Riffel, 50m - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 27. november 2022 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 31260 Rikke Mæng Ibsen Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 9 198.56
R1200 R2200 R3200 R4199
Sum799 Snit199.75
2. 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 18 197.56
R1200 R2200 R3199 R4199
Sum798 Snit199.50
3. 43006 Esben Egeskov Jakobsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 198.29
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
4. 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 18 196.72
R1200 R2199 R3199 R4199
Sum797 Snit199.25
5. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 20 196.65
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
6. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 24 196.08
R1200 R2199 R3199 R4198
Sum796 Snit199.00
7. 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 8 176.13
R1199 R2199 R3199 R4199
Sum796 Snit199.00
8. 30467 Niels H. Overgaard Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 7 198.43
R1199 R2199 R3199 R4198
Sum795 Snit198.75
9. 102711 Sofie Møller Frantsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 17 196.12
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
10. 107475 Rikke Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 16 195.69
R1200 R2199 R3198 R4198
Sum795 Snit198.75
11. 39794 Line Petermann Fabricius Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 12 196.92
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
12. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 9 196.56
R1200 R2199 R3198 R4197
Sum794 Snit198.50
13. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 21 196.14
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
14. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 22 194.86
R1199 R2199 R3198 R4198
Sum794 Snit198.50
15. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 23 195.91
R1199 R2198 R3198 R4198
Sum793 Snit198.25
16. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 15 195.53
R1199 R2199 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
17. 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 24 194.08
R1200 R2198 R3198 R4197
Sum793 Snit198.25
18. 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 5 197.20
R1199 R2198 R3198 R4197
Sum792 Snit198.00
19. 114591 Kamilla Jørgensen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 15 195.00
R1200 R2198 R3197 R4197
Sum792 Snit198.00
20. 29739 Martin Mohr Jakobsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 12 194.08
R1200 R2198 R3197 R4197
Sum792 Snit198.00
21. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 18 194.28
R1198 R2198 R3198 R4197
Sum791 Snit197.75
22. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 12 194.42
R1198 R2198 R3197 R4197
Sum790 Snit197.50
23. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 196.29
R1197 R2197 R3197 R4197
Sum788 Snit197.00
24. 122163 Maria Patricia Andersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 16 194.56
R1197 R2197 R3197 R4196
Sum787 Snit196.75
25. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 10 194.00
R1198 R2197 R3196 R4196
Sum787 Snit196.75
26. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 21 193.90
R1198 R2196 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
27. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 20 193.75
R1198 R2197 R3196 R4195
Sum786 Snit196.50
28. 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 26 193.08
R1197 R2197 R3196 R4196
Sum786 Snit196.50
29. 34116 Kasper Kjær Jensen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST1 8 194.75
R1197 R2196 R3196 R4196
Sum785 Snit196.25
30. 30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 9 194.67
R1197 R2197 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
31. 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 9 194.00
R1197 R2197 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
32. 100110 Maria Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 9 193.56
R1197 R2197 R3196 R4195
Sum785 Snit196.25
33. 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 11 194.82
R1198 R2196 R3195 R4195
Sum784 Snit196.00
34. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 10 193.70
R1197 R2196 R3196 R4195
Sum784 Snit196.00
35. 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST2 13 193.00
R1196 R2196 R3196 R4195
Sum783 Snit195.75
36. 86426 Frederikke Frederiksen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 194.67
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
37. 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 9 193.89
R1197 R2196 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
