NM-300m-riffel vejl. Voksenhold | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 08. marts 2021 - kl. 06:08
Periode: 23. juni 2019 - 28. juni 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 9 233.89
R1244 R2237 R3236 R4235
Sum952 Snit238.00
2. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 231.40
R1240 R2239 R3232 R4229
Sum940 Snit235.00
3. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 231.43
R1235 R2232 R3232 R4232
Sum931 Snit232.75
4. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 13 224.85
R1234 R2232 R3230 R4229
Sum925 Snit231.25
5. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 10 224.60
R1232 R2229 R3228 R4227
Sum916 Snit229.00
6. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 228.75
R1233 R2231 R3229 R4222
Sum915 Snit228.75
7. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 10 222.80
R1231 R2229 R3228 R4225
Sum913 Snit228.25
8. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 9 219.33
R1228 R2225 R3225 R4224
Sum902 Snit225.50
9. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 8 218.75
R1231 R2225 R3222 R4221
Sum899 Snit224.75
10. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 219.57
R1229 R2221 R3221 R4221
Sum892 Snit223.00
11. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 222.50
R1226 R2223 R3223 R4218
Sum890 Snit222.50
12. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 220.00
R1226 R2222 R3218 R4214
Sum880 Snit220.00
13. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 215.83
R1230 R2219 R3213 R4212
Sum874 Snit218.50
14. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 215.40
R1228 R2217 R3213 R4210
Sum868 Snit217.00
15. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 6 208.67
R1221 R2216 R3210 R4209
Sum856 Snit214.00
16. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 6 211.17
R1217 R2212 R3212 R4211
Sum852 Snit213.00
17. 41611 Bent P. Nielsen Gørding-Vejrup Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 4 209.75
R1215 R2211 R3208 R4205
Sum839 Snit209.75
18. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 5 196.80
R1207 R2200 R3200 R4195
Sum802 Snit200.50
19. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST1 3 225.67
R1230 R2228 R3219 R4-
Sum677 Snit225.67
20. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 3 190.67
R1205 R2185 R3182 R4-
Sum572 Snit190.67
21. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 231.50
R1233 R2230 R3- R4-
Sum463 Snit231.50
22. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 230.00
R1230 R2230 R3- R4-
Sum460 Snit230.00
23. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 2 222.00
R1223 R2221 R3- R4-
Sum444 Snit222.00
24. 35128 René Kristiansen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
25. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST1 1 225.00
R1225 R2- R3- R4-
Sum225 Snit225.00
26. 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
27. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 1 224.00
R1224 R2- R3- R4-
Sum224 Snit224.00
28. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 223.00
R1223 R2- R3- R4-
Sum223 Snit223.00
29. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 1 223.00
R1223 R2- R3- R4-
Sum223 Snit223.00
30. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
31. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
32. 27931 Kim Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
33. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
34. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 1 220.00
R1220 R2- R3- R4-
Sum220 Snit220.00
35. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
36. 85492 Martin Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
37. 25297 Lasse Bertelsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 1 217.00
R1217 R2- R3- R4-
Sum217 Snit217.00
38. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
39. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
40. 69466 Helle Kirstine Larsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 216.00
R1216 R2- R3- R4-
Sum216 Snit216.00
41. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 213.00
R1213 R2- R3- R4-
Sum213 Snit213.00
42. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 212.00
R1212 R2- R3- R4-
Sum212 Snit212.00
43. 63279 Sara Brix Sivertsen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 1 211.00
R1211 R2- R3- R4-
Sum211 Snit211.00
44. 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
ST2 1 211.00
R1211 R2- R3- R4-
Sum211 Snit211.00
45. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
46. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00
47. 52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 203.00
R1203 R2- R3- R4-
Sum203 Snit203.00
48. 95000 Jon Luckmann Hansen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 203.00
R1203 R2- R3- R4-
Sum203 Snit203.00
49. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
50. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 1 198.00
R1198 R2- R3- R4-
Sum198 Snit198.00
51. 17339 Preben Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
ST2 1 197.00
R1197 R2- R3- R4-
Sum197 Snit197.00
52. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
53. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 189.00
R1189 R2- R3- R4-
Sum189 Snit189.00
54. 17764 Rasmus Holst Andersen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
ST2 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
55. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
56. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 156.00
R1156 R2- R3- R4-
Sum156 Snit156.00

Til toppen