GrovPistol andre end cal. 32 | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 20. oktober 2019 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 121115 Kasper Udengaard Kristoffersen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 50.17
R157 R254 R352 R451
Sum214 Snit53.50
2. 103840 Henrik Lerfeldt Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 50.50
R158 R254 R350 R448
Sum210 Snit52.50
3. 59362 Dennis Samuelsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 49.67
R151 R250 R350 R450
Sum201 Snit50.25
4. 129239 Ronnie Schou Andersen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 9 46.11
R152 R249 R349 R448
Sum198 Snit49.50
5. 90346 Jan Oster Pedersen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 47.40
R153 R252 R346 R445
Sum196 Snit49.00
6. 121148 Kjeld B. Jensen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 8 38.88
R150 R246 R345 R441
Sum182 Snit45.50
7. 59476 Michael Frederiksen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 9 37.56
R147 R246 R343 R442
Sum178 Snit44.50
8. 93721 Morten Furholt Hansen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 43.50
R147 R243 R342 R442
Sum174 Snit43.50
9. 121279 Anders B. Gammeltoft-Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 7 40.43
R147 R246 R341 R439
Sum173 Snit43.25
10. 105193 Jan Laursen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 41.20
R144 R244 R343 R439
Sum170 Snit42.50
11. 119248 Erik Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 9 38.67
R146 R244 R340 R440
Sum170 Snit42.50
12. 120600 Kurt Petersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 7 37.14
R143 R241 R339 R437
Sum160 Snit40.00
13. 59376 Børge Christensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 37.50
R139 R239 R338 R437
Sum153 Snit38.25
14. 118273 Allan Riemer Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 8 34.75
R143 R240 R336 R434
Sum153 Snit38.25
15. 113996 Jens Skov Hansen Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 33.50
R139 R237 R336 R436
Sum148 Snit37.00
16. 59467 Morten Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 36.75
R150 R242 R331 R424
Sum147 Snit36.75
17. 62538 Laust Güttinger Olsen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 36.75
R147 R243 R330 R427
Sum147 Snit36.75
18. 119737 Steen Weihe Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 6 32.83
R146 R234 R332 R431
Sum143 Snit35.75
19. 69408 Leif Bodilsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 45.00
R148 R244 R343 R4-
Sum135 Snit45.00
20. 88413 Rene Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 30.80
R139 R236 R332 R427
Sum134 Snit33.50
21. 105441 Søren Ejegod Nielsen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 33.25
R140 R239 R329 R425
Sum133 Snit33.25
22. 105247 Ivan Nielsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 32.50
R136 R235 R334 R425
Sum130 Snit32.50
23. 129418 Lars Ralph Nielsen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 32.00
R136 R234 R330 R428
Sum128 Snit32.00
24. 101303 Christopher Heideby Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 42.00
R151 R242 R333 R4-
Sum126 Snit42.00
25. 134624 Jesper Skytte Lund Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 31.50
R135 R233 R330 R428
Sum126 Snit31.50
26. 131879 Jørgen Damborg Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 5 28.20
R138 R234 R331 R421
Sum124 Snit31.00
27. 58173 Peter Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 40.33
R149 R238 R334 R4-
Sum121 Snit40.33
28. 86053 Jimmy Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 38.33
R146 R238 R331 R4-
Sum115 Snit38.33
29. 101304 Peter Due Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 37.33
R142 R236 R334 R4-
Sum112 Snit37.33
30. 130462 Mohammad Salame Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 27.00
R131 R228 R326 R423
Sum108 Snit27.00
31. 58185 Michael Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 26.00
R131 R231 R324 R418
Sum104 Snit26.00
32. 60714 Peter Scheffel Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 34.00
R137 R237 R328 R4-
Sum102 Snit34.00
33. 111237 Mikkel Ryland Nielsen Fuglebjerg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 33.00
R140 R230 R329 R4-
Sum99 Snit33.00
34. 129398 Per Hansen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 29.67
R135 R229 R325 R4-
Sum89 Snit29.67
35. 79122 Bjarne Kristensen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 29.00
R138 R230 R319 R4-
Sum87 Snit29.00
36. 134012 Mads Damsgaard Pedersen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 21.50
R126 R225 R323 R412
Sum86 Snit21.50
37. 92183 Blagoja Ivkovik Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 38.50
R143 R234 R3- R4-
Sum77 Snit38.50
38. 68493 Henrik Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 25.67
R129 R225 R323 R4-
Sum77 Snit25.67
39. 91804 Morten Jensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 37.50
R140 R235 R3- R4-
Sum75 Snit37.50
40. 129397 Per Lydolph Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 24.33
R130 R223 R320 R4-
Sum73 Snit24.33
41. 122043 Katrine Wolter Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 4 17.75
R122 R218 R316 R415
Sum71 Snit17.75
42. 56894 Hans-Henrik Hjort-Bak Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 35.00
R136 R234 R3- R4-
Sum70 Snit35.00
43. 88094 Tobias Loholt Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 31.50
R142 R221 R3- R4-
Sum63 Snit31.50
44. 136391 Hasse Olsen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 21.00
R132 R219 R312 R4-
Sum63 Snit21.00
