Terrænnål riffel stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 28. oktober 2021 - kl. 06:04
Periode: 01. januar 2021 - 31. december 2021

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 3 bedste resultater
1. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 5 48.60
R153 R252 R349
Sum154 Snit51.33
2. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 5 48.20
R151 R251 R350
Sum152 Snit50.67
3. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 8 46.25
R151 R250 R350
Sum151 Snit50.33
4. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 8 47.50
R150 R250 R349
Sum149 Snit49.67
5. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 49.00
R150 R250 R347
Sum147 Snit49.00
6. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 7 44.43
R150 R249 R348
Sum147 Snit49.00
7. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 6 47.00
R150 R249 R347
Sum146 Snit48.67
8. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 5 47.20
R150 R248 R347
Sum145 Snit48.33
9. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 5 47.00
R149 R248 R348
Sum145 Snit48.33
10. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 44.71
R150 R248 R347
Sum145 Snit48.33
11. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 46.50
R150 R248 R346
Sum144 Snit48.00
12. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 8 41.88
R149 R248 R346
Sum143 Snit47.67
13. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 44.75
R151 R245 R345
Sum141 Snit47.00
14. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 5 41.80
R150 R245 R344
Sum139 Snit46.33
15. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 5 43.40
R147 R246 R344
Sum137 Snit45.67
16. 28703 Steffen Kjær Thiesen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 5 43.40
R150 R244 R342
Sum136 Snit45.33
17. 34977 Jørgen Kjær Andersen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 3 45.00
R149 R245 R341
Sum135 Snit45.00
18. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 4 43.25
R145 R244 R344
Sum133 Snit44.33
19. 124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST1 4 42.25
R145 R245 R343
Sum133 Snit44.33
20. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 4 39.25
R147 R245 R340
Sum132 Snit44.00
21. 64909 Jesper Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 3 43.67
R148 R243 R340
Sum131 Snit43.67
22. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 42.25
R147 R243 R341
Sum131 Snit43.67
23. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 4 41.75
R148 R243 R338
Sum129 Snit43.00
24. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 3 42.00
R145 R243 R338
Sum126 Snit42.00
25. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 5 40.40
R144 R243 R339
Sum126 Snit42.00
26. 27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 3 41.33
R146 R240 R338
Sum124 Snit41.33
27. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 5 38.20
R142 R241 R341
Sum124 Snit41.33
28. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 3 41.00
R143 R241 R339
Sum123 Snit41.00
29. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 5 37.00
R143 R240 R339
Sum122 Snit40.67
30. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 38.25
R149 R238 R334
Sum121 Snit40.33
31. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 6 36.50
R143 R240 R338
Sum121 Snit40.33
32. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 3 39.33
R141 R240 R337
Sum118 Snit39.33
33. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 39.33
R141 R241 R336
Sum118 Snit39.33
34. 31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 4 36.50
R143 R240 R333
Sum116 Snit38.67
35. 58091 Allan West Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 38.33
R142 R238 R335
Sum115 Snit38.33
36. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 3 37.00
R143 R237 R331
Sum111 Snit37.00
37. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 35.25
R145 R235 R331
Sum111 Snit37.00
38. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 5 32.40
R140 R239 R332
Sum111 Snit37.00
39. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 5 31.60
R139 R236 R332
Sum107 Snit35.67
40. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 4 32.75
R140 R234 R332
Sum106 Snit35.33
41. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 3 34.00
R138 R235 R329
Sum102 Snit34.00
42. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 29.75
R138 R233 R331
Sum102 Snit34.00
43. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 31.25
R136 R232 R331
Sum99 Snit33.00
44. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 32.00
R137 R234 R325
Sum96 Snit32.00
45. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 2 47.50
R150 R245 R3-
Sum95 Snit47.50
46. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 3 31.00
R140 R239 R314
Sum93 Snit31.00
47. 62329 Jan O. Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 2 44.00
R145 R243 R3-
Sum88 Snit44.00
48. 70823 Carsten S Jappe Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 3 28.00
R133 R226 R325
Sum84 Snit28.00
49. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 3 28.00
R130 R230 R324
Sum84 Snit28.00
50. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 27.33
R134 R232 R316
Sum82 Snit27.33
51. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 39.00
R145 R233 R3-
Sum78 Snit39.00
52. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 2 39.00
R143 R235 R3-
Sum78 Snit39.00
53. 62714 Søren B. Tolstrup Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 2 39.00
R140 R238 R3-
Sum78 Snit39.00
54. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 37.00
R139 R235 R3-
Sum74 Snit37.00
55. 30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 34.50
R136 R233 R3-
Sum69 Snit34.50
56. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 22.67
R125 R222 R321
Sum68 Snit22.67
57. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 2 31.50
R137 R226 R3-
Sum63 Snit31.50
58. 29739 Martin Jakobsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 31.00
R136 R226 R3-
Sum62 Snit31.00
59. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 1 53.00
R153 R2- R3-
Sum53 Snit53.00
60. 98934 Cecilie Madsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 2 23.00
R126 R220 R3-
Sum46 Snit23.00
61. 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST1 1 45.00
R145 R2- R3-
Sum45 Snit45.00
62. 32352 Kristian Grene Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3-
Sum40 Snit40.00
63. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3-
Sum40 Snit40.00
64. 28192 Rune H. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 36.00
R136 R2- R3-
Sum36 Snit36.00
65. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 16.50
R133 R20 R3-
Sum33 Snit16.50
66. 114505 Søren Nørbjerg Larsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
67. 28345 Anders Kappel Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
68. 49125 Frank Nielsen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 22.00
R122 R2- R3-
Sum22 Snit22.00
69. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 22.00
R122 R2- R3-
Sum22 Snit22.00
70. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST2 1 20.00
R120 R2- R3-
Sum20 Snit20.00

Til toppen