Allerød Fodbold Klub

Info

Hjemmeside:
Mail til forening: info@alleroedfk.dk
Aktivitetssteder: Allerød Idrætspark, Skovvang Stadion

Stævner

Hold Køn Stævne Række Pulje
Allerød FK Piger/Damer 2020 Fodbold Landsmesterskab for senior, old, seni Dame senior Pulje 1 - B Finale -
Allerød FK Drenge/Herrer Fjord Cup 2019 - Pinsestævne U-7 Drenge A (2012) - 5 Mands Pulje 1 -
Allerød FK Drenge/Herrer Fjord Cup 2019 - Pinsestævne U-7 Drenge B (2012) - 5 Mands Pulje 2 - Bronze -
Allerød FK Drenge/Herrer Fjord Cup 2019 - Pinsestævne U-7 Drenge C (2012) - 5 Mands Pulje 2 -
Allerød FK - 1 Mix/Blandet Fjord Cup 2019 - Pinsestævne U-7 Mix (2012) - 3 Mands Pulje 1 -
Allerød FK - 2 Mix/Blandet Fjord Cup 2019 - Pinsestævne U-7 Mix (2012) - 3 Mands Pulje 1 -
Allerød FK Drenge/Herrer Fjord Cup 2019 - Pinsestævne U-8 Drenge A (2011) - 5 Mands Pulje 1 -
Allerød FK Drenge/Herrer Fjord Cup 2019 - Pinsestævne U-8 Drenge B (2011) - 5 Mands Pulje 1 - Nr. 7-12 -
Allerød FK Drenge/Herrer Fjord Cup 2019 - Pinsestævne U-8 Drenge C (2011) - 5 Mands Pulje 1 - Nr. 1-6 -
Allerød FK Drenge/Herrer Fjord Cup 2019 - Pinsestævne U-8 Drenge D (2011) - 5 Mands Pulje 1 - Bronze -
Allerød FK Piger/Damer Frederikssund Futsal Cup 2019 U-13 Piger B/C (2006/2007) Pulje 1 - Cup 1 -
Allerød FK - 1 Piger/Damer Frederikssund Futsal Cup 2019 U-15 Piger B/C (2004/2005) Pulje 1 -
Allerød FK Piger/Damer Frederikssund Futsal Cup 2020 U-11 Piger B/C (2009/2010) Pulje 1 - Finalepulje -
Allerød FK (Tyskland) Mix/Blandet KM Sport & FKK afvikler EM 2020 U-6 Mix (2014) - ½ Bane Pulje 1 -
Allerød FK - 1 (Portugal) Drenge/Herrer KM Sport & FKK afvikler EM 2020 U-7 Drenge (2013) - ½ Bane Pulje 2 -
Allerød FK - 2 (Schweiz) Drenge/Herrer KM Sport & FKK afvikler EM 2020 U-7 Drenge (2013) - ½ Bane Pulje 1 -

Turnerings/stævne søgning

Næste 7 dages kampe

Fra dato: til dato:
Kampnr. Dato/tid Række/Pulje Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
22-02-20 13:00 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Allerød FK - 2 - Allerød FK - 3 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 13:10 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Allerød FK - 1 - Slangerup OIF - 1 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 13:30 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Slangerup OIF - 1 - Allerød FK - 2 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 13:40 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Allerød FK - 3 - Slangerup OIF - 2 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 13:50 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Kirke Værløse If - 1 - Allerød FK - 1 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 14:00 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Allerød FK - 3 - Slangerup OIF - 1 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 14:10 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Allerød FK - 2 - Kirke Værløse If - 1 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 14:20 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Allerød FK - 1 - Slangerup OIF - 2 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 14:30 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Kirke Værløse If - 1 - Allerød FK - 3 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 14:50 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Allerød FK - 2 - Allerød FK - 1 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 15:10 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Allerød FK - 1 - Allerød FK - 3 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
22-02-20 15:20 U-10 Drenge B/C (2010) - Pulje 1 Slangerup OIF - 2 - Allerød FK - 2 - Hal 1 Kirke Værløse If - 1
23-02-20 10:00 U-10 Drenge B (2010) - 5 Mands - Pulje 1 Allerød FK - Værløse BK Allerød FK
23-02-20 10:30 U-10 Drenge B (2010) - 5 Mands - Pulje 1 Gilleleje FK - 1 - Allerød FK Allerød FK
23-02-20 11:00 U-10 Drenge B (2010) - 5 Mands - Pulje 1 Fredensborg BI - Allerød FK Allerød FK
23-02-20 11:45 U-9 Drenge C (2011) - 5 Mands - Pulje 1 Værløse BK - Allerød FK Allerød FK
23-02-20 12:15 U-9 Drenge C (2011) - 5 Mands - Pulje 1 Allerød FK - Frederikssund FB Allerød FK
23-02-20 12:45 U-9 Drenge C (2011) - 5 Mands - Pulje 1 Allerød FK - BSV af 2016 - 1 Allerød FK
29-02-20 14:30 U-6 Drenge (2014) - ½ Bane - Pulje 1 Snekkersten IF - 1 - Allerød FK - 2 - Bane 1 Snekkersten IF - 1
29-02-20 14:30 U-6 Drenge (2014) - ½ Bane - Pulje 2 Esrum Sg&i - Allerød FK - 1 - Bane 2 FIF Hillerød - 2
29-02-20 15:00 U-6 Drenge (2014) - ½ Bane - Pulje 1 Allerød FK - 2 - HUI - B - Bane 1 Snekkersten IF - 1
29-02-20 15:00 U-6 Drenge (2014) - ½ Bane - Pulje 2 Allerød FK - 1 - HUI - C - Bane 2 FIF Hillerød - 2
29-02-20 15:30 U-6 Drenge (2014) - ½ Bane - Pulje 1 Nivå Kokkedal FK - Allerød FK - 2 - Bane 1 Snekkersten IF - 1
29-02-20 15:30 U-6 Drenge (2014) - ½ Bane - Pulje 2 FIF Hillerød - 1 - Allerød FK - 1 - Bane 2 FIF Hillerød - 2
29-02-20 16:00 U-6 Drenge (2014) - ½ Bane - Pulje 1 Allerød FK - 2 - Snekkersten IF - 2 - Bane 1 Snekkersten IF - 1
29-02-20 16:00 U-6 Drenge (2014) - ½ Bane - Pulje 2 Allerød FK - 1 - FIF Hillerød - 2 - Bane 2 FIF Hillerød - 2

Til toppen