Terrænskyttenål cal. 22 | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. maj 2020 - kl. 06:06
Periode: 01. januar 2020 - 31. december 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 3 bedste resultater
1. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
TP1 1 74.00
R174 R2- R3-
Sum74 Snit74.00
2. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP1 1 71.00
R171 R2- R3-
Sum71 Snit71.00
3. 46357 Jesper Christensen Lunde Sg&I
DGI Fyn
TP2 1 68.00
R168 R2- R3-
Sum68 Snit68.00
4. 47330 Anne Sofie Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
TP1 1 66.00
R166 R2- R3-
Sum66 Snit66.00
5. 117406 Magnus Juul Nordstrøm Dalum Skytteforening
DGI Fyn
TP4 1 65.00
R165 R2- R3-
Sum65 Snit65.00
6. 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
TP1 1 65.00
R165 R2- R3-
Sum65 Snit65.00
7. 122103 Henrik Sjang Davidsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
TP1 1 65.00
R165 R2- R3-
Sum65 Snit65.00
8. 86746 Anders Frimuth Kristensen Dalum Skytteforening
DGI Fyn
TP2 1 63.00
R163 R2- R3-
Sum63 Snit63.00
9. 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP1 1 63.00
R163 R2- R3-
Sum63 Snit63.00
10. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
TP1 1 63.00
R163 R2- R3-
Sum63 Snit63.00
11. 81109 John Harry Nielsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
TP2 1 61.00
R161 R2- R3-
Sum61 Snit61.00
12. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
TP2 1 61.00
R161 R2- R3-
Sum61 Snit61.00
13. 20984 Nathasja Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP2 1 59.00
R159 R2- R3-
Sum59 Snit59.00
14. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
TP2 1 58.00
R158 R2- R3-
Sum58 Snit58.00
15. 117404 Ken Kay Dalum Skytteforening
DGI Fyn
TP4 1 55.00
R155 R2- R3-
Sum55 Snit55.00
16. 51937 Michael D. Buch Odense Skyttekreds
DGI Fyn
TP2 1 55.00
R155 R2- R3-
Sum55 Snit55.00
17. 91723 Jan Røjkjær Odense Skyttekreds
DGI Fyn
TP2 1 54.00
R154 R2- R3-
Sum54 Snit54.00
18. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
TP3 1 52.00
R152 R2- R3-
Sum52 Snit52.00
19. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
TP2 1 51.00
R151 R2- R3-
Sum51 Snit51.00
20. 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
TP3 1 50.00
R150 R2- R3-
Sum50 Snit50.00
21. 90306 Annette Winther Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
TP2 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
22. 127070 Eva Hviid Christensen Østbirk Pistol Skytter
DGI Sydøstjylland
TP3 1 46.00
R146 R2- R3-
Sum46 Snit46.00
23. 131158 Morten Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
TP4 1 46.00
R146 R2- R3-
Sum46 Snit46.00
24. 52034 Flemming Buch Odense Skyttekreds
DGI Fyn
TP3 1 46.00
R146 R2- R3-
Sum46 Snit46.00
25. 121679 John Christian Gerhauge Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP2 1 46.00
R146 R2- R3-
Sum46 Snit46.00
26. 107292 Willy Friis Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
TP4 1 44.00
R144 R2- R3-
Sum44 Snit44.00
27. 114770 Jørgen Steinicke Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP3 1 44.00
R144 R2- R3-
Sum44 Snit44.00
28. 119966 Brian S. Pedersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
TP2 1 44.00
R144 R2- R3-
Sum44 Snit44.00
29. 126520 Peter Frimuth Hansen Dalum Skytteforening
DGI Fyn
TP3 1 43.00
R143 R2- R3-
Sum43 Snit43.00
30. 81303 Peder Rahbek Østergaard Midtfyns Pistolskytteforening
DGI Fyn
TP3 1 43.00
R143 R2- R3-
Sum43 Snit43.00
31. 122815 Matis Helbo Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 43.00
R143 R2- R3-
Sum43 Snit43.00
32. 119518 Anders Lykke Christensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
TP3 1 42.00
R142 R2- R3-
Sum42 Snit42.00
33. 102026 Steen Pedersen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
TP4 1 40.00
R140 R2- R3-
Sum40 Snit40.00
34. 59742 Henrik Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
TP3 1 38.00
R138 R2- R3-
Sum38 Snit38.00
35. 121613 Carsten Jensen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP4 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
36. 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
TP2 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
37. 52072 Benny Jensen Dalum Skytteforening
DGI Fyn
TP3 1 36.00
R136 R2- R3-
Sum36 Snit36.00
38. 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP3 1 35.00
R135 R2- R3-
Sum35 Snit35.00
39. 96480 Aksel Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 1 34.00
R134 R2- R3-
Sum34 Snit34.00
40. 89230 Leif Vesterlund Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
TP4 1 34.00
R134 R2- R3-
Sum34 Snit34.00
41. 133537 Jan Haastrup Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
TP4 1 32.00
R132 R2- R3-
Sum32 Snit32.00
42. 51010 Egon Nielsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
TP4 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
43. 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
TP2 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
44. 85054 Lasse Milling Eriksen Lunde Sg&I
DGI Fyn
TP2 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
45. 59745 Helle Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
TP3 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
46. 47466 Sten Rasmussen Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
TP4 1 29.00
R129 R2- R3-
Sum29 Snit29.00
47. 135588 Niels Riise Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
TP4 1 29.00
R129 R2- R3-
Sum29 Snit29.00
48. 136697 Mikkel Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
TP4 1 28.00
R128 R2- R3-
Sum28 Snit28.00
49. 130450 Finn Mose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
TP4 1 27.00
R127 R2- R3-
Sum27 Snit27.00
50. 130195 Line Sørensen Haue Lunde Sg&I
DGI Fyn
TP4 1 22.00
R122 R2- R3-
Sum22 Snit22.00
51. 88097 Jørn Rasmussen Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP3 1 22.00
R122 R2- R3-
Sum22 Snit22.00
52. 21143 John Walker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP2 1 21.00
R121 R2- R3-
Sum21 Snit21.00
53. 137210 Brian Hauge Rehmeier Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP3 1 21.00
R121 R2- R3-
Sum21 Snit21.00
54. 133763 Kristian Karlsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 1 21.00
R121 R2- R3-
Sum21 Snit21.00
55. 122680 Ulla Larsen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
TP4 1 19.00
R119 R2- R3-
Sum19 Snit19.00

Til toppen