45. 111452 Henrik Carlsen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 28.00
R137 R219 R3- R4-
Sum56 Snit28.00
46. 126430 Jonas Sommer Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 27.50
R129 R226 R3- R4-
Sum55 Snit27.50
47. 116159 Suh Jacobsen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 27.50
R134 R221 R3- R4-
Sum55 Snit27.50
48. 122815 Matis Helbo Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 27.50
R132 R223 R3- R4-
Sum55 Snit27.50
49. 68863 Jan Christiansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 27.00
R127 R227 R3- R4-
Sum54 Snit27.00
50. 125373 Jan Tonny Sørensen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
51. 75149 Maja Groot Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 15.67
R123 R218 R36 R4-
Sum47 Snit15.67
52. 130597 Jan Ballegaard Fuglebjerg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 15.33
R127 R213 R36 R4-
Sum46 Snit15.33
53. 121597 Henrik Pedersen Reerslev Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 15.00
R116 R215 R314 R4-
Sum45 Snit15.00
54. 126429 Jesper Jensen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 15.00
R124 R219 R32 R4-
Sum45 Snit15.00
55. 107400 Krzysztof Jurkowski Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
56. 121206 Michael Kanstrup Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
57. 133661 Kasper Sartou Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 39.00
R139 R2- R3- R4-
Sum39 Snit39.00
58. 83207 Tonny Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 38.00
R138 R2- R3- R4-
Sum38 Snit38.00
59. 60041 Theodor Diener Roskilde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
60. 58018 Martin Heby Tølløse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
61. 96502 Morten Laursen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
62. 128748 Flemming Nielsen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 17.50
R120 R215 R3- R4-
Sum35 Snit17.50
63. 119568 Aleksandar Duracov Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 34.00
R134 R2- R3- R4-
Sum34 Snit34.00
64. 126228 Frederik Fried Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 3 11.00
R114 R214 R35 R4-
Sum33 Snit11.00
65. 101305 Peter K. Hansen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
66. 71219 Claus B. Mortensen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
67. 138528 Per K. Nielsen Svinninge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
68. 133944 Martin Enselmann Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 14.00
R120 R28 R3- R4-
Sum28 Snit14.00
69. 95232 Michael Christiansen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 14.00
R116 R212 R3- R4-
Sum28 Snit14.00
70. 120275 Søren E. Poulsen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
71. 105672 Jørn Petersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
72. 68695 Stig Lyngby Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
73. 138282 Allan Røske-Nielsen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
74. 126230 Martin Lærke Christiansen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00
75. 129419 Tobias R. Tofte Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 11.50
R114 R29 R3- R4-
Sum23 Snit11.50
76. 83970 Peter Elefsen Christiansen Tølløse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
77. 132600 Dennis Sørensen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 22.00
R122 R2- R3- R4-
Sum22 Snit22.00
78. 93771 Kim Lanng Fuglebjerg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 19.00
R119 R2- R3- R4-
Sum19 Snit19.00
79. 120216 Marius Laache Tølløse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 19.00
R119 R2- R3- R4-
Sum19 Snit19.00
80. 112068 Pelle Bøgedal Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 9.50
R112 R27 R3- R4-
Sum19 Snit9.50
81. 121654 Klaus Jensen Sorø Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 18.00
R118 R2- R3- R4-
Sum18 Snit18.00
82. 138033 Jesper Rømer Hansen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 18.00
R118 R2- R3- R4-
Sum18 Snit18.00
83. 138034 Heidi Rømer Hansen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
84. 137119 Michael Wulff Larsen Fuglebjerg Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 17.00
R117 R2- R3- R4-
Sum17 Snit17.00
85. 127014 Peter Thorlaksen Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 16.00
R116 R2- R3- R4-
Sum16 Snit16.00
86. 138181 Thomas Kofod Olsen Brøndby Skytte Forening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 15.00
R115 R2- R3- R4-
Sum15 Snit15.00
87. 109640 Lasse Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 14.00
R114 R2- R3- R4-
Sum14 Snit14.00
88. 129041 Marianne Lyngby Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 13.00
R113 R2- R3- R4-
Sum13 Snit13.00
89. 135474 Brian Andersen Osted/Lejre Skytteforening 27.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 12.00
R112 R2- R3- R4-
Sum12 Snit12.00
90. 126441 Knud Jørgensen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 11.00
R111 R2- R3- R4-
Sum11 Snit11.00
91. 112528 Mia Bøgedal Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 5.50
R18 R23 R3- R4-
Sum11 Snit5.50
92. 138182 Liva Heideby Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 2 5.00
R15 R25 R3- R4-
Sum10 Snit5.00
93. 119027 Jesper Pedersen Knabstrup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
94. 135553 Kristian Bruun Jensen Tølløse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
95. 138382 Mikkel Koldtoft Immergut Karlslunde Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
GPA 1 7.00
R17 R2- R3- R4-
Sum7 Snit7.00

Til toppen