Riffel, 300m - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 16. oktober 2021 - kl. 06:07
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 10 231.70
R1236 R2236 R3234 R4234
Sum940 Snit235.00
2. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 226.86
R1233 R2232 R3231 R4230
Sum926 Snit231.50
3. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 14 224.57
R1232 R2232 R3230 R4230
Sum924 Snit231.00
4. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 9 227.11
R1232 R2231 R3230 R4229
Sum922 Snit230.50
5. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 5 226.40
R1232 R2232 R3224 R4222
Sum910 Snit227.50
6. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 11 220.36
R1231 R2229 R3225 R4225
Sum910 Snit227.50
7. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 10 224.00
R1226 R2226 R3225 R4225
Sum902 Snit225.50
8. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 221.17
R1226 R2226 R3225 R4218
Sum895 Snit223.75
9. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 19 215.53
R1225 R2224 R3223 R4222
Sum894 Snit223.50
10. 52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 6 220.83
R1226 R2224 R3221 R4219
Sum890 Snit222.50
11. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 5 219.60
R1225 R2224 R3219 R4215
Sum883 Snit220.75
12. 41611 Bent P. Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 4 212.50
R1221 R2219 R3211 R4199
Sum850 Snit212.50
13. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 7 206.86
R1219 R2215 R3208 R4204
Sum846 Snit211.50
14. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 9 199.78
R1209 R2207 R3204 R4203
Sum823 Snit205.75
15. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 202.50
R1212 R2203 R3202 R4193
Sum810 Snit202.50
16. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 4 191.25
R1204 R2197 R3185 R4179
Sum765 Snit191.25
17. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 234.33
R1237 R2234 R3232 R4-
Sum703 Snit234.33
18. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 3 232.00
R1236 R2234 R3226 R4-
Sum696 Snit232.00
19. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 229.33
R1231 R2230 R3227 R4-
Sum688 Snit229.33
20. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 224.50
R1232 R2217 R3- R4-
Sum449 Snit224.50
21. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 212.00
R1214 R2210 R3- R4-
Sum424 Snit212.00
22. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 2 207.00
R1209 R2205 R3- R4-
Sum414 Snit207.00
23. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 203.00
R1222 R2184 R3- R4-
Sum406 Snit203.00
24. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 191.50
R1207 R2176 R3- R4-
Sum383 Snit191.50
25. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 225.00
R1225 R2- R3- R4-
Sum225 Snit225.00
26. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
27. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
28. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
29. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 1 213.00
R1213 R2- R3- R4-
Sum213 Snit213.00
30. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 210.00
R1210 R2- R3- R4-
Sum210 Snit210.00
31. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
32. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
33. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
34. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 192.00
R1192 R2- R3- R4-
Sum192 Snit192.00
35. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4-
Sum190 Snit190.00

Til toppen