TerrænGevær - Voksen Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 03. august 2021 - kl. 06:06
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 5 49.20
R153 R250 R350 R448
Sum201 Snit50.25
2. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 11 47.36
R151 R250 R350 R450
Sum201 Snit50.25
3. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 5 48.20
R153 R252 R351 R444
Sum200 Snit50.00
4. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 48.50
R152 R250 R350 R447
Sum199 Snit49.75
5. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 8 46.00
R152 R250 R349 R447
Sum198 Snit49.50
6. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 8 48.13
R150 R250 R349 R448
Sum197 Snit49.25
7. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 5 47.20
R151 R250 R348 R446
Sum195 Snit48.75
8. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 10 45.70
R150 R249 R348 R447
Sum194 Snit48.50
9. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 10 45.80
R150 R248 R347 R447
Sum192 Snit48.00
10. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 5 46.00
R149 R248 R348 R445
Sum190 Snit47.50
11. 62329 Jan O. Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 7 45.29
R150 R247 R347 R445
Sum189 Snit47.25
12. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 5 44.60
R150 R247 R346 R444
Sum187 Snit46.75
13. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 7 42.14
R150 R247 R345 R445
Sum187 Snit46.75
14. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 7 44.14
R148 R246 R346 R445
Sum185 Snit46.25
15. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 9 42.56
R150 R246 R345 R444
Sum185 Snit46.25
16. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 46.00
R150 R248 R346 R440
Sum184 Snit46.00
17. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 7 42.86
R148 R248 R345 R443
Sum184 Snit46.00
18. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 5 44.80
R149 R245 R344 R444
Sum182 Snit45.50
19. 64909 Jesper Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 6 43.33
R148 R248 R343 R443
Sum182 Snit45.50
20. 28703 Steffen Kjær Thiesen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 5 43.40
R150 R246 R344 R441
Sum181 Snit45.25
21. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST1 6 44.33
R145 R245 R345 R445
Sum180 Snit45.00
22. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 7 42.29
R147 R245 R343 R443
Sum178 Snit44.50
23. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 5 40.40
R150 R243 R340 R436
Sum169 Snit42.25
24. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 4 42.00
R148 R242 R340 R438
Sum168 Snit42.00
25. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 41.50
R150 R245 R337 R434
Sum166 Snit41.50
26. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 5 39.40
R144 R243 R341 R438
Sum166 Snit41.50
27. 56691 kenneth hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 10 36.90
R147 R240 R340 R438
Sum165 Snit41.25
28. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 39.40
R142 R242 R340 R438
Sum162 Snit40.50
29. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 4 39.75
R141 R240 R340 R438
Sum159 Snit39.75
30. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 39.75
R149 R245 R334 R431
Sum159 Snit39.75
31. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 5 38.00
R143 R241 R338 R437
Sum159 Snit39.75
32. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 39.00
R142 R241 R337 R436
Sum156 Snit39.00
33. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 37.80
R143 R238 R337 R436
Sum154 Snit38.50
34. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 5 36.60
R145 R236 R336 R435
Sum152 Snit38.00
35. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 5 35.60
R141 R238 R336 R434
Sum149 Snit37.25
36. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 36.75
R143 R236 R336 R432
Sum147 Snit36.75
37. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 4 35.50
R145 R240 R332 R425
Sum142 Snit35.50
38. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 5 33.80
R140 R234 R334 R432
Sum140 Snit35.00
39. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 6 32.33
R137 R234 R334 R433
Sum138 Snit34.50
40. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 5 31.40
R143 R234 R330 R429
Sum136 Snit34.00
41. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 3 45.00
R147 R247 R341 R4-
Sum135 Snit45.00
42. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 3 45.00
R147 R247 R341 R4-
Sum135 Snit45.00
43. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 6 28.17
R138 R233 R333 R431
Sum135 Snit33.75
44. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 4 32.50
R140 R239 R326 R425
Sum130 Snit32.50
45. 70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 29.00
R133 R232 R329 R426
Sum120 Snit30.00
46. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 5 27.60
R136 R229 R328 R423
Sum116 Snit29.00
47. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 25.33
R130 R230 R329 R426
Sum115 Snit28.75
48. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 36.00
R140 R238 R330 R4-
Sum108 Snit36.00
49. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 3 35.67
R139 R238 R330 R4-
Sum107 Snit35.67
50. 64893 Marinus Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 3 34.67
R138 R234 R332 R4-
Sum104 Snit34.67
51. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 4 24.00
R138 R235 R318 R45
Sum96 Snit24.00
52. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 31.33
R134 R232 R328 R4-
Sum94 Snit31.33
53. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 3 29.67
R134 R229 R326 R4-
Sum89 Snit29.67
54. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 42.50
R145 R240 R3- R4-
Sum85 Snit42.50
55. 62714 Søren B. Tolstrup Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 2 40.00
R143 R237 R3- R4-
Sum80 Snit40.00
56. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 39.00
R140 R238 R3- R4-
Sum78 Snit39.00
57. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 36.00
R137 R235 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
58. 28505 Kristian Kanstrup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 2 32.50
R139 R226 R3- R4-
Sum65 Snit32.50
59. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 32.00
R145 R219 R3- R4-
Sum64 Snit32.00
60. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 27.00
R140 R214 R3- R4-
Sum54 Snit27.00
61. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
62. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 16.67
R121 R215 R314 R4-
Sum50 Snit16.67
63. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
64. 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST1 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
65. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 1 44.00
R144 R2- R3- R4-
Sum44 Snit44.00
66. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
67. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3- R4-
Sum40 Snit40.00
68. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
69. 29739 Martin Jakobsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
70. 30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
71. 28192 Rune H. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 36.00
R136 R2- R3- R4-
Sum36 Snit36.00
72. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 16.50
R133 R20 R3- R4-
Sum33 Snit16.50
73. 81615 Ola Hvamstad Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 31.00
R131 R2- R3- R4-
Sum31 Snit31.00
74. 114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 30.00
R130 R2- R3- R4-
Sum30 Snit30.00
75. 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00
76. 28345 Anders Kappel Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 26.00
R126 R2- R3- R4-
Sum26 Snit26.00

Til toppen