TerrænGevær Voksen Åben | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. maj 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 65101 Kim Kristiansen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
Å 6 47.00
R151 R250 R348 R447
Sum196 Snit49.00
2. 65165 Claus Petersen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
Å 4 45.25
R150 R250 R343 R438
Sum181 Snit45.25
3. 103972 Mikael Henrik Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 7 35.29
R146 R243 R341 R436
Sum166 Snit41.50
4. 104699 Henning Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 6 37.00
R146 R243 R341 R434
Sum164 Snit41.00
5. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 6 36.33
R145 R240 R338 R438
Sum161 Snit40.25
6. 116328 Benedicte Bodilsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 6 35.00
R143 R240 R338 R436
Sum157 Snit39.25
7. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 7 28.43
R141 R239 R338 R429
Sum147 Snit36.75
8. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 3 37.67
R148 R243 R322 R4-
Sum113 Snit37.67
9. 65014 Torben Henriksen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 6 22.50
R138 R228 R326 R421
Sum113 Snit28.25
10. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
Å 3 37.33
R146 R243 R323 R4-
Sum112 Snit37.33
11. 90672 Bjarne Sigtenborg Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 3 33.67
R138 R233 R330 R4-
Sum101 Snit33.67
12. 140290 Peter Arnvind Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 3 33.33
R143 R233 R324 R4-
Sum100 Snit33.33
13. 85340 Morten Stockflet Jørgensen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 4 23.00
R126 R224 R323 R419
Sum92 Snit23.00
14. 18963 André Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 2 45.50
R147 R244 R3- R4-
Sum91 Snit45.50
15. 52069 Bo Pedersen Højby Skytteforening
DGI Fyn
Å 2 43.00
R150 R236 R3- R4-
Sum86 Snit43.00
16. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 2 41.50
R144 R239 R3- R4-
Sum83 Snit41.50
17. 95177 Hans Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 2 38.00
R143 R233 R3- R4-
Sum76 Snit38.00
18. 137835 Vibeke Knøchel Christensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 3 24.33
R133 R226 R314 R4-
Sum73 Snit24.33
19. 49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
Å 2 35.50
R140 R231 R3- R4-
Sum71 Snit35.50
20. 70130 Peter Antonius Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 3 23.67
R128 R224 R319 R4-
Sum71 Snit23.67
21. 62100 Claus Pedersen Ramløse I.f.
DGI Nordsjælland
Å 1 50.00
R150 R2- R3- R4-
Sum50 Snit50.00
22. 76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 1 47.00
R147 R2- R3- R4-
Sum47 Snit47.00
23. 23142 Bjarne R. Olesen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 42.00
R142 R2- R3- R4-
Sum42 Snit42.00
24. 97524 Anders Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 2 17.50
R118 R217 R3- R4-
Sum35 Snit17.50
25. 62229 Mette Tranegaard Sukstorf Vemmelev Sg&i
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 1 33.00
R133 R2- R3- R4-
Sum33 Snit33.00
26. 81648 Anders Langhorn Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
Å 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
27. 24187 Martin Dreyer Christensen Balle skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 23.00
R123 R2- R3- R4-
Sum23 Snit23.00
28. 141963 Alexandra Damgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 2 9.00
R114 R24 R3- R4-
Sum18 Snit9.00
29. 141440 Per Bo Rasmussen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 3 5.33
R19 R25 R32 R4-
Sum16 Snit5.33
30. 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 15.00
R115 R2- R3- R4-
Sum15 Snit15.00

Til toppen