Terrænskyttenål cal. 32 | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 28. oktober 2021 - kl. 06:05
Periode: 01. januar 2021 - 31. december 2021

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 3 bedste resultater
1. 20666 Jesper Larsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 8 51.75
R158 R252 R352
Sum162 Snit54.00
2. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 5 49.80
R156 R250 R349
Sum155 Snit51.67
3. 84161 Thomas Grønholdt Lorentsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 3 51.00
R155 R250 R348
Sum153 Snit51.00
4. 92266 Stefan Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 6 48.00
R152 R251 R350
Sum153 Snit51.00
5. 16916 Rune Knudsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
GP 3 50.67
R152 R250 R350
Sum152 Snit50.67
6. 40949 Henrik Rasmussen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 6 48.00
R151 R250 R349
Sum150 Snit50.00
7. 14823 Elizabeth Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 4 47.50
R155 R246 R345
Sum146 Snit48.67
8. 66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 6 46.17
R149 R248 R348
Sum145 Snit48.33
9. 87302 Bjarne Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 3 48.00
R149 R248 R347
Sum144 Snit48.00
10. 88770 Henrik Jeppesen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 4 46.25
R150 R248 R346
Sum144 Snit48.00
11. 89032 Aske Spanggaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 5 44.80
R150 R249 R345
Sum144 Snit48.00
12. 101744 Nofil Nawaz Mulkana Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 5 45.40
R149 R248 R346
Sum143 Snit47.67
13. 103432 Ulrik Grodt Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 5 45.20
R148 R247 R347
Sum142 Snit47.33
14. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 46.67
R150 R246 R344
Sum140 Snit46.67
15. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 4 42.50
R147 R245 R345
Sum137 Snit45.67
16. 51581 Per Michael Elmose Dalum Skytteforening
DGI Fyn
GP 3 45.33
R147 R245 R344
Sum136 Snit45.33
17. 32357 Knud Erik Sørensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 3 45.00
R150 R244 R341
Sum135 Snit45.00
18. 35750 Bjarne Kyed Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 4 43.75
R149 R243 R342
Sum134 Snit44.67
19. 92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 5 42.60
R147 R244 R343
Sum134 Snit44.67
20. 90306 Annette Winther Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 9 40.67
R147 R244 R343
Sum134 Snit44.67
21. 47289 Jan Rosenlund Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 4 42.75
R146 R244 R342
Sum132 Snit44.00
22. 36252 Richard Davis Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 3 43.67
R150 R243 R338
Sum131 Snit43.67
23. 36861 Finn Nielsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 3 42.33
R149 R241 R337
Sum127 Snit42.33
24. 89684 Jes Spanggaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 5 37.40
R145 R243 R339
Sum127 Snit42.33
25. 81109 John Harry Nielsen Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 3 42.00
R143 R242 R341
Sum126 Snit42.00
26. 20984 Nathasja Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 42.00
R148 R247 R331
Sum126 Snit42.00
27. 137210 Brian Hauge Rehmeier Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 5 39.20
R145 R242 R339
Sum126 Snit42.00
28. 18474 Bjarne Skibild Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 4 40.75
R143 R242 R340
Sum125 Snit41.67
29. 129448 Kitty Holm Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GP 4 38.75
R145 R240 R338
Sum123 Snit41.00
30. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 5 37.80
R145 R239 R339
Sum123 Snit41.00
31. 134797 Kurt Hyldgaard Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 3 39.67
R147 R237 R335
Sum119 Snit39.67
32. 55952 Karina Molich Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 6 37.50
R142 R238 R338
Sum118 Snit39.33
33. 49953 Poul Basse Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 3 39.00
R143 R241 R333
Sum117 Snit39.00
34. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 3 37.00
R143 R234 R334
Sum111 Snit37.00
35. 76055 Kim Juul Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 4 36.00
R138 R238 R335
Sum111 Snit37.00
36. 94652 Kaare Grønvold Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 3 36.67
R142 R235 R333
Sum110 Snit36.67
37. 86797 Leif Ravn Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 4 31.50
R139 R235 R333
Sum107 Snit35.67
38. 14860 Bo Lykholt Andreasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 2 50.00
R152 R248 R3-
Sum100 Snit50.00
39. 127348 Lars Hedegaard Larsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 2 49.00
R150 R248 R3-
Sum98 Snit49.00
40. 136081 Yannick Knudsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 3 32.67
R138 R234 R326
Sum98 Snit32.67
41. 10551 Jan Elgaard Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 2 47.50
R149 R246 R3-
Sum95 Snit47.50
42. 105816 Kenneth Andersen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 2 47.00
R147 R247 R3-
Sum94 Snit47.00
43. 38077 Martin Høholt Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 2 44.50
R149 R240 R3-
Sum89 Snit44.50
