200m DAN-CUP | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 27. november 2022 - kl. 06:07
Periode: 01. april 2022 - 01. september 2022

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST 8 242.88
R1248 R2247 R3245 R4243
Sum983 Snit245.75
2. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 9 241.89
R1246 R2244 R3243 R4242
Sum975 Snit243.75
3. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST 19 240.32
R1245 R2244 R3244 R4242
Sum975 Snit243.75
4. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST 5 242.40
R1244 R2243 R3242 R4242
Sum971 Snit242.75
5. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST 12 239.42
R1243 R2243 R3242 R4242
Sum970 Snit242.50
6. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST 5 240.20
R1244 R2243 R3239 R4239
Sum965 Snit241.25
7. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 8 238.38
R1245 R2241 R3241 R4237
Sum964 Snit241.00
8. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST 9 238.22
R1242 R2241 R3240 R4239
Sum962 Snit240.50
9. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST 10 236.90
R1241 R2241 R3240 R4239
Sum961 Snit240.25
10. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 7 238.14
R1241 R2240 R3239 R4239
Sum959 Snit239.75
11. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST 15 235.87
R1240 R2240 R3238 R4237
Sum955 Snit238.75
12. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST 5 235.40
R1239 R2237 R3236 R4233
Sum945 Snit236.25
13. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST 14 231.71
R1237 R2236 R3236 R4236
Sum945 Snit236.25
14. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST 10 232.80
R1239 R2236 R3235 R4234
Sum944 Snit236.00
15. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST 6 229.67
R1236 R2236 R3233 R4229
Sum934 Snit233.50
16. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST 4 231.25
R1237 R2236 R3229 R4223
Sum925 Snit231.25
17. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST 8 226.50
R1236 R2231 R3229 R4228
Sum924 Snit231.00
18. 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 6 221.83
R1229 R2224 R3223 R4222
Sum898 Snit224.50
19. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST 5 220.20
R1230 R2224 R3223 R4213
Sum890 Snit222.50
20. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST 5 220.40
R1227 R2223 R3220 R4217
Sum887 Snit221.75
21. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST 3 237.00
R1240 R2236 R3235 R4-
Sum711 Snit237.00
22. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST 3 235.67
R1238 R2238 R3231 R4-
Sum707 Snit235.67
23. 76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 3 215.67
R1217 R2216 R3214 R4-
Sum647 Snit215.67
24. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 2 237.50
R1240 R2235 R3- R4-
Sum475 Snit237.50
25. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 2 233.50
R1235 R2232 R3- R4-
Sum467 Snit233.50
26. 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST 2 223.50
R1226 R2221 R3- R4-
Sum447 Snit223.50
27. 127050 Peter Schmidt Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 1 215.00
R1215 R2- R3- R4-
Sum215 Snit215.00

Til toppen