TerrænGevær - Senior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 16. oktober 2021 - kl. 06:09
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 33816 Knud Andersen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 4 49.75
R153 R250 R350 R446
Sum199 Snit49.75
2. 70481 Stig A. Munkholm Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 5 48.40
R150 R250 R350 R447
Sum197 Snit49.25
3. 63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 5 48.60
R150 R250 R348 R448
Sum196 Snit49.00
4. 68845 Kaj Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 6 47.17
R150 R250 R348 R445
Sum193 Snit48.25
5. 28579 Christian Kjær Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 5 45.40
R150 R249 R348 R441
Sum188 Snit47.00
6. 70045 Morten Hammer Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
SE 6 40.00
R150 R247 R345 R443
Sum185 Snit46.25
7. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
SE 4 45.75
R148 R247 R344 R444
Sum183 Snit45.75
8. 49092 Jens E. Christensen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
SE 6 41.83
R147 R245 R343 R441
Sum176 Snit44.00
9. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 4 41.50
R145 R243 R341 R437
Sum166 Snit41.50
10. 59037 Pelle Rogert Pedersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 4 41.25
R148 R247 R337 R433
Sum165 Snit41.25
11. 71763 Viggo Jørgensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 5 40.20
R143 R241 R341 R440
Sum165 Snit41.25
12. 57006 Kristian Ebbensgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 5 38.00
R147 R241 R340 R434
Sum162 Snit40.50
13. 28206 Peder K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 4 38.25
R143 R241 R340 R429
Sum153 Snit38.25
14. 56826 Niels Peter Jensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
SE 6 33.17
R141 R238 R334 R434
Sum147 Snit36.75
15. 62100 Claus Pedersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 3 46.67
R150 R250 R340 R4-
Sum140 Snit46.67
16. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 5 33.60
R137 R235 R332 R432
Sum136 Snit34.00
17. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
SE 3 44.67
R150 R244 R340 R4-
Sum134 Snit44.67
18. 55505 Jens Andersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
SE 3 41.33
R147 R241 R336 R4-
Sum124 Snit41.33
19. 28260 Kurt B. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
SE 3 40.00
R142 R241 R337 R4-
Sum120 Snit40.00
20. 64634 Ole Østrup Rasmussen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 3 36.67
R143 R236 R331 R4-
Sum110 Snit36.67
21. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
SE 4 26.00
R135 R231 R323 R415
Sum104 Snit26.00
22. 66581 John Aarø Mortensen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
SE 2 44.50
R148 R241 R3- R4-
Sum89 Snit44.50
23. 130182 Ole Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
SE 3 29.67
R136 R229 R324 R4-
Sum89 Snit29.67
24. 23175 WALTHER KRISTENSEN Rønde Skytteforening
DGI Østjylland
SE 5 21.20
R124 R223 R321 R421
Sum89 Snit22.25
25. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
SE 2 42.00
R147 R237 R3- R4-
Sum84 Snit42.00
26. 34969 Karl Erik Hansen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 38.50
R141 R236 R3- R4-
Sum77 Snit38.50
27. 33790 Ove Laursen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
SE 2 36.00
R137 R235 R3- R4-
Sum72 Snit36.00
28. 22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
SE 3 14.00
R119 R215 R38 R4-
Sum42 Snit14.00
29. 64433 Lasse Sommer Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
SE 1 35.00
R135 R2- R3- R4-
Sum35 Snit35.00
30. 28519 Jørgen C. Pedersen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
SE 1 28.00
R128 R2- R3- R4-
Sum28 Snit28.00

Til toppen