Riffel, 300m - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 18. maj 2024 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 4 277.75
R1280 R2279 R3276 R4276
Sum1111 Snit277.75
2. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 278.67
R1282 R2281 R3273 R4-
Sum836 Snit278.67
3. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 262.00
R1273 R2260 R3253 R4-
Sum786 Snit262.00
4. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 256.33
R1277 R2251 R3241 R4-
Sum769 Snit256.33
5. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 282.50
R1285 R2280 R3- R4-
Sum565 Snit282.50
6. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 2 276.00
R1279 R2273 R3- R4-
Sum552 Snit276.00
7. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 255.50
R1260 R2251 R3- R4-
Sum511 Snit255.50
8. 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 2 248.50
R1250 R2247 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
9. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 244.50
R1252 R2237 R3- R4-
Sum489 Snit244.50
10. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 2 236.00
R1241 R2231 R3- R4-
Sum472 Snit236.00
11. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 219.00
R1224 R2214 R3- R4-
Sum438 Snit219.00
12. 48182 Jacob Helding Larsen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST1 1 285.00
R1285 R2- R3- R4-
Sum285 Snit285.00
13. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 277.00
R1277 R2- R3- R4-
Sum277 Snit277.00
14. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 275.00
R1275 R2- R3- R4-
Sum275 Snit275.00
15. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 274.00
R1274 R2- R3- R4-
Sum274 Snit274.00
16. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 1 273.00
R1273 R2- R3- R4-
Sum273 Snit273.00
17. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 1 272.00
R1272 R2- R3- R4-
Sum272 Snit272.00
18. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 1 272.00
R1272 R2- R3- R4-
Sum272 Snit272.00
19. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 270.00
R1270 R2- R3- R4-
Sum270 Snit270.00
20. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 269.00
R1269 R2- R3- R4-
Sum269 Snit269.00
21. 59650 Allan Knud Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 268.00
R1268 R2- R3- R4-
Sum268 Snit268.00
22. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 268.00
R1268 R2- R3- R4-
Sum268 Snit268.00
23. 53381 Nicolai Henriksen Maribo Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 267.00
R1267 R2- R3- R4-
Sum267 Snit267.00
24. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 265.00
R1265 R2- R3- R4-
Sum265 Snit265.00
25. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 264.00
R1264 R2- R3- R4-
Sum264 Snit264.00
26. 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
27. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 262.00
R1262 R2- R3- R4-
Sum262 Snit262.00
28. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 260.00
R1260 R2- R3- R4-
Sum260 Snit260.00
29. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 1 257.00
R1257 R2- R3- R4-
Sum257 Snit257.00
30. 126288 Mathias Thomsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 256.00
R1256 R2- R3- R4-
Sum256 Snit256.00
31. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 237.00
R1237 R2- R3- R4-
Sum237 Snit237.00
32. 25362 Casper Buschbeck Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 1 236.00
R1236 R2- R3- R4-
Sum236 Snit236.00

Til toppen