38. 92383 Rasmus Hansen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 10 191.00
R1198 R2195 R3195 R4194
Sum782 Snit195.50
39. 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 8 193.00
R1198 R2197 R3193 R4193
Sum781 Snit195.25
40. 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 11 191.73
R1197 R2196 R3195 R4193
Sum781 Snit195.25
41. 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 16 189.81
R1196 R2195 R3195 R4195
Sum781 Snit195.25
42. 54958 Carsten Klich Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 195.00
R1198 R2196 R3194 R4192
Sum780 Snit195.00
43. 96841 Tim Mikkelsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST2 8 193.75
R1196 R2195 R3195 R4194
Sum780 Snit195.00
44. 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST2 15 193.07
R1196 R2195 R3195 R4194
Sum780 Snit195.00
45. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 8 192.63
R1198 R2195 R3193 R4193
Sum779 Snit194.75
46. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 14 191.00
R1196 R2195 R3195 R4193
Sum779 Snit194.75
47. 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 13 188.31
R1195 R2195 R3195 R4194
Sum779 Snit194.75
48. 134571 Kim Kristensen Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 8 192.88
R1197 R2195 R3193 R4193
Sum778 Snit194.50
49. 43374 Allan Clausen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 9 192.78
R1195 R2195 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
50. 130391 Astrid Sofie Uglebjerg Lunde Sg&I
DGI Fyn
ST3 6 192.67
R1197 R2196 R3193 R4192
Sum778 Snit194.50
51. 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 11 192.18
R1196 R2196 R3194 R4192
Sum778 Snit194.50
52. 115628 Mikkel Kannik Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST2 9 191.89
R1196 R2194 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
53. 114363 Jacob Allan Mortensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 10 190.00
R1196 R2195 R3194 R4193
Sum778 Snit194.50
54. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 22 189.55
R1196 R2194 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
55. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 19 189.16
R1196 R2194 R3194 R4194
Sum778 Snit194.50
56. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 8 191.63
R1196 R2195 R3193 R4193
Sum777 Snit194.25
57. 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 11 191.00
R1196 R2194 R3194 R4193
Sum777 Snit194.25
58. 113123 Emilie Louise Rasmussen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 5 193.80
R1195 R2194 R3194 R4193
Sum776 Snit194.00
59. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 12 191.83
R1194 R2194 R3194 R4194
Sum776 Snit194.00
60. 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 11 191.55
R1195 R2194 R3194 R4193
Sum776 Snit194.00
61. 20732 Anders Kildehøj Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 9 191.89
R1194 R2194 R3194 R4193
Sum775 Snit193.75
62. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 8 191.50
R1195 R2194 R3193 R4192
Sum774 Snit193.50
63. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 9 190.22
R1195 R2195 R3192 R4192
Sum774 Snit193.50
64. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 5 193.00
R1194 R2193 R3193 R4193
Sum773 Snit193.25
65. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 8 192.38
R1194 R2194 R3193 R4192
Sum773 Snit193.25
66. 25211 Svend Bissø Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST1 7 191.86
R1195 R2194 R3193 R4191
Sum773 Snit193.25
67. 144579 Max Banke Lunde Sg&I
DGI Fyn
ST3 7 191.57
R1196 R2194 R3192 R4191
Sum773 Snit193.25
68. 92377 Pernille Noppenau Hansen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 9 191.22
R1194 R2194 R3193 R4192
Sum773 Snit193.25
69. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 12 189.75
R1195 R2194 R3192 R4192
Sum773 Snit193.25
70. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 193.00
R1195 R2193 R3192 R4192
Sum772 Snit193.00
71. 60116 Nicolai Andersen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 193.00
R1198 R2194 R3190 R4190
Sum772 Snit193.00
72. 22034 Preben Kallegaard Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 5 192.00
R1194 R2193 R3193 R4192
Sum772 Snit193.00
73. 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 7 191.86
R1194 R2193 R3193 R4192
Sum772 Snit193.00
74. 105786 Jonas Ø. Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 8 190.75
R1194 R2194 R3192 R4191
Sum771 Snit192.75
75. 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 13 190.23
R1194 R2193 R3192 R4192
Sum771 Snit192.75
76. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 10 190.40
R1194 R2192 R3192 R4192
Sum770 Snit192.50
77. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 12 189.92
R1193 R2193 R3192 R4192
