1 - 5-mands
29-09-19 10:20 5-mands - U8 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 3 B 73, Slagelse 1 - Boeslunde - Skælskør Bane 2 - 5-mands
29-09-19 10:40 5-mands - U8 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 3 FC Storebælt - B 73, Slagelse 2 - Skælskør Bane 1 - 5-mands
29-09-19 10:44 5-mands - U12 drenge (begynder/letøvet) Spilletid: 2x10 min. - Pulje 1 B 73, Slagelse - Tuse IF 1 - Bane 2
29-09-19 11:00 5-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) - Pulje 1 Hg Fodbold 2 - B 73, Slagelse - Herlufsholm Bane 1 - 5-mands
29-09-19 11:00 5-mands - U8 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 3 FC Storebælt - B 73, Slagelse 1 - Skælskør Bane 1 - 5-mands
29-09-19 11:00 5-mands - U8 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 3 B 73, Slagelse 2 - Boeslunde - Skælskør Bane 2 - 5-mands
29-09-19 11:05 5-mands - U11 drenge (begynder/letøvet) Spilletid: 2x7 min. - Pulje 1 Rønnede Idrætsforening 1 - B 73, Slagelse - Bane 1
29-09-19 11:20 5-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) - Pulje 1 B 73, Slagelse - Høng 2 - Herlufsholm Bane 2 - 5-mands
29-09-19 11:20 5-mands - U8 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 3 B 73, Slagelse 1 - B 73, Slagelse 2 - Skælskør Bane 2 - 5-mands
29-09-19 11:28 5-mands - U12 drenge (begynder/letøvet) Spilletid: 2x10 min. - Pulje 1 Vetterslev Høm U12 - B 73, Slagelse - Bane 1
29-09-19 11:30 5-mands - U11 drenge (begynder/letøvet) Spilletid: 2x7 min. - Pulje 1 B 73, Slagelse - Hg Fodbold - Bane 2
29-09-19 11:35 5-mands - U8 drenge (øvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 1 B 73, Slagelse - Slagelse B&i - Høng Bane 1 - 5-mands
29-09-19 11:55 5-mands - U8 drenge (øvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 1 Høng 1 - B 73, Slagelse - Høng Bane 1 - 5-mands
29-09-19 12:00 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 4 B 73, Slagelse U7 3 mands - Sorø Freja 2 - Sorø Bane 2 - 3-mands
29-09-19 12:15 5-mands - U8 drenge (øvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 1 Lynge-Broby If - B 73, Slagelse - Høng Bane 2 - 5-mands
29-09-19 12:20 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 4 Lynge-Broby If 2 - B 73, Slagelse U7 3 mands - Sorø Bane 2 - 3-mands
29-09-19 12:40 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 4 B 73, Slagelse U7 3 mands - Benløse IF 3 3 - Sorø Bane 2 - 3-mands
29-09-19 12:55 5-mands - U8 drenge (øvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 1 B 73, Slagelse - Vemmelev 2 - Høng Bane 1 - 5-mands
29-09-19 13:00 3-mands - U7 drenge (begynder/letøvet) - Spilletid: 2x7 min. - Pulje 4 Tuse IF 3 - B 73, Slagelse U7 3 mands - Sorø Bane 2 - 3-mands

Til toppen