300m DAN-CUP | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 19. oktober 2021 - kl. 06:05
Periode: 01. april 2021 - 06. september 2021

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 231.71
R1236 R2234 R3234 R4230
Sum934 Snit233.50
2. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 227.67
R1233 R2232 R3231 R4230
Sum926 Snit231.50
3. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 12 224.50
R1232 R2232 R3230 R4229
Sum923 Snit230.75
4. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 8 227.00
R1232 R2231 R3230 R4229
Sum922 Snit230.50
5. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 227.50
R1232 R2232 R3224 R4222
Sum910 Snit227.50
6. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 9 218.89
R1229 R2225 R3225 R4225
Sum904 Snit226.00
7. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 9 223.78
R1226 R2225 R3225 R4225
Sum901 Snit225.25
8. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 15 215.00
R1225 R2224 R3222 R4221
Sum892 Snit223.00
9. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 5 220.20
R1226 R2225 R3218 R4218
Sum887 Snit221.75
10. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 220.75
R1225 R2224 R3219 R4215
Sum883 Snit220.75
11. 52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 220.00
R1224 R2221 R3219 R4216
Sum880 Snit220.00
12. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 6 208.00
R1219 R2215 R3208 R4204
Sum846 Snit211.50
13. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 8 200.75
R1209 R2207 R3204 R4203
Sum823 Snit205.75
14. 41611 Bent P. Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 3 210.33
R1221 R2211 R3199 R4-
Sum631 Snit210.33
15. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 205.67
R1212 R2203 R3202 R4-
Sum617 Snit205.67
16. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 3 189.33
R1204 R2185 R3179 R4-
Sum568 Snit189.33
17. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 2 234.50
R1237 R2232 R3- R4-
Sum469 Snit234.50
18. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 231.00
R1236 R2226 R3- R4-
Sum462 Snit231.00
19. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 229.00
R1231 R2227 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
20. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 224.50
R1232 R2217 R3- R4-
Sum449 Snit224.50
21. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 222.00
R1222 R2- R3- R4-
Sum222 Snit222.00
22. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
23. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 214.00
R1214 R2- R3- R4-
Sum214 Snit214.00
24. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 210.00
R1210 R2- R3- R4-
Sum210 Snit210.00
25. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 209.00
R1209 R2- R3- R4-
Sum209 Snit209.00
26. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
27. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00
28. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 176.00
R1176 R2- R3- R4-
Sum176 Snit176.00

Til toppen