Sum770 Snit192.50
78. 113585 Anders Christian Uhrenholt Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 11 189.82
R1195 R2193 R3192 R4190
Sum770 Snit192.50
79. 76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 19 188.79
R1194 R2192 R3192 R4191
Sum769 Snit192.25
80. 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 5 191.60
R1193 R2192 R3192 R4191
Sum768 Snit192.00
81. 61108 Søren Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 6 190.67
R1193 R2192 R3192 R4191
Sum768 Snit192.00
82. 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 12 188.58
R1194 R2193 R3191 R4190
Sum768 Snit192.00
83. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 4 191.75
R1195 R2194 R3190 R4188
Sum767 Snit191.75
84. 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 7 188.57
R1196 R2194 R3189 R4188
Sum767 Snit191.75
85. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 4 191.50
R1195 R2192 R3191 R4188
Sum766 Snit191.50
86. 110384 Lasse Hansen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 10 188.20
R1195 R2191 R3190 R4190
Sum766 Snit191.50
87. 98238 Kasper Egeberg-Gjelstrup Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 5 190.60
R1192 R2192 R3191 R4190
Sum765 Snit191.25
88. 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 7 189.00
R1194 R2191 R3190 R4190
Sum765 Snit191.25
89. 25354 Claus Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 8 188.00
R1195 R2192 R3189 R4188
Sum764 Snit191.00
90. 107890 Mads-Emil Mogensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 10 187.10
R1193 R2191 R3190 R4190
Sum764 Snit191.00
91. 10984 Anne Mai Madsen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 4 190.75
R1194 R2192 R3190 R4187
Sum763 Snit190.75
92. 112910 Sara Kirstine Jensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 9 188.22
R1192 R2191 R3190 R4190
Sum763 Snit190.75
93. 68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 15 187.20
R1192 R2191 R3190 R4190
Sum763 Snit190.75
94. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 15 187.07
R1193 R2191 R3190 R4189
Sum763 Snit190.75
95. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 10 186.50
R1192 R2191 R3190 R4189
Sum762 Snit190.50
96. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 17 185.53
R1191 R2191 R3191 R4189
Sum762 Snit190.50
97. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 189.00
R1195 R2191 R3188 R4187
Sum761 Snit190.25
98. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 190.00
R1192 R2191 R3189 R4188
Sum760 Snit190.00
99. 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 190.00
R1193 R2191 R3189 R4187
Sum760 Snit190.00
100. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 6 189.17
R1194 R2189 R3189 R4188
Sum760 Snit190.00
101. 118127 Linda Kirkegaard Lager Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 187.67
R1193 R2191 R3189 R4187
Sum760 Snit190.00
102. 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 15 186.27
R1192 R2190 R3189 R4189
Sum760 Snit190.00
103. 42754 Torben Larsen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST1 4 189.75
R1192 R2191 R3190 R4186
Sum759 Snit189.75
104. 61144 Bent Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 6 187.83
R1192 R2192 R3188 R4187
Sum759 Snit189.75
105. 61120 Jørn Jørgensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 6 188.17
R1193 R2192 R3187 R4186
Sum758 Snit189.50
106. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 187.50
R1196 R2188 R3188 R4186
Sum758 Snit189.50
107. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 19 185.21
R1192 R2190 R3188 R4188
Sum758 Snit189.50
108. 42652 Jørn Chr. Krogh Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST2 4 189.25
R1193 R2190 R3188 R4186
Sum757 Snit189.25
109. 42764 Thomas Brokholm Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 4 189.25
R1191 R2189 R3189 R4188
Sum757 Snit189.25
110. 47395 Jesper Eckardt Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 5 188.60
R1192 R2190 R3188 R4187
Sum757 Snit189.25
111. 130088 Michael Bjerre Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 188.40
R1196 R2188 R3187 R4186
Sum757 Snit189.25
112. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 7 187.71
R1190 R2190 R3188 R4188
Sum756 Snit189.00
113. 89588 Isabella Nissen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 6 187.67
R1192 R2189 R3189 R4186
Sum756 Snit189.00
114. 86818 Simone T. Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 5 187.60
R1191 R2190 R3188 R4187
Sum756 Snit189.00
115. 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 8 186.00
R1190 R2190 R3188 R4188
Sum756 Snit189.00
116. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 10 185.50
R1192 R2189 R3188 R4187
Sum756 Snit189.00