44. 37347 Ole Iversen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 2 44.00
R146 R242 R3-
Sum88 Snit44.00
45. 62650 Niels W. Nielsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 2 44.00
R147 R241 R3-
Sum88 Snit44.00
46. 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 43.50
R144 R243 R3-
Sum87 Snit43.50
47. 141427 Gert Nielsen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 43.50
R147 R240 R3-
Sum87 Snit43.50
48. 18494 Benny Dyrby Pedersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 3 28.33
R133 R230 R322
Sum85 Snit28.33
49. 121679 John Christian Gerhauge Løsning-Hedensted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 2 41.50
R142 R241 R3-
Sum83 Snit41.50
50. 129060 Brian Christensen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 2 40.00
R140 R240 R3-
Sum80 Snit40.00
51. 121870 Hans Christian Steensen Skytteforeningen Af 1949
DGI Storkøbenhavn
GP 2 39.50
R141 R238 R3-
Sum79 Snit39.50
52. 130273 Martin Lund Tyllesen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 2 38.00
R140 R236 R3-
Sum76 Snit38.00
53. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 38.00
R138 R238 R3-
Sum76 Snit38.00
54. 13406 Jens Grundvad Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 2 37.50
R140 R235 R3-
Sum75 Snit37.50
55. 93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 2 37.50
R144 R231 R3-
Sum75 Snit37.50
56. 44032 Henning Dall Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GP 2 37.00
R139 R235 R3-
Sum74 Snit37.00
57. 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 35.00
R140 R230 R3-
Sum70 Snit35.00
58. 144417 Marianne Hansen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 4 21.50
R128 R224 R318
Sum70 Snit23.33
59. 36788 Merete Agentoft Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 3 23.00
R134 R218 R317
Sum69 Snit23.00
60. 23613 Kjeld Jørgensen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
GP 2 34.00
R135 R233 R3-
Sum68 Snit34.00
61. 144566 Alexander Johannessen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 22.67
R128 R220 R320
Sum68 Snit22.67
62. 30123 Mads Pedersen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 2 32.00
R140 R224 R3-
Sum64 Snit32.00
63. 121612 Brian Holm Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 3 20.33
R132 R217 R312
Sum61 Snit20.33
64. 32302 Laura Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 2 30.00
R133 R227 R3-
Sum60 Snit30.00
65. 31855 Thomas Bergholt Madsen St. Restrup Idrætsforening
DGI Nordjylland
GP 1 53.00
R153 R2- R3-
Sum53 Snit53.00
66. 99386 Claus Ole Rasmussen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 2 26.50
R136 R217 R3-
Sum53 Snit26.50
67. 24121 Steffen Høgh Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 51.00
R151 R2- R3-
Sum51 Snit51.00
68. 80150 Dieter Meier Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 50.00
R150 R2- R3-
Sum50 Snit50.00
69. 43974 Sten Aarestrup Aabenraa Skytteforening
DGI Sønderjylland
GP 1 50.00
R150 R2- R3-
Sum50 Snit50.00
70. 103840 Henrik Lerfeldt Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 50.00
R150 R2- R3-
Sum50 Snit50.00
71. 37659 Preben Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
72. 10600 Bo Tolstrup Sørensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
73. 127672 Jacob Walsøe Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 48.00
R148 R2- R3-
Sum48 Snit48.00
74. 51246 Klaus Mørkeberg Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 47.00
R147 R2- R3-
Sum47 Snit47.00
75. 56361 Kent Vincent Andersen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 47.00
R147 R2- R3-
Sum47 Snit47.00
76. 20733 Anders Zoffmann Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 46.00
R146 R2- R3-
Sum46 Snit46.00
77. 127099 Jeppe Lund Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 45.00
R145 R2- R3-
Sum45 Snit45.00
78. 17871 Niklas Elmose Andersen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 1 44.00
R144 R2- R3-
Sum44 Snit44.00
79. 90554 Lars Mathiasen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 1 44.00
R144 R2- R3-
Sum44 Snit44.00
80. 37911 Henrik Johansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 43.00
R143 R2- R3-
Sum43 Snit43.00
81. 19104 Kim Bitsch Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 42.00
R142 R2- R3-
Sum42 Snit42.00
82. 24106 Henrik K Pedersen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 42.00
R142 R2- R3-
Sum42 Snit42.00
83. 60311 Kjeld Karbæk Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 42.00
R142 R2- R3-
Sum42 Snit42.00
84. 39817 Jesper B Hansen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
GP 1 42.00
R142 R2- R3-
Sum42 Snit42.00
85. 87303 Alex Høj Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 41.00
R141 R2- R3-
Sum41 Snit41.00
86. 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 41.00
R141 R2- R3-
Sum41 Snit41.00
87. 121279 Anders B. Gammeltoft-Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 41.00
R141 R2- R3-
Sum41 Snit41.00
88. 68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
GP 1 40.00
R140 R2- R3-
Sum40 Snit40.00
89. 66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
GP 1 40.00
R140 R2- R3-
Sum40 Snit40.00
90. 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 39.00
