TerrænGevær Voksen Åben | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 22. april 2021 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 65165 Claus Soares Petersen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 5 44.80
R148 R248 R347 R445
Sum188 Snit47.00
2. 65101 Kim Kristiansen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
Å 6 43.83
R147 R247 R345 R443
Sum182 Snit45.50
3. 103972 Mikael Henrik Jensen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 4 42.50
R148 R241 R341 R440
Sum170 Snit42.50
4. 123276 Victor Suhak Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 4 38.00
R147 R247 R336 R422
Sum152 Snit38.00
5. 104700 Nicklas Pries Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 3 44.00
R151 R243 R338 R4-
Sum132 Snit44.00
6. 49743 Martin Tornøe Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
Å 3 42.67
R150 R247 R331 R4-
Sum128 Snit42.67
7. 137835 Vibeke Knøchel Christensen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 5 29.60
R140 R230 R329 R425
Sum124 Snit31.00
8. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 3 40.00
R147 R238 R335 R4-
Sum120 Snit40.00
9. 127632 Christian Iversen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å 4 28.00
R133 R231 R324 R424
Sum112 Snit28.00
10. 18963 André Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å 3 34.67
R139 R239 R326 R4-
Sum104 Snit34.67
11. 67586 Kenneth Lagoni Olsen Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
Å 2 49.00
R150 R248 R3- R4-
Sum98 Snit49.00
12. 95177 Hans Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 3 31.33
R135 R230 R329 R4-
Sum94 Snit31.33
13. 97524 Anders Byager Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å 3 25.33
R138 R228 R310 R4-
Sum76 Snit25.33
14. 70130 Peter Antonius Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å 2 29.00
R131 R227 R3- R4-
Sum58 Snit29.00
15. 141963 Alexandra Damgaard Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 3 18.33
R126 R220 R39 R4-
Sum55 Snit18.33
16. 76186 Ken Poulsen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 1 45.00
R145 R2- R3- R4-
Sum45 Snit45.00
17. 75845 Kristian Lynggaard Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 37.00
R137 R2- R3- R4-
Sum37 Snit37.00
18. 143961 Peter M. Bonde Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å 2 18.00
R119 R217 R3- R4-
Sum36 Snit18.00
19. 65014 Torben Henriksen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å 1 29.00
R129 R2- R3- R4-
Sum29 Snit29.00
20. 115252 Heinrich Sloth Skanderborg-Stilling Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 24.00
R124 R2- R3- R4-
Sum24 Snit24.00
21. 23142 Bjarne R. Olesen Midtdjurs skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 19.00
R119 R2- R3- R4-
Sum19 Snit19.00
22. 142594 Bjørn O. Jørgensen Galten Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 9.00
R19 R2- R3- R4-
Sum9 Snit9.00
23. 88571 Rene Sørensen Galten Skytteforening
DGI Østjylland
Å 1 8.00
R18 R2- R3- R4-
Sum8 Snit8.00

Til toppen