117. 55178 Lars Nøhr Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 6 186.00
R1191 R2191 R3189 R4184
Sum755 Snit188.75
118. 90319 Jeannette Frost Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST3 4 188.50
R1193 R2189 R3188 R4184
Sum754 Snit188.50
119. 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 5 187.60
R1192 R2189 R3187 R4186
Sum754 Snit188.50
120. 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 9 185.11
R1190 R2189 R3188 R4186
Sum753 Snit188.25
121. 22127 Danni Urup Jensen Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 5 187.80
R1190 R2188 R3187 R4187
Sum752 Snit188.00
122. 69591 Arne Berg Søeballe Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 6 187.17
R1189 R2189 R3187 R4187
Sum752 Snit188.00
123. 62466 Thomas Pedersen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 17 183.76
R1192 R2187 R3187 R4186
Sum752 Snit188.00
124. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 8 184.63
R1188 R2188 R3188 R4187
Sum751 Snit187.75
125. 122995 Thomas Vesterager Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 8 183.25
R1189 R2188 R3187 R4187
Sum751 Snit187.75
126. 25202 Torben Kristensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 15 183.13
R1191 R2188 R3186 R4186
Sum751 Snit187.75
127. 69328 Søren Smith Rasmussen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 5 184.20
R1190 R2190 R3189 R4181
Sum750 Snit187.50
128. 92318 Sebastian Oines Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 4 187.25
R1192 R2190 R3184 R4183
Sum749 Snit187.25
129. 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 7 185.57
R1189 R2188 R3186 R4186
Sum749 Snit187.25
130. 25213 Stine Jensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 4 187.00
R1191 R2188 R3187 R4182
Sum748 Snit187.00
131. 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 9 184.78
R1188 R2187 R3187 R4186
Sum748 Snit187.00
132. 61077 Finn Marcher Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 4 186.75
R1191 R2191 R3185 R4180
Sum747 Snit186.75
133. 62657 Lars Henrik Sørensen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 11 181.64
R1188 R2187 R3187 R4184
Sum746 Snit186.50
134. 42676 Jan Sørensen Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST2 4 186.25
R1191 R2187 R3185 R4182
Sum745 Snit186.25
135. 106441 Thomas Grøn Bendixen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 5 185.00
R1188 R2188 R3186 R4182
Sum744 Snit186.00
136. 134939 Peter Kiel Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST3 10 180.60
R1188 R2188 R3188 R4180
Sum744 Snit186.00
137. 22027 Rikke Agerskov McCarron Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 5 185.20
R1188 R2186 R3185 R4184
Sum743 Snit185.75
138. 118779 Kasper Illum Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 5 184.60
R1188 R2188 R3187 R4180
Sum743 Snit185.75
139. 99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 12 177.42
R1190 R2185 R3184 R4184
Sum743 Snit185.75
140. 63482 Niels Christensen Alsønderup S, G & I
DGI Nordsjælland
ST3 4 185.50
R1191 R2185 R3183 R4183
Sum742 Snit185.50
141. 120580 Martin Klein Follmann Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST3 6 183.83
R1189 R2185 R3185 R4183
Sum742 Snit185.50
142. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 10 181.60
R1187 R2185 R3185 R4184
Sum741 Snit185.25
143. 15856 Mads Juul Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 5 182.80
R1185 R2185 R3184 R4184
Sum738 Snit184.50
144. 61692 Lasse Nymand Jakobsen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 5 182.60
R1187 R2185 R3184 R4180
Sum736 Snit184.00
145. 22291 Palle Kvist Andersen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
ST3 6 179.00
R1187 R2185 R3182 R4182
Sum736 Snit184.00
146. 13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 5 183.00
R1186 R2184 R3182 R4182
Sum734 Snit183.50
147. 88757 Bendt Kjærsig Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 11 179.18
R1188 R2184 R3181 R4181
Sum734 Snit183.50
148. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 10 178.80
R1185 R2184 R3183 R4182
Sum734 Snit183.50
149. 17356 Gitte Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
ST3 4 183.25
R1185 R2183 R3183 R4182
Sum733 Snit183.25
150. 131709 Kasper Jarner Damm-Nielsen Toftlund Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 4 182.25
R1190 R2188 R3182 R4169
Sum729 Snit182.25
151. 53422 Ib Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 4 182.00
R1185 R2183 R3182 R4178
Sum728 Snit182.00
152. 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 13 177.85
R1187 R2181 R3180 R4180
Sum728 Snit182.00
153. 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 9 177.56
R1185 R2184 R3181 R4178
Sum728 Snit182.00
154. 134383 Peter Bladt Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 6 180.33