R139 R2- R3-
Sum39 Snit39.00
91. 134742 Henrik Berker Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 39.00
R139 R2- R3-
Sum39 Snit39.00
92. 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 2 19.50
R120 R219 R3-
Sum39 Snit19.50
93. 14851 Carsten Hansen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
GP 1 38.00
R138 R2- R3-
Sum38 Snit38.00
94. 121881 Peter Søgaard Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 38.00
R138 R2- R3-
Sum38 Snit38.00
95. 141313 Tore Sørensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 1 38.00
R138 R2- R3-
Sum38 Snit38.00
96. 59745 Helle Korngaard Strøby Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
97. 27071 Jørn N. Kristensen Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
98. 135142 Katrine Sander Nielsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
99. 104087 Kim Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
GP 1 35.00
R135 R2- R3-
Sum35 Snit35.00
100. 32361 Knud Jensen Kølkær/Fasterholt SG&I, skytteafdeling
DGI Midtjylland
GP 1 35.00
R135 R2- R3-
Sum35 Snit35.00
101. 31973 René Sloth Kandelsdorff Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 35.00
R135 R2- R3-
Sum35 Snit35.00
102. 81630 Hans-Jørgen Mortensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 35.00
R135 R2- R3-
Sum35 Snit35.00
103. 24504 John Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 35.00
R135 R2- R3-
Sum35 Snit35.00
104. 59359 Erik Benée Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 34.00
R134 R2- R3-
Sum34 Snit34.00
105. 105886 Henrik Auken Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 32.00
R132 R2- R3-
Sum32 Snit32.00
106. 38068 Viggo Andersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 32.00
R132 R2- R3-
Sum32 Snit32.00
107. 96743 Louise Winther Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
108. 50309 Andreas Kristensen Vissenbjerg Skytteforening
DGI Fyn
GP 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
109. 32164 Michael Brandt Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
110. 134012 Mads Damsgaard Pedersen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
111. 32683 Erling Jørgensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
112. 32051 Ove Skinnerup Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
113. 25936 Steffen V Mogensen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
114. 102227 Rune Viggo Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
115. 98645 Martin Kramer Frandsen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 29.00
R129 R2- R3-
Sum29 Snit29.00
116. 144500 Dzintars Kardelis. Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 29.00
R129 R2- R3-
Sum29 Snit29.00
117. 54957 Carsten F. Petersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 28.00
R128 R2- R3-
Sum28 Snit28.00
118. 24690 Iben Sander Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 1 28.00
R128 R2- R3-
Sum28 Snit28.00
119. 44815 Flemming Petersen Rudkøbing Skyttekreds
DGI Fyn
GP 1 27.00
R127 R2- R3-
Sum27 Snit27.00
120. 33877 Per Bøgegren Jensen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
121. 122578 Bjarne W A Obel Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
GP 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
122. 61650 Richard Thers Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
GP 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
123. 138977 Aida Sabanovic Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
GP 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
124. 134781 Michael Kramer Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 24.00
R124 R2- R3-
Sum24 Snit24.00
125. 88571 Rene Sørensen Galten Skytteforening
DGI Østjylland
GP 1 24.00
R124 R2- R3-
Sum24 Snit24.00
126. 129239 Ronnie Schou Andersen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 23.00
R123 R2- R3-
Sum23 Snit23.00
127. 37943 Find Pedersen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
GP 1 21.00
R121 R2- R3-
Sum21 Snit21.00
128. 133018 Sune Bækgaard Sørensen Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
GP 1 21.00
R121 R2- R3-
Sum21 Snit21.00
129. 18262 Ivan Jensen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
GP 3 7.00
R17 R27 R37
Sum21 Snit7.00
130. 24717 Brian Therkildsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 19.00
R119 R2- R3-
Sum19 Snit19.00
131. 56894 Hans-Henrik Hjort-Bak Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GP 1 18.00
R118 R2- R3-
Sum18 Snit18.00
132. 25695 Poul Kristiansen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
GP 1 18.00
R118 R2- R3-
Sum18 Snit18.00
133. 126656 Steen Rasch Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 17.00
R117 R2- R3-
Sum17 Snit17.00
134. 128897 Torben Nielsen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
GP 1 15.00
R115 R2- R3-
Sum15 Snit15.00
135. 61745 Dorrit Thers Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
GP 1 15.00
R115 R2- R3-
Sum15 Snit15.00
136. 56463 Hans Madsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
GP 1 10.00
R110 R2- R3-
Sum10 Snit10.00
137. 144176 Torben Brendstrup Århus Pistolklub
DGI Østjylland
GP 1 6.00
R16 R2- R3-
Sum6 Snit6.00

Til toppen