TerrænGevær - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 28. januar 2022 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 4 49.75
R153 R250 R350 R446
Sum199 Snit49.75
2. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 6 47.33
R150 R250 R347 R447
Sum194 Snit48.50
3. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 6 47.17
R150 R250 R348 R445
Sum193 Snit48.25
4. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 6 45.83
R150 R248 R347 R447
Sum192 Snit48.00
5. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 7 43.00
R148 R248 R348 R447
Sum191 Snit47.75
6. 62100 Claus Pedersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 4 47.00
R150 R250 R348 R440
Sum188 Snit47.00
7. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 5 45.40
R150 R249 R348 R441
Sum188 Snit47.00
8. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 6 42.50
R148 R247 R345 R445
Sum185 Snit46.25
9. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 4 45.75
R148 R247 R344 R444
Sum183 Snit45.75
10. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 8 42.25
R147 R247 R345 R443
Sum182 Snit45.50
11. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 6 41.50
R145 R243 R343 R441
Sum172 Snit43.00
12. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 7 37.14
R143 R241 R341 R440
Sum165 Snit41.25
13. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 5 39.80
R147 R241 R340 R436
Sum164 Snit41.00
14. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 4 39.00
R147 R241 R340 R428
Sum156 Snit39.00
15. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 4 38.25
R143 R241 R340 R429
Sum153 Snit38.25
16. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 6 36.33
R141 R238 R338 R434
Sum151 Snit37.75
17. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 4 37.00
R143 R237 R337 R431
Sum148 Snit37.00
18. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 32.40
R137 R236 R335 R430
Sum138 Snit34.50
19. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 5 33.60
R137 R235 R332 R432
Sum136 Snit34.00
20. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
SE 3 44.67
R150 R244 R340 R4-
Sum134 Snit44.67
21. 28260 Kurt B. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 3 40.00
R142 R241 R337 R4-
Sum120 Snit40.00
22. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 4 26.00
R135 R231 R323 R415
Sum104 Snit26.00
23. 23175 WALTHER KRISTENSEN Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 5 21.20
R124 R223 R321 R421
Sum89 Snit22.25
24. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 2 43.00
R148 R238 R3- R4-
Sum86 Snit43.00
25. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 42.00
R147 R237 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
26. 34969 Karl Erik Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 38.50
R141 R236 R3- R4-
Sum77 Snit38.50
27. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 36.00
R137 R235 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
28. 64433 Lasse Sommer Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 2 27.50
R135 R220 R3- R4-
Sum55 Snit27.50
29. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 3 14.00
R119 R215 R38 R4-
Sum42 Snit14.00
30. 62790 Finn Dichmann Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
31. 28519 Jørgen C. Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00

Til toppen