R1184 R2183 R3181 R4179
Sum727 Snit181.75
155. 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 5 179.40
R1186 R2186 R3179 R4174
Sum725 Snit181.25
156. 69336 Stefan Jensen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 4 181.00
R1187 R2180 R3179 R4178
Sum724 Snit181.00
157. 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 11 173.82
R1186 R2180 R3180 R4178
Sum724 Snit181.00
158. 60395 Jette Karlsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 8 175.63
R1182 R2180 R3180 R4176
Sum718 Snit179.50
159. 129850 Isabella K. H. Jørgensen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 7 172.57
R1180 R2177 R3177 R4174
Sum708 Snit177.00
160. 130996 Susanne Meldgaard Nr. Snede & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 7 173.00
R1178 R2178 R3176 R4175
Sum707 Snit176.75
161. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 5 175.80
R1176 R2176 R3176 R4176
Sum704 Snit176.00
162. 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 4 175.00
R1188 R2181 R3168 R4163
Sum700 Snit175.00
163. 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 165.83
R1186 R2168 R3166 R4163
Sum683 Snit170.75
164. 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 5 169.20
R1173 R2171 R3171 R4166
Sum681 Snit170.25
165. 135436 Martin Buus Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 5 163.80
R1170 R2170 R3169 R4166
Sum675 Snit168.75
166. 136506 Brian Hansen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 5 166.40
R1175 R2168 R3166 R4164
Sum673 Snit168.25
167. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 3 195.00
R1197 R2195 R3193 R4-
Sum585 Snit195.00
168. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 3 194.33
R1197 R2196 R3190 R4-
Sum583 Snit194.33
169. 118349 Laura Riemann Dahl Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 3 194.33
R1195 R2194 R3194 R4-
Sum583 Snit194.33
170. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 3 193.67
R1196 R2194 R3191 R4-
Sum581 Snit193.67
171. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 3 193.33
R1196 R2193 R3191 R4-
Sum580 Snit193.33
172. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 3 192.00
R1194 R2193 R3189 R4-
Sum576 Snit192.00
173. 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 3 192.00
R1195 R2191 R3190 R4-
Sum576 Snit192.00
174. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 3 191.33
R1193 R2192 R3189 R4-
Sum574 Snit191.33
175. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 188.67
R1192 R2191 R3183 R4-
Sum566 Snit188.67
176. 13651 Jørgen Brogård Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 188.33
R1189 R2189 R3187 R4-
Sum565 Snit188.33
177. 147162 Kevin Rosendal Kielstrup Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 188.33
R1191 R2189 R3185 R4-
Sum565 Snit188.33
178. 119405 Vinni Christensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 188.00
R1192 R2188 R3184 R4-
Sum564 Snit188.00
179. 52737 Jesper Lyck Hansen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 187.67
R1194 R2187 R3182 R4-
Sum563 Snit187.67
180. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 187.00
R1192 R2188 R3181 R4-
Sum561 Snit187.00
181. 99690 Lasse T Andersen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 3 186.67
R1190 R2185 R3185 R4-
Sum560 Snit186.67
182. 69462 Henrik Pangel Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 185.33
R1188 R2187 R3181 R4-
Sum556 Snit185.33
183. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 182.33
R1185 R2181 R3181 R4-
Sum547 Snit182.33
184. 15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 182.33
R1186 R2181 R3180 R4-
Sum547 Snit182.33
185. 101878 René Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 181.67
R1189 R2181 R3175 R4-
Sum545 Snit181.67
186. 14807 Gorm Østergaard Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 5 134.80
R1140 R2137 R3135 R4133
Sum545 Snit136.25
187. 131817 Jørgen Eskildsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 3 173.33
R1175 R2174 R3171 R4-
Sum520 Snit173.33
188. 147081 Gregory Zilinek Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 3 166.67
R1177 R2168 R3155 R4-
Sum500 Snit166.67
189. 135858 Matias Ligaard Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 196.00
R1197 R2195 R3- R4-
Sum392 Snit196.00
190. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 195.00
R1197 R2193 R3- R4-
Sum390 Snit195.00
191. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4-
Sum389 Snit194.50
192. 111795 Kristian Johansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4-
Sum388 Snit194.00
193. 98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 192.50
R1195 R2190 R3- R4-
Sum385 Snit192.50
194. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 2 192.00
