TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. maj 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 8 48.38
R151 R250 R350 R450
Sum201 Snit50.25
2. 62329 Jan O. Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 7 48.86
R151 R250 R350 R448
Sum199 Snit49.75
3. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 49.20
R150 R250 R350 R448
Sum198 Snit49.50
4. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 5 49.00
R150 R250 R349 R448
Sum197 Snit49.25
5. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 8 46.38
R150 R250 R348 R447
Sum195 Snit48.75
6. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 47.00
R150 R250 R348 R446
Sum194 Snit48.50
7. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 46.83
R150 R248 R347 R447
Sum192 Snit48.00
8. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 46.50
R150 R248 R345 R443
Sum186 Snit46.50
9. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 6 46.00
R148 R247 R346 R445
Sum186 Snit46.50
10. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 9 42.11
R148 R247 R345 R445
Sum185 Snit46.25
11. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 44.83
R147 R245 R345 R445
Sum182 Snit45.50
12. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 43.20
R150 R244 R343 R441
Sum178 Snit44.50
13. 64909 Jesper Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 5 42.00
R148 R245 R340 R440
Sum173 Snit43.25
14. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST1 4 43.00
R148 R248 R338 R438
Sum172 Snit43.00
15. 59650 Allan Hansen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 39.17
R147 R243 R342 R440
Sum172 Snit43.00
16. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 7 39.86
R145 R243 R342 R441
Sum171 Snit42.75
17. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 39.00
R145 R243 R340 R440
Sum168 Snit42.00
18. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 39.25
R147 R242 R336 R432
Sum157 Snit39.25
19. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 36.80
R145 R240 R335 R434
Sum154 Snit38.50
20. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 37.00
R140 R238 R338 R437
Sum153 Snit38.25
21. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 3 47.67
R149 R247 R347 R4-
Sum143 Snit47.67
22. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 3 45.33
R149 R247 R340 R4-
Sum136 Snit45.33
23. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 3 45.00
R146 R245 R344 R4-
Sum135 Snit45.00
24. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 3 44.67
R150 R246 R338 R4-
Sum134 Snit44.67
25. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST1 3 44.00
R150 R241 R341 R4-
Sum132 Snit44.00
26. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 28.67
R140 R235 R328 R425
Sum128 Snit32.00
27. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 3 41.00
R142 R241 R340 R4-
Sum123 Snit41.00
28. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 3 40.67
R142 R241 R339 R4-
Sum122 Snit40.67
29. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 29.00
R135 R229 R328 R428
Sum120 Snit30.00
30. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 39.00
R142 R238 R337 R4-
Sum117 Snit39.00
31. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 3 38.67
R142 R242 R332 R4-
Sum116 Snit38.67
32. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 3 38.00
R140 R238 R336 R4-
Sum114 Snit38.00
33. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 6 24.50
R133 R232 R325 R423
Sum113 Snit28.25
34. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 3 37.00
R138 R237 R336 R4-
Sum111 Snit37.00
35. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 3 35.00
R138 R238 R329 R4-
Sum105 Snit35.00
36. 100365 Natashia Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 26.25
R138 R225 R322 R420
Sum105 Snit26.25
37. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 3 34.33
R138 R234 R331 R4-
Sum103 Snit34.33
38. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 2 49.00
R150 R248 R3- R4-
Sum98 Snit49.00
39. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 48.00
R150 R246 R3- R4-
Sum96 Snit48.00
40. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 3 31.33
R140 R228 R326 R4-
Sum94 Snit31.33
41. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 44.50
R147 R242 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
42. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 41.00
R144 R238 R3- R4-
Sum82 Snit41.00
43. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 2 38.50
R142 R235 R3- R4-
Sum77 Snit38.50
44. 64893 Marinus Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST2 2 38.00
R142 R234 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
45. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 35.50
R138 R233 R3- R4-
Sum71 Snit35.50
46. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 34.00
R135 R233 R3- R4-
Sum68 Snit34.00
47. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 1 51.00
R151 R2- R3- R4-
Sum51 Snit51.00
48. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 1 49.00
R149 R2- R3- R4-
Sum49 Snit49.00
49. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
ST1 1 47.00
R147 R2- R3- R4-
Sum47 Snit47.00
50. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 46.00
R146 R2- R3- R4-
Sum46 Snit46.00
51. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
52. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
53. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
54. 28505 Kristian Kanstrup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 41.00
R141 R2- R3- R4-
Sum41 Snit41.00
55. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
56. 56831 Mikkel Steen Andersen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
57. 57413 Morten Larsen Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
58. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
59. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
60. 70165 Lars Jepsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 32.00
R132 R2- R3- R4-
Sum32 Snit32.00
61. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
62. 28345 Anders Kappel Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
63. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
64. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00
65. 66137 Niels Axelsson Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 27.00
R127 R2- R3- R4-
Sum27 Snit27.00
66. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00
67. 105804 Casper Risum Breum Andersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 14.00
R114 R2- R3- R4-
Sum14 Snit14.00

Til toppen