R1193 R2191 R3- R4-
Sum384 Snit192.00
195. 107452 Sara Alexis Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 191.00
R1195 R2187 R3- R4-
Sum382 Snit191.00
196. 50476 Ivan Knudsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4-
Sum381 Snit190.50
197. 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 189.50
R1190 R2189 R3- R4-
Sum379 Snit189.50
198. 108366 Elmer Emil Wagner Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 2 188.00
R1190 R2186 R3- R4-
Sum376 Snit188.00
199. 85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 2 187.00
R1187 R2187 R3- R4-
Sum374 Snit187.00
200. 27869 Michael Lauritsen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 187.00
R1187 R2187 R3- R4-
Sum374 Snit187.00
201. 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 2 186.50
R1189 R2184 R3- R4-
Sum373 Snit186.50
202. 19218 Kristina Grubbe Andersen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 186.00
R1187 R2185 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
203. 107021 Jeppe Ramus Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
ST3 2 186.00
R1186 R2186 R3- R4-
Sum372 Snit186.00
204. 105094 Katrine Christensen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 2 184.00
R1186 R2182 R3- R4-
Sum368 Snit184.00
205. 15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 183.50
R1189 R2178 R3- R4-
Sum367 Snit183.50
206. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 2 182.00
R1185 R2179 R3- R4-
Sum364 Snit182.00
207. 43051 Betina P. Sørensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 181.50
R1183 R2180 R3- R4-
Sum363 Snit181.50
208. 27146 Allan Sørensen Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 2 181.00
R1188 R2174 R3- R4-
Sum362 Snit181.00
209. 141814 Andreas Meng Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 2 177.00
R1177 R2177 R3- R4-
Sum354 Snit177.00
210. 127460 Emma Falck Lauridsen Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
ST2 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
211. 17365 Camilla Chemnitz Fisker Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
ST1 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
212. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
213. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 1 194.00
R1194 R2- R3- R4-
Sum194 Snit194.00
214. 80900 Kim Nørager Bay Egedal Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST1 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
215. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 1 193.00
R1193 R2- R3- R4-
Sum193 Snit193.00
216. 126785 Mads Fravsbøl Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
ST3 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
217. 50345 Signe Knudsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
218. 113577 Mathias N. Nielsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
219. 71432 Steen Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST3 1 188.00
R1188 R2- R3- R4-
Sum188 Snit188.00
220. 97411 Laurits Høgsberg Århus Riffelskytte klub
DGI Østjylland
ST3 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
221. 94784 Laura Von der Lippe Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
222. 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
223. 19220 Kristian Larsen Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
224. 133542 Per Hyldahn Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 183.00
R1183 R2- R3- R4-
Sum183 Snit183.00
225. 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
226. 95840 Claus Hangaard Sørensen Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 1 181.00
R1181 R2- R3- R4-
Sum181 Snit181.00
227. 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
228. 137234 Keld Julius Andersen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 1 180.00
R1180 R2- R3- R4-
Sum180 Snit180.00
229. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 179.00
R1179 R2- R3- R4-
Sum179 Snit179.00
230. 44018 Johan Christiansen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 1 177.00
R1177 R2- R3- R4-
Sum177 Snit177.00
231. 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
ST3 1 174.00
R1174 R2- R3- R4-
Sum174 Snit174.00
232. 55337 Kenneth Westergaard Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 174.00
R1174 R2- R3- R4-
Sum174 Snit174.00
233. 148073 Heine Klitgaard Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 1 173.00
R1173 R2- R3- R4-
Sum173 Snit173.00
234. 146491 Henrik Sørensen Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 171.00
R1171 R2- R3- R4-
Sum171 Snit171.00
235. 145996 Julian Rytke Nørresundby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 1 159.00
R1159 R2- R3- R4-
Sum159 Snit159.00